Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a férjemet...

Hogyan tudnám a férjemet bevonni az otthoni tennivalókba?

Figyelt kérdés
Nagyon lusta, ezt ő is belátta már sokszor, de mégsem változtat a hozzáállásán, illetve állítása szerint próbál, csak lassan megy. Amíg nem kertes házban laktunk, csak egy kis lakásban, nem volt ilyen feltűnő, de most kezdenek összecsapni a fejünk fölött a hullámok. Hogyan próbáljak neki segíteni ebben? Kezdek nagyon elkeseredni. Még itthon vagyok a kicsivel, de így sem könnyű az építkezést, a házimunkát és a gyereknevelést összeegyeztetni, bele sem merek gondolni, mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. Rengeteg beszélgetésen és ígérgetésen túl vagyunk már. Nem tudom mit tudnék még tenni.
2012. jan. 25. 11:33
1 2
 11/15 mmT ***** válasza:
100%

:( hát én őszitén sajnállak. keményíts be!! és kegyetlenül kelts benne lelkifurdalást!! mindent vess a szemére, hogy lássa, h Te mi mindent teszel meg, és h ő egy szövet nem tesz arrébb. tudatosítsd vele, h a trógernak tartod, és ez mennyire gáz.

és a kommentedhez: "kinevet..." basszus nincs ilyen, h még ő nevet ki téged!! hát úgy vágd a sz@aros pelenkát a pofájába már bocsánat, h csak úgy zörög! anno együtt vállaltátok a közös életet (gyerek, kertes ház), és most ne rád háruljon minden.

Szerintem csak addig van rendben, h a nő a 1OO% htb-s, amíg a férfi talicskával tolja haza a lóvét.

Én nagyon szorítok neked, h sikerüljön, és Te hordd a nadrágot! mert ha nem Te hordod, akkor marad ez az állapot, és fel fog őrölni.

2012. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a szóbeli zsarolás nem működik. Ha ezt alkalmazod, csak elvadítod Magadtól. Senki sem szereti, ha a másik folyton zsörtölődik, akkor sem, ha igaza van.


Én egyszerűen megmondanám neki, hogy ez vagy az az Ő dolga. Ha kell, akkor bemegyek a szobába és szépen megkérem, hogy mosogasson el. (Én pl. ilyen helyzetben megmondom, hogy így nem állok neki főzni, mert utálok a piszkos cuccok között lenni).


Szóval ez a feltétele a fincsi ebédnek, amire előre fel van készítve :)

2012. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezeken a "Kérlek csináld ezt meg!" dolgokon már túl vagyok. Ha olyan kedve van, akkor csinál valamit, ha nincs, akkor kérlelhetem napokig, akkor sem. Néha már arra gondolok, hogy megmondom, hogy csomagoljon és menjen, de aztán mindig lenyugszok és próbálom tovább menteni a helyzetet. Mivel nem csinálja, fogalma sincs milyen nehéz, fáraszó és időigényes munkák ezek (építkezés), főleg úgy hogy mellette ott a háztartás és a gyerek. Nagyon szeretem, de néha a végtelenségig el vagyok keseredve.
2012. jan. 26. 07:32
 14/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom én is. :(

Nem is tudom, hogy lehet egyedül építkezni? Remélem legalább egy belső válaszfalról van szó, nem kinti munkáról.

2012. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Van külső munka is, de azt így télen nem is lehetne csinálni. Most "csak" a bennti munkák (szigetelés, burkolás) várnak rám. Anyukámék próbálnak segíteni, de már nem fiatalok és örülnek, ha magukat el tudják látni.

2012. jan. 30. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!