Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már több hónapja nincs munkám....

Már több hónapja nincs munkám. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz találni állást. Közben egyre rosszabb anyagi helyzetbe kerülünk a párommal. Ki mennyi ideig nem talált munkát? Hoygan befolyásolta a kapcsolatait?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 13:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%
Én 21 vagyok de senkinek sem kellek.Igaz főiskolán tanulok,van érettségim és idegenvezető szakmám,de mivel levelezőn tanulok ezért diákmunkásnak nem vesznek fel,rendesbe meg azért mert gyakran kellene elkérnem magam.BP-en vagyok muszáj az albi mert 200km-re lakom a fővárostól,úgyhogy most anyuék fizetik,de nehezen jövünk ki.Van,hogy napokig inkább nem eszek,most is van 30ft-om 7végére,még szerencse,hogy tudok főzni és a legkisebb dologól is tudok vmit csinálni.Nekem meg egész nap lelkifurkám van,hogy nem találok,anya meg mondja h ne,de nekem akkor is van mert ő meg dolgozik.Dolgoztam már előtte,voltam kihordó eladó,nem vagyok válogatós,de ha nem kellek hát nem.Lehet hogy ahogy a Cosmopolitanben írták én is elmegyek háziprostituáltnak,mert máshogy ez nem megy...nah jó ezt sosem tenném meg,de már megfordult a fejemben,hogy ha minden cérna szakad,akkor beadom a derekam,mert rossz,hogy anyámék nyakán élősködöm:'(
2009. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
A párom 3 hónapja munkanélküli, de szerencséje van, mert a szülei pénzelik, így ráér egész nap számítógépezni, játszani. Megjegyzem együtt lakunk, és gyereket nevelünk. Manapság nem is nagyon lesz meló, és amúgy is túlképzés van
2009. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok, be kéne fejezni a főiskolát, csak mivel a jogviszony utolsó tantárgyi vizsgával lejárt, dolgozni is kéne. Ez kezdődött egy évvel ezelőtt. Főiskolai éveim alatt is dolgoztam, hol főállást, hol diákmunkát. Akkor kevésbé aggasztott a dolog, most, hogy már nincs a suliban jogviszonyom, már nem vagyok olyan nyugodt. Tavaly 1 hónapot dolgoztam bruttó 30ezerért egy pici cégnél távmunkában, bejelentve 4 órára voltam, gyakorlatilag végigdolgoztam a napot. Mellette semmit nem tudtam csinálni, így úgy voltam vele, elmegyek munkanélkülire, hogy legalább haladjak egy kicsit a sulival is, mert sose jutok előre, ha nincs rá időm. Eltelt 3 hónap, ismerős által kerültem be egy egészségügyi intézménybe adminisztrációra, de mivel nem láttam át egy hónap alatt se a teljes intézmény működését (félig már ment, de teljesen még nem), egy hónap után otthagytam, mert sok probléma is volt a főnökkel, és keveset fizettek. Elkerültem egy céghez, ami fix bért ígért plusz jutalék, és bejelentést ígértek, amivel kapcsolatban a kezdéstől számított egy hétre kellett volna szerződést kötni, nem kötöttek szerződést, közben egy hét alatt kiderült, hogy több kolléga már egy vagy több hónapja várja a szerződését, én úgy döntöttem, nem dolgozom feketén, aztán elkerültem egy tudakozó szerű céghez, az adminisztrációt bízták rám, bejelentést ígértek, 6 óra, fix fizetés, ez így működött is, kivéve, hogy elmulasztottak bejelenteni, pedig leadtam mindent, és volt szerződés, újat írtak, de már későbbi dátummal, aztán csődproblémákra hivatkozva elküldtek, és most is döcögősen megy a cégnek, hallom olyantól, akivel tartom a kapcsolatot és ott van még, viszont hogy engem bejelentettek-e, az mai napig rejtély számomra, mivel az OEP nem küldött le erről értesítést azokhoz az intézményekhez és orvosokhoz, ahova járok, a mai napig, a héten hétfőn regisztráltam magam ismét álláskeresőként, hogy legalább ez tisztázódjon. Közben voltam már előző héten 6 interjún, 4 helyre vállalkozói igazolvány kéne, 5 hely jutalékos, üzletkötés, nyugdíjpénztári ügyintézés, telemarketing, vagyis "fussunk az ügyfelek után"-meló, amit én nem vállalok. A maradék egy helyről meg nem igazán tudom, hogy mi lenne a munka, csak annyit tudok, hogy 8 óra + túlóra időnként, vagyis rabszolga meló, "majd hívnak", de szerintem nem fognak, mert a héten kellett volna telefonálniuk. De pillanatnyilag úgy vagyok vele, hogy amíg nem rendeződik a jogviszonyom, amit kevesebb, mint fél év alatt barmoltak összevissza, addig nem is akarok munkát keresni, megírom a szakdolgozatot, és készülök az államvizsgára munkanélkülivel. Egyébként informatikus leszek, és kénytelen vagyok referenciamunkákat elvállalni, mert ha jelentkezem egy informatikai állásra, amit meg tudnék csinálni, nem hiszik el, hogy értek hozzá, mert nő vagyok. Nem így írják le, mert nem tehetik meg, de olyan indokokkal küldenek el, amik értelmetlenek és nincs valóságalapjuk.


