Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, ha egy pár...

Mi lehet az oka, ha egy pár sok évnyi házasság/együttélés után, amikor látszólag minden körülmény adott, sem vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen esetet látok az ismerőseim között.

Elmélkedős kérdésnek szánom. Esetleg ha van személyes közvetlen, vagy közvetett példa, ott miért alakult így?


2012. jan. 31. 06:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi okok miatt. Mig nem lettem terhes,nem is gondoltam,h mennyi pár küzd,h gyermeke lehessen,de nem sikerül.Ezt a tényt nem szeretik világgá kürtölni.

Csak nézd meg itt a Gyiken mennyi ilyen kérdés van.Hányan küzdenek h végre szülők lehessenek,reménykednek minden hónapban.

2012. jan. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Megnövekedett a meddőségi problémák száma? Erre gondolsz. Igen, ilyen példa is van ismerősöknél, de tény, hogy talán ők lehetnek a ritka példa akik beszélnek róla. (pedig ezt is, mint mindent, sokkal jobbat tesz, ha kibeszéli az ember)

Bocsánat, hogy off, csak egy kicsit hozzáfűztem.

2012. jan. 31. 06:57
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, amit az elözö válaszoló irt, sokan félnek az anyagi körülmények miatt (ha most van is munkahely, bármikor megszünhet), van, aki úgy érzi, mire meglett volna az anyagi háttér, addigra túl öreg, van, aki fél a felelöségtöl, van, aki félti a megszokott kényelmét, meg van, aki egyszerüen csak nem akar gyereket, nem hiányzik neki.
2012. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8éve együtt voltunk már mikor megszületett a lányunk.Volt itt is mindenféle találgatás aztán elegem lett és aki rákérdezett elmontam neki hogy probálkozunk de nem jön össze.4évig voltam meddő.


Barátnőmék 10éve vannak együtt,ők kényelmesek azért nincs baba,mindig van ok hogy per pillanat miért nem aktuális.

2012. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem "kötelező" a gyerek vállalás, sokan nem akarják vállalni a vele járó felelősséget "nyűgöket". Való igaz a mai világba kétszer is meg kell gondolni, hogy akar e gyereket az ember, mert bármikor kirúghatják, még ha jól is végzi a munkáját.
2012. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlen az egészségügyi problémák miatt.

például itt vagyunk mi. 8 éve élünk együtt a párommal, 3 éve házasok vagyunk...van házunk stb. boldogok vagyunk együtt, és mégcsak nem is adunk esélyt a baba érkezésére jelen pillanatban! hogy miért? mert még egyszerűen nincs itt az ideje. nem érzem azt, hogy készen állnánk rá lelkileg. nagy felelősség ám egy gyerek! én meg csak úgy vállalok el bármit is, ha tudom hogy maximálisan készen állok a feladatra. jelen esetben az anyaságra.... ennyi. 27/nő

2012. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

- egészségügyi probléma (nem csak meddőség)

- pénzügyi gondok (jelen pillanati, vagy hosszú távú)

- rossz tapasztalatok (rossz családi előélet)

- későbbre tervezik (mert most még egymásnak élnek, külföldre költöznek)

- számukra a család kettejükkel már teljes

2012. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
meg nem akarnak vagy nem jon ossze. szimplan ennyi az ok. nem mindenki eletcelja a gyerekvallalas..
2012. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyunk mi tökéletes példának. Mindenünk megvan, jó állás,kocsi,kertes ház(hitelre),boldog házasság. Majdnem 10 éve együtt vagyunk. A babára majdnem 3 évig vártunk,és csak most jött össze. Ne tudd meg,h sokaktól mit hallottam vissza. Hátunk mögött kitaláltak mindenfélét,h miért nem vállalunk gyereket. Persze azt nem tudták,h mi mindent megtettünk,h babánk lehessen(vizsgálatok,gyógyszerek,nálam és a férjemnél is). És a legszomorúbb,h több barátnőm is van,akik szintén évek óta akarnak babát és még nem jön. Persze mivel nem kiabálják világgá igy őket is mindenki piszkálja. És ha bárki elmenne egyszer egy lombik központba rájönne,h mennyi pár küzd.
2012. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!