Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van egy nagy...

Mit tegyek? Van egy nagy tüském a férjemmel szemben. Mégpedig, hogy ha a főnökéről, vagy a családjáról van szó, úgy érzem, nem (mindig) áll ki mellettem.

Figyelt kérdés
Leginkábba a nővérével kapcsolatban fáj, hogy hagyja az általam annak vélt szemétkedéseit. Férjem állítása szerint nem vette észre ezeket a dolgokat, és nem is igazán tudja kezelni, mert anyukája idegállapotát félti, ha vita lenne abból, hogy megvéd. Már ott tartok, van minden nap ezzel álmodom. Mi ebből a kiút?
2012. jan. 7. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazából, tudom, hogy könnyű mondani, de ne vedd fel.

Vannak szegény lelkületű, irigy emberek, akiknek az egyetlen szórakozása az életben mások ba.ogatása.

Férjed már egyszer téged választott, elvett, szeret. Szerintem ne várd el tőle, hogy kivont karddal védelmezzen a saját családja elől. Felnőtt vagy, ha úgy gondolod sérelem ért, akkor védd meg magad. Ha megéri neked a cirkuszt, vagy egyszerűen mosolyodj el ha beszól. Hidd el, meg fog lepődni.

Ezzel csak magad és a kapcsolatod teszed tönkre, nem annak ártasz vele, aki neked árt.

2012. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ó, hát mi teljesen egy cipőben járunk, csak nálunk a húgával van ez a helyzet... Már rengeteg vitánk volt ebből sajna, nem tudom befogni a szám...

Tanácsot adni nem tudok... Szenvedjünk együtt. :)

2012. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vette észre, mert nem akarja észrevenni. Nem a férjednek kell megoldania a problémát hanem neked. Szerintem próbáld meg őt nem belevonni és te megoldani a sógornővel a helyzetet.

Próbálj meg nem odafigyelni a csajra, nyilván azért csinálja, mert látja rajtad,hogy idegesít.

2012. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok a 3ik, mert nekem is a hùgaval van a probléma. Nekem sem akarja a férjem észrevenni, és sajnos a vitak miatt a kapcsolat is megromlik. Holott soha nem artottam neki, ha szemétkedik is csendben maradok. Néhany hónapja annyira összegyûlt bennem minden, hogy telefonon nagyon kiosztottam.Na hivta is a férjemet panaszkodni, sajnos az a baj, hogy szeretettel voltam iranta. Most mar meggyûlöltem. Nagyon alattomos.Szóval nem tudom ezekkel mit lehet kezdeni, mert mindenaron beleakar maszni a hazassagunkba, mert nem szereti a férjét,boldogtalan, tehat mi se legyünk meg jól egymassal. Most mar nagyon meggondoljuk, hogy mikor megyünk hozzajuk.
2012. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hozzászólásokat.

Nálunk is a féltékenység a kiváltó ok. De nem csak a kapcsolatunkra féltékeny, hanem a férjemre is, mint férfira.

Zavarta, ha a férjem mellett ülök, fogom a kezét (férjem ezt régebben hagyta is, talán mostanában kezd javulni a helyzet, demár akkora a tüske bennem, hogy iszonyatosan fáj, nem tudom magam rajta túltenni), és próbálta visszacsábítani a családi fészekbe a szülőkhöz, mert az ő kapcsolata tönkrement, egyedül maradt.

Mostanában az ő új pasijának a jelenlétében próbál színészkedni, hogy ő tul. képpen rendes sógornő velem. De már a gondolatától is kiráz a hideg.

Járjak pszichó dokihoz? Mert a férjem tehetetlensége még inkább dühít. Én próbáltam a sógonőmmel megbeszélni a problémát, de ő kigúnyolt, csak lenézően próbálta osztani az észt, amit még a férjem is rossz néven vett.

2012. jan. 7. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:

A férjed csendes, visszahúzódó ember?

Az ilyen típus, bár látja mi zajlik körülötte, de a végletekig kerüli a konfliktust.

2012. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd nem àm te fogsz lelkileg tònkremenni, erre nagyon vigyàzz, mert én is igy jàrtam. Próbàlj egyszerûen nem foglalkozni vele. Nekem is mindig a férjem mellé akart ülni és ült is. Közrefogtàk a férjemet a bàtyja és hùga én meg egyedül(mind2 rossz hàzassàgban).Hihetetlen, na akkor azt mondtam a férjemnek, lehet vàlasztani. Engem vàlasztott, de most màr ha még egyszer ilyen elõfordùlna, nem ùsznàk meg szàrazon. Mindennek van hatàra. Különben nyugodsz lehetsz a férjed is tudja, hogy neked van igazad, de mivel nekünk is fontos velük a kapcsolat igy nehéz.
2012. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eléégé csöndes, rendkívül konfliktuskerülő személy a férjem. Ezt tudnám is tolerálni, mindaddig, amíg elsimeri, hogy valóban ártó szándék vezéreli a testvérét, és fenyegti a kapcsolatunkat. Ha azt mondaná, látom mit csinál, de anyukám miatt nem akarok konfliktusba kerülni vele. Bírjuk ki azt a pár órát velük pár havonta és pont. De az hogy még én voltam a rossz