Na, erre varrj gombot!

Én azt mondom, hogy ma, akinek tisztességes munkája van, be van jelentve, rendezett a jogviszonya, és nem éhbérért végez rabszolgamunkát, az szerencsés.

2009. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél évig kerestem. Aztán végül is sikerült. Igaz, én is munkaerő kölcsönzés keretében dolgozok egy multinál. Igy nem vagyok a multi alkalmazottaja, nem vonatkoznak rám azok a kedvezmények, amik az ottaniakra. Csak egy kft. a munkaadóm, de szerencsém volt igy is.

Ugyanis, vidéken lakom és amikor meghallják, hogy 26ezer Ft a havi vonatbérlet be Pestre, akkor inkább felvesznek egy alacsonyabb képzettségű, de pesti embert.

Én nagyon vigyázok erre az állásra, hogy még véletlenül sem adjak okot arra, hogy kirúgjanak.

Sajnos nagyon nehéz állást találni.

2009. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm is hónapokig nem talált állást diplomával. Felköltözött Pestre és egyből talált. Esetleg ha nem is Pestre, de egy nagyobb városba érdemes lenne talán költözni (vagy nagyon közel hozzá). Olyan gáz, hogy nem a végzettséget nézik, hanem, hogy hol laksz.
2009. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Sajnálom azokat is akik a távolság miatt nem kapnak. DE én a fővárosban lakom, mint sok eddig kommentelő..és így is nagyon nehéz.
2009. máj. 29. 15:45
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
De a diploma is kezd elértéktelenedni. Tavaly még azt is felvették, aki nem jelentkezett. Rengeteg közgázos, jogász, meg informatikus van, mindenkinek nincs hely
2009. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

15:34 - én írtam azt a szép hosszú 15:09-es hozzászólást, és FIGYELJ, én Pesten élek, jó a közlekedés innen bárhova, tehát még azt se lehet mondani, hogy nagyon periféria környék, egy órán belül bárhol ott vagyok BKV-val. Diplomám lesz, nyelvvizsgám van, ECDL-em van, referenciáim vannak. Ne hidd, hogy Pesten könnyebb.

Mindenhova üzletkötőt keresnek szinte, lassan már annyian lesznek, hogy egymással fognak üzletet kötni, mert nem lesz más, akit bekössenek. Vagy a szórólapozás, ami diákmunkán kívül szinte mind FEKETE. Ami nem ilyen, az nagyon ritka, hogy valós, mert a legtöbb cég azért hirdeti meg, mert kötelező, de már megvan az ember. Volt, hogy aznap feladott hirdetésre küldtem önéletrajzot, és a válasz az volt, hogy: "már megtaláltuk az embert". No?

2009. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyit segít de én úgy találtam munkát, hogy nem a hirdetéseket böngésztem, hanem fogtam magam és bementem több munkaerőközvetítő céghez. Kb. 1 héten belül mindegyik visszahívott állásinterjúra. Leginkább call centerekbe kellettem. Mivel sajnos még csak érettségim van nyelvvizsga nélkül, nagy fizetésre nem számíthattam. A legrosszabb helyen is 120ezer volt a nettóm. Érdemes lehet megpróbálni.
2009. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
16:23 - így is próbáltam, az viszont biztos, hogy call centerbe (kivéve, ha szakmámba vágó a téma, tehát informatika) nem megyek, mert dolgoztam már olyan helyen, és tudom, hogy én azt nem akarom, mert az nem emberhez méltó, lehet, hogy van kivétel, de most már eljutottam arra a szintre, hogy ha nem szakmámba vág, nem vállalok el olyant, amit nem akarok csinálni
2009. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!