Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek már nem bírom?

Mit tegyek már nem bírom?

Figyelt kérdés
Néha az anyám elkezd velem ok nélkül veszekedni pl:ha rossz jegyet kapok akkor le rib*ancoz vagy ha a matekot magyarázza akkor meg ha rosszul oldom meg akkor is le rib*ancoz vagy le kur*váz vagy meg üt.Alíg várom ,hogy 18éves legyek el akarok innejd menni.De addig nem tudom ,hogy bírom ki.És most is akkorát rá ütött a kezemre ,hogy tiszta piros lett és fáj ha mozgatom.De viszint ha tizennyolc leszek és el fogok akarni innejd menni azt fogja mondanni:Nem mész innejd sehova!Mit tegyek?
2012. jan. 11. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Apukáddal hogy állnak a dolgaid? Ő nem tud segíteni? Vagy esetleg nagyszülő?


Amúgy az ,,innen"-t direkt írtad úgy, hogy ,,innejd"?

2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetris ***** válasza:

Készülj! Ha menni akarsz,akkor már most kezdj el azon gondolkodni, hogy hiva tudsz majd elmenni dolgozni, hogy fizetni tudj egy albérletet, és hogy megteremtsd a megélhetésed költségeit.

Ha 18 éves életkorodat betöltöd, akkor jogilag anyád már nem szólhat bele abba, hogy mit csinálsz, hiszen ugyanolyan felnőtt leszel, mint ő.

Ha nem tudsz elmenni onnan, akkor viszont együtt kell élned azzal a tudattal, hogy továbbra is ő lesz a főnök, hiszen az ő házában élsz.

Addig is keresgélj a lehetőségek között, és igyekezz év végén nem megbukni.

2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

> És most is akkorát rá ütött a kezemre ,

> hogy tiszta piros lett és fáj ha mozgatom.

Üss vissza.

2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincs egy rokonod se, akivel úgy jóba vagy, akihez fordulhatnál?

Anyukád egyébként is ilyen, vagy valami konkrét ok miatt ilyen ideges? És csak veled bánik így?

Hány éves vagy?

2012. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nincs :( 14éves vagyok még...az anyu mindíg ilyen csak néha kedves vele az apu meg gyakran az anyu pártján áll...
2012. jan. 11. 19:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor próbáld meg egy ilyen "jókedves" pillanatában elcsípni őt, és próbálj vele beszélni erről, hogy te nagyon igyekszel a suliban és mindig jól viselkedsz, és hogy te nagyon szereted őt, de nagyon rosszul esik neked ha leribancoz, meg ha megüt. Mond neki, hogy te szeretnél vele jó viszonyban lenni, viszont ehhez neki is egy kicsit vissza kéne fognia magát. Az a lényeg, hogy tudasd vele, hogy te igyekszel jóba lenni vele, és szeretnéd, hogy ő is megpróbálná!:)
2012. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Probáltam de nem megy :( néha azt mondja ,hogy tunj innejd néha meg ,hogy minek jottél ide buzerálkodni? stb...multkor is meg igérte ,hogy nem fog riban*cozni ide azt teszi pl: rosszul oldom meg a matekot (mert a tanítonk nem tanít sza*rtse hanem a focirol beszél és ,hogy hogyan eroszakulták emg a németek a II.Világháborúban a noket...semmi tobbrol...) ezért o magyarázza el és ha rosszul oldom emg akkor ezt vágja a fejemhez: Figyelj oda te rib*anc! pedig figyelek...de perszenem én tehetek e jegyeimrol hanem a suli jo tudom ez egy picit hulyen hangzott de az itteni tanárok hát nem tanítannak semmit mindíg elmarad annyi ora és egész orán csak beszélgetunk...és a tanítoink néha kiszokták találni ,hogy ennyi meg annyi rossz jgyem nincs beírva és be írják pedigmeg se kaptuk...és eztaz anyu is tudja már az orvosom is mondta ,hogy ez egy olyan suli ,hogy ... és ez igaz a barátnom 1-tol 4ig tiszt jeles volr de 5.-ben ide jott és már csak 3-as vagy 2es tanulo akik meg elmentek innejd a sulibol azok is jobb tanulok lettek stb..én is azon vagyok ,hogy elmennyek ebbol a sulibol... nem tudom ,hogy mi lehet a baja :( foleg az esik a legrosszabul a lemond vagy ha akarok vele beszélgetni vagy ele lenni elkerget :(( és meg kérdi ,hogy minek jottél ide buzerálkodni :( pedig nem akarom otet buzerálni csak kedveskedni akarok :(
2012. jan. 11. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád 34 évesen is egy h.lye p.csa.

Menj másik suliba, majd végezz el egy jó szakmát. Ahol van kollégium is.

2012. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálj valaki olyan emberrel beszélni pl rokon esetleg a suliba olyan tanárral akivel jóban vagy, vagy más szakemberrel: ifjúságsegítővel, iskolapszichológussal aki esetleg tudni hatni anyukádra.

Ha tényleg úgy érzed, hogy már elviselhetetlen otthon avagy nem változnak a dolgok akkor fordulj a helyi családsegítőhöz.

2012. jan. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha 18 leszel és szépen kifejlődsz, akkor már erősebb leszel anyádnál és ha nem akar elengedni, jól meg tudod verni.
2012. jan. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!