Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e joguk a családtagoknak....

Szilágyi péterné kérdése:

Van-e joguk a családtagoknak. Mondjuk anya. Elvitetni a fiát drógelvonásra, az éritett akarata ellenére?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek? Ha 18 elmúlt, akkor nincs joga, mert nagykorú a gyerek. Ettől eltekintve valahogyan mégiscsak rá kéne venni, hogy bemenjen.
2012. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
62%
Ha nagykorú akkor nem...
2012. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én lennék olyan szemét -ha a szép szóra nem hallgat- , ráküldöm a zsarukat, és válassza az elterelést!
2012. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Eleve milyen drogelvonásra? Nem amerikában élünk, itt ez nem jár alanyi jogon, hanem kőkeményen fizetni kel érte.

Ráadásul az akarata ellenére hogy gondolod? Hogy odakötözik egy kórházi ágyhoz? Vag el kell járnia egy pszihológushoz beszélgetni? Ha ő azt nem akarja, szerinted milyen sikert tud elérni egy pszihológus?

2012. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amerikában tényleg alanyi jogon jár ?


Ha kiskorú, akkor van joga. De mivel a gyerek nem jutott még el arra a szintre, hogy maga akarja, így lehet, hogy kevesebb az esély a sikerre. De ettől meg kell próbálni, mert maguktól nagyon nehezen akarják, hiszen a drog beszél belőlük, az meg nyilván nem akarja. Nagyon nehéz ez nekik is.

2012. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én próbálnák hatni rá, hogy menjen magától.

De még jobb lett volna már az elején odafigyelni a gyerekre.

Több milliárd kiskorú él a földön, és elenyésző százalékuk válik drogossá.

2012. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az anya helyében biztos elvitetném! Bár azt nem tudom, van-e joga. Szerinted melyik drogos megy el csak úgy magától elvonóra?
2012. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Elnézek itt egy-két hozzászólást, de meglátszik, hogy hozzá nem értők szólnak. pl. "Én lennék olyan szemét -ha a szép szóra nem hallgat- , ráküldöm a zsarukat, és válassza az elterelést!" - közlöm, nem lehet elvitetni, ha ráküldöd a rendőröket, és nem találnak nála semmit, akkor nem történik semmi. pl. a múlt hétvégén,egy srácot elkaptak, vért vettek tőle, házkutatást csináltak, nem találtak semmit kivéve a vérében. Megbűntetik, amit ismét a szülő fizethet. A rendőrök semmit sem tudnak így kezdeni, a drillerhez nem mehetnek, csak házkutatásival, ahhoz meg alapos indok kell, ami általában nincs. Önszántából, ha nem akar menni semmit nem lehet tenni, még a lakásból kizárni se, (csak 72 órás távolságtartást kérni). Ennyi!!! Tapasztalatból mondom, a többiek gondolom, csak vagdalkóznak a szavakkal, de nem kompetensek a dologban.
2012. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
"Több milliárd kiskorú él a földön, és elenyésző százalékuk válik drogossá." - nagy tévedés, nagyon sok gyerek válik azzá. Sajnos! pl. egy szegedi bűféssel beszélgettem, éjjel-nappal nyitva vannak, az egyik egyetemnél,és már éjszakára rendészt kellett fogadniuk, és azt mondja java része egyetemista, tehát még nem is csűrhe. Aki nincs benne, az elképzelni sem tudja, hogy ez mekkora méreteket ölt. Nem egy ilyen esettel találkoztam, gazdag-szegény, okos-buta, nevelt-neveletlen gyerek is közöttük van, sőt 2 30 éves diplomás ismerősöm, plusz egy sikeres 31 éves vállalkozó is, az áldozatává esett. És ez csak az én környezetem, így nagyon tévúton jár az, aki azt mondja, hogy kevés része. De megbocsájtom neki, mert ezek szerint nem ért hozzá.
2012. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Persze, hogy nagy méreteket ölt, ezt olvassa el, aki az ellenkezőjét állítja, ez a narconon hivatalos oldaláról van: "kokain és marihuána nyomokat találtak nyolc olasz nagyváros levegőjében. Torino – fejlett üzleti, gazdasági életű nagyváros – áll a kétes dicsőségű első helyen, főként a kiugró kokain szennyezettség miatt, míg a legtöbb marihuána „maradékot” a jóval kisebb (3-400 ezres lakosságú) Bologna és Firenze egyetemi városok légterében észlelték.stb"

[link]

De ez csak egy város, kedves tájékozatlan.

2012. dec. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!