Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó taktika?

Szerintetek ez jó taktika?

Figyelt kérdés
Férjem családjával (anyós, sógor, sógornő, keresztanya) nagyon nem jövök ki, mindenki ellenem uszítja őt, ahol tudnak, szemétkednek velem. Jó taktika, ha úgy viselkedem velük szemben, mint idegenekkel? Kedves vagyok, udvarias vagyok, de mintha idegenek lennének: nem kérek és nem fogadok el semmi segítséget, nem mondok magamról semmit.
2011. nov. 8. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
jó vagy sem,ezt alkalmazom én is
2011. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden esetben jo taktika, mert ezzel ervelhetnek ellened, pl hogy te vagy tul tavolsagtarto ezert nem jo koztetek a kapcsolat, te nem nyitsz felejuk stb. En inkabb kozvetlenebb lennek a helyedben, hogy meg veletlen se talaljanak rajtam fogast :)
2011. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azért is kedves lennék velük. Gondolom nem találkoztok nap, mint nap, így nem is annyira kimerítő a dolog. Én biztos, hogy közvetlen lennék velük. Segítséget nem kérnék, és nem is fogadnék el, ellenben nekik mindenben segítségükre lennék.
2011. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármit csinálsz, úgyis találnak rajtad fogást! Ha távolságtartó vagy, az a baj, ha kedvesebb, közvetlenebb vagy, akkor meg azt fordítják ellened.


Nem tudom, mi állhat a háttérben, de a mély, zsigerből jövő unszimpátia, utálat ellen nem sokat tehetsz, max. ha megkeresed az okokat és azokon próbálsz változtatni (de ami érzelmekhez köthető, nincs racionális alapja, azon szinte lehetetlen).


Szerintem viselkedj úgy, hogy a te lelki békéd megmaradjon, ha idegenként kezelve könnyebb neked, akkor tedd azt. Ha épp jobb kedved van, és nem esik nehezedre, legyél kedvesebb velük. Lényeg, hogy magadban helyre tudd tenni az esetleges támadásaikat, fúrkálódásaikat.

2011. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor volt az nállam,hogy nem érdekeltek,termeszetesen viselkedtem,mint ahogy szoktam!a ferjem azert szeret mert önmagam vagyok,es nem azert hogy masnak tetszek!és bocsanat,ha nekik ez nem tetszik,nem hozajuk vagy kötve,hanem a ferjedhez,es ö ugy szeret ahogy vagy!!ne idegeskedj ezen,kar a felesleges energia!elöbb utobb vagy rajönnek vagy nem,hogy ök nem tudjak ugy iranyitani a te szemelyiseged ahogy ök akarjak!utalom amugy az ilyet!es ezert is maradj olyannak amilyen vagy ne szineszkedj elöttük!es a paroddal meg beszelgess erröl a dologrol,hogy te hogy erzed magad ,mikor ö velük vagytok,meg fogja erteni,es figyelni!ki tudja lehet majd ö beszelget el velük,hogy ne keressék mar a hibat benned,lehet nem is ott van elasva!
2011. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedvesnek kedves vagyok, ha kell, segítek nekik (nekik alap, hogy segítenem kell, meg szerintük a sógornőmnek joga van bármikor bevonulni a barátaival a lakásunkba, ha nem vagyunk otthon, stb.), de személyes dolgokat nem mondok nekik, nem mesélek a munkámról (bár soha nem is kérdeznek). Azóta lett ilyen a kapcsolat, mióta összeházasodtunk. Férjem testvérei mindent megengednek maguknak, de ha pl. a szülei a legkisebb mértékben segítenek nekünk, a testvérek rámkiabálják a dolgot (18 éves fiú, 27 éves lány, otthon laknak).
2011. nov. 8. 11:10
 7/10 anonim ***** válasza:
akarmikor bemennek a ti lakasotokba? ne haradugj engem ez zavarna!legalabb tudjak rola mi folyik a lakasunkba!nem tudsz a ferjeddel beszelni?hogy ez megis csak a tietek?ha legyottra varnak,beszeljek meg veletek?nem kupi ez vagy atjarohaz!meg ha teso is!!!de ahogy latom,eleg el vagy nyo,va,ugy erzem mintha semmi beleszolasod nem lenne semmibe! mi a ferjemmel mindent megbeszelünk!ha nem tetszik valami,megkeressük a közös nevezöt es igy siman megy minden!a kulcso a ferjeden van,hogy elmond neki mik fajnak neked ..ezzel ezzel kapcsolatba,hat mar most kivancsi lenek a valaszara!
2011. nov. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már jeleztem többször is, hogy nagyon zavar, hogy átjáróház a lakásunk, kb. akkor tudom meg, hogy jön hozzánk sógornőm, amikor az ajtónkban áll. Férjem szerint ez teljesen természetes, hiszen a testvére.
2011. nov. 8. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
hmm és mi van ha ti eppen olyan dolgot csinaltok?at adja neki az ágyat?enbiztos kiakadnek!es megmondanam neki keressem mar masik helyet ez épp foglalt!!
2011. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem engedném meg, hogy bemenjenek csak úgy. Nem vagytok otthon és se szó se beszéd "partit" csap? Kulcsa van a lakáshoz? Az első az lenne, hogy zárat cseréltetek rajta. A másik, hogy az a ti otthonotok, ahova neki semmi joga csak úgy besétálni. Ha át akarok menni meglátogatni a nővéremet, akkor minimum felhívom előző nap, hogy ráér e, de inkább előbb. Én is úgy látom, hogy eléggé el vagy nyomva. Legyél határozottabb, állj a sarkadra és beszélj a férjeddel. Legalább az otthonotok maradjon meg kettőtöknek. Ahol nem kell az áskálódó rokonok miatt aggódni.
2011. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!