Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan lehet...

Szerintetek, hogyan lehet manapság felépíteni egy jó életet?

Figyelt kérdés
Most veszem az én példámat, de szerintem sokan járnak még az én cipőmben. Tehát 20 éves vagyok, egyetemen másodikos. még egy évem van hátra, utána még + két év a mesterképzés. Leszek 23, vagy ha csúszok akkor mondjuk 24 éves. beszélek 4 nyelvet egész jól, de az anglisztika alapképzésemmel nem biztos, hogy sokra megyek, ezért a mesterképzést csak el kell, hogy végezzem. utána kell egy jó munkahely. kell egy saját ház. Kell gyerek. És mindez még kétes, hogy 30 éves koromra meglesz. Szerintem ahhoz nagy szerencse lesz. És akkor mikor leszek teljesen önálló? Mikor kezdek élni igazi családi életet? 30 felett. Nincs ez későn? vagy hogyan tudnám "gyorsítani" ezt a folyamatot? 20L
2012. jan. 29. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű. Sajnos a felsőoktatás miatt csúszik a család dolog, főleg, ha a lakás/ház vásárlás is, meg persze a párkapcsolat. Ilyen világot élünk, de nem csak a diplomásak vannak így. Mire egy egyszerű ember össze tudja szedni magát anyagilag, addigra 30 lesz és jó, ha ilyenkor tud vállalni gyereket. És azt még nem is említettem, a legfontosabbat, hogy találnak-e munkahelyet az emberek. Szóval ez egy nehéz dolog, szerencse is kell hozzá. Gyorsítani úgy tudsz, ha nem fejezed be az egyetemet, vagy mellette vállalsz gyereket, de az rizikós, anyagilag szerintem kivitelezhetetlen, meg lelkileg, testileg is.
2012. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha több nyelven beszélsz, alapképzés után menj el dolgozni, akár irodai munkára is, mellette mesterképzést levelezőn meg tudod csinálni.. Én erre váltottam nappali képzésről (szintén anglisztika), csak érettségi + nyelvtudással kaptam egy jól fizető irodai állást, mellette levelezőn megcsinálom az egyetemet (az nincs államilag támogatva, ez az egyetlen hátrány, de a féléves tandíj az egy havi fizetésem 3/4-e, teljesen oké). Munkatapasztalat sokat ér, a diploma ugyanannyit ér, mint a nappalis, pénzt is tudok félre tenni, szüleimet segíteni.. Kevesebb a lébecolás, meg a buli, de hát valamit valamiért, jobb ez így. :)

23/L

2012. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 21 vagyok, szintén másodéves, szintén van még egy évem, majd 2 év mester. Direkt levelezőre mentem hogy mellette el tudjak helyezkedni, gyűjtögetni meg tapasztalatot szerezni, de munkalehetőség semmi:S. Párommal 4 éve vagyunk együtt, tervezgetjük a házvásárlást, de munkahely nélkül elég nehéz bármihez is kezdeni. Ha meglesz a diploma akkor is mindenhol szakmai tapasztalatot kérnek. Szóval elég nehéz szerintem.
2012. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát igen, tényleg elég nehéz. így meg főleg, hogy nyelvtudással kimehetnék külföldre is dolgozni, legalább egy pár évre, de akkor ki kell fizetem kb 600 000 ft-ot az államnak. na de mindegy, azt a tanácsot viszint valószínűleg megfogadom, hogy a mesterképzést majd levelezőn végzem el.
2012. jan. 29. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én úgy képzelem, hogy most vagyok húsz éves elsős, nemsokára elköltözök, amint találok részmunkaidős állást. Később összeköltözök a barátommal, együtt könnyebb lesz félretenni kicsit.

23 éves koromra, már biztos lesz diplomám, és valami megtakarított pénzem. Ha rosszul mennek majd a dolgaim, lehet, hogy veszek fel diákhitelt, amit nyári munkákból tudok közben is törleszteni, szóval diploma után letörlesztem a maradék hitelt ha lesz, ha nem akkor a megtakarításból fogok élni egy kicsit, meg alkalmi munkákból amíg nem találok egy rendes állást. Ha meglesz, akkor egy év amíg bebiztosítom magam. Közben spórolok az esküvőre. Mondjuk olyan 25 éves leszek ekkor. Utána spórolás autóra, gyerekre, házra. 30 éves koromra szerintem lesz házam, az első gyerek hamarabb fog jönni, de nem baj.


Ha nem jön össze, akkor külföld nekem is.

2012. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"kell egy jó munkahely. kell egy saját ház. Kell gyerek"


Ez nagyon ott van. Mért nem már így írtad, hogy kő kocsi, kő ház, kő asszony meg kő egy gyerek. Na há legyen má gyerek is, há másnak is van. Karalábé.


A legbunkóbb, legsötétebb ismerőseim mind egyetemisták, nem tudom mi a fenére oly büszkék. Hogy magolták a semmit pár évig és kaptak egy wc papírt amit diplomának hívnak?

Halálos komolyan mondom, tapasztalataim szerint a szakmunkás gépésznek több esze van és értelmesebb, mint a legtöbb felső oktatásban lévő ember akit ismerek. Brutális, és el van velük hitetve, hogy okosabb, mint a többi ember...

2012. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jó munkahely nélkül ugyan mire építenék? saját ház nélkül hogyan éreznék biztonságot? miért baj az, hogy szeretnék gyereket, és nem 41 évesen?

szerintem ezek teljesen normális dolgok. amúgy kinek milyen tapasztalatai vannak, de én már elég sok szakmunkás emberrel beszélgettem, volt akivel együtt is voltam pár hónapig, de én úgy gondolom, hogy egy diplomás emberrel sokkal több mindenrő lehet beszélgetni, szélesebb az érdeklődési köre. és ne hidd, hogy a diplomát olyan könnyű megszerezni.

2012. febr. 17. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!