Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már több hónapja nincs munkám....

Már több hónapja nincs munkám. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz találni állást. Közben egyre rosszabb anyagi helyzetbe kerülünk a párommal. Ki mennyi ideig nem talált munkát? Hoygan befolyásolta a kapcsolatait?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 13:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
15:50: én csak azt tudom elmondani, amit tapasztaltam. Nem azt írtam, hogy mindenkinek lesz munkája a fővárosban, csak azt, hogy ott jobb esélye van találni, mint egy noname 5000 lakosú községben. A tesómtól mindig kérdezték, hogy hol lakik, mert gondolom, hogy akkor fizetni kellett volna a bejárást és az drágább lett volna. Szóval ilyen alapon szórták ki sok helyről. Évekig egy gyárban dolgozott és mikor megelégelte, felköltözött és kapott is munkát.
2009. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

16:28 - akkor a tesódnak nem is az volt a gond, hogy nem talált, hanem az, hogy nem ott lakott, ahol volt számára hely, na, ez azért különbség, mert számára volt hely, sokak számára még itt sincs


De még jobbat mondok, keresztanyám orvos, diplomás, nagyon tehetséges, itt szerintetek mennyit kapott közalkalmazottként? Annyit, hogy egyetlen kisfiát egyedül nevelő anyaként albérletről albérletre járt és hónapról hónapra élt. Még Budapesten is, pedig szakmájában kiváló. Pályázat útján kijutott Svédországba, szerintetek mennyivel keres jobban? És még spórolni is tud, tehát mire hazaköltöznek, lakást tudnak venni, és nem kell nyomorognia a kisfiával. Ja, és a svédet egy év alatt gond nélkül elsajátította, és ott kint letette a felsőfokú szakmai svéd nyelvvizsgát, megtették főorvosnak. Ott elismerték a tehetségét, itt meg tojtak rá, mert "nincs protekciója", hiába kiváló, itt nem számít.


Bocs, ez nagyon kikívánkozott.

2009. máj. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom munkanélküli. Pedig gépészmérnök, ami ugye "hiányszakma". Emellett nyelvtudása, vezetői, tervezési, értékesítési tapasztalata is van. Másfél hónapja keresgél... Tudom, ez így nem is hosszú idő, de a volt cégétől még idén nem kapott fizut, a felszámolás elméletben megy, gyakorlatban nem. Közben a lakáshitelt meg a számlákat fizetni kell, és a boltban sem mondhatom, hogy bocsika, majd ha én is kapok pénzt, fizetek...

De legalább nekem van állásom, ami egyelőre biztosnak tűnik.

2009. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!