Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez egy jó taktika...

Szerintetek ez egy jó taktika arra, hogy mindig tudjunk miről beszélgetni?

Figyelt kérdés

egyik angol blogon olvastam ezt a "játékot", hogy rendbe hozzunk kapcsolatokat, vagy hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. Számomra eleinte nevetségesnek hangzott, de mégis elgondolkodtam rajta.

A példa: Tehát a nő szeret olvasni híreket, érdekli mindenféle dolog ami a világban történik. A férjének viszont gyakran fél elmondani a véleményét dolgokról, vagy csak nem tartja szükségesnek azt. Így a felek keveset beszélnek egymásal, kevésbé ismerik egymás gondolkodását, véleményét, hozzáállását bizonyos dolgokhoz.

A terv: miközben híreket olvasunk, egy cetlire jegyzeteljünk. Csak címszavakat, illetve rövid leírásokat. majd húzzunk néha egyet, és próbáljuk belevinni a témát a mindennapi beszélgetéseinkbe. Így tudjunk kikérdezni, ill. elmondani a saját véleményünket pl. arról, hogy valóban hasonló értékrendű emberek kötnek-e barátságot, vagy, hogy a problémák kibeszélése mit jelent a férfi, és a nő számára, vagy, hogy az emberek miért távolodnak el egymástól, vagy hogy mi a szorongó emberek viselkedésének az előnye.

Volt még egy pár példa, én ezekből azt szűrtem le, hogy ezek mindennapi, vagy talán inkább lelki, pszichológiai témák. Bár a jelenlegi párommal sokat beszélgetünk, de tényleg találtam pár olyan ötletet, ami egy elég jó téma lenne beszélgetéshez, és érdekel. Csak ezt egy kicsit olyan gyerekesnek tartom, hogy "húzzunk cetlit, hogy miről beszélgessünk?", vagy nem is tudom, olyan erőltett. Szerintetek hasznos az ilyet kipróbálni a kapcsolat javítása, egymás megismerése érdekében?


2012. jan. 30. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár én nő vagyok, de szerintem egy férfi nem nagyon élvezne egy ilyen "játékot". De azért egy próbát megér. Ne zavarjon mások véleménye, tedd azt amit jónak látsz.
2012. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mármint ezt én az eredeti angol szövegben úgy értelmeztem, hogy ebbe a férfit nem kell beleavatni. bár nem tudom, nem hiszem, hogy kipróbálom, majd esetleg akkor ha nem lesz oylan jó kapcsolatom:) de pszichológiai szempontból érdekesnek találom az ötletet.
2012. jan. 30. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon erőltetett. Ahol a felek nem tudnak miről beszélgetni egy kapcsolatban, ott tovább kell lépni.
2012. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a szitu: "a nő szeret olvasni híreket, érdekli mindenféle dolog ami a világban történik." A férfit viszont nem érdeklik a hírek (kivéve a legfontosabbak), hiszen akkor ő is olvasná. Így evidens, hogy ez nem is szokott nálunk téma lenni. Ha kihúznám reggel cetlin, hogy "Matolcsi szerint meg lehet élni 47.000-ből", és ezt az ebéd csevejébe megpróbálnám beleszőni, nem lenne belőle beszélgetés. De nem baj, nálunk van más téma.


De, ahol már/még nincs, ezen a vonalon (tehát a saját személyes tapasztalatomból kiindulva) nem hoz össze senkit ez a játék, mivel, ha mindkettőjüket érdeklik a hírek, a világ történései, akkor eddig is ez lehetett a szinte, ha nem az egyetlen közös témájuk. Ha a pasit nem érdeklik, mert nem olvas híreket, akkor cetlihúzós játékból sem fog ebből beszélgetés kerekedni. Szerintem.

2012. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felesleges ez a cetlizés, anélkül is meglehetne csinálni és úgy nem is tűnne olyan erőltetettnek. Például megemlíted, hogy tegnap olvastam valamit, ez és ez a véleményem róla... Te mit gondolsz erről, drágám? Máris jobban hangzik.

De ha van elég témátok akkor szerintem nincs is erre szükség.

2012. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!