Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmúlt a szerelem. És most...

Elmúlt a szerelem. És most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Öt éve vagyunk együtt, most leszünk négy éves házasok, gyerekünk nincs. És most bejelenti a férjem, hogy részéről elmúlt a szerelem. Ami azt illeti, nem huszonéves naív fiatalok, hanem 40 körüliek vagyunk, úgyhogy teljesen értetlenül állok a kijelentése előtt. Tisztában voltam vele, hogy előbb-utóbb persze, hogy elmúlik a szerelem és átalakul szeretetté, a másikhoz való ragaszkodássá. Nem gondolom, hogy a 40egynéhány éve együtt élő szüleimet is a mai napig lángoló szerelem tartja össze, sokkal inkább már a szeretet, a megszokás. Szóval itt állok értetlenül, nem tudom, hogyan tovább, ő sem nyilatkozik, hogy mit szeretne. Legszívesebben fognám magam és elköltöznék, csak sajnos a fizetésem arra nem elég, hogy fenntartsak egy albérletet. Más lehetőségem nem lesz, mint visszamenni a szüleimhez, így "vén" fejjel.
2012. jan. 31. 19:03
 1/9 tetris ***** válasza:
Szerintem az emberednek akadt egy új nő. Mert különben úgy lenne,ahogy írtad te magad is. A szerelem elmúltával a kapcsolatnak át kell alakulnia szeretetté, ragaszkodássá.
2012. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy nem, de igazság szerint már bennem is felmerült a gondolat. Lehet, hogy kialakulófélben lévő kapcsolata van...
2012. jan. 31. 19:14
 3/9 tetris ***** válasza:

Aki el akar menni, az engedni kell. Nem tehetsz semmit. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Esetleg beszélhetsz vele, hogy min lehetne változtatni, hogy visszatérjenek az érzelmek, de a soraidat olvasva elég reménytelennek tűnik a helyzet.

Azért még 40 fölött is van élet!

2012. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, nem akarok kétségbeesetten belekapaszkodni senkibe sem, ha menni akar, hát menjen. Csak mégis kicsit mellbevágott a kijelentése. Ennyi idősen ilyen naívnak lenni! Egy másik nőnél is el fog múlni idővel a szerelem. És akkor? Ötévente újabb és újabb szerelmek fognak jönni? Na mindegy, el vagyok keseredve, mert nem így terveztem az életem.
2012. jan. 31. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is új nő van a dolog mögött, másképp ő is csak magában elgondolkodott volna, hogy már nem az a heves, friss a kapcsolat,új szakaszhoz értetek.
2012. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazat adok neked, szerintem is a szerelem egy idő után átalakul ragaszkodássá. Nyilván egy 50-60 éves ember nem úgy szereti a párját, mint 20 évesen. A férjed valószínűleg leplez valamit ezzel a szöveggel, lehet, hogy ő se tudja, hogy mi a baja.
2012. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( Szerintem is új nő van a dologban. Vagy gyereket szeretne, és tőled nem lehet?
2012. febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gyerek még éppen lehetne, csakhát, amint írtam, 40 körüliek vagyunk, és én ennyi idősen már nem akarok szülni. 50-60 éves koromban egy kamasz lázadásával, szemtelenségével nem tudok és nem is akarok megbírkózni. De ezt az összekerülésünkkor is tudta, mármint, hogy nem akarok gyereket. Ha tényleg emiatt akar most új kapcsolatot, akkor tényleg nincs miről tovább beszélgetni.
2012. febr. 1. 19:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb most szakítani mint később. Úgy is az lesz.
2013. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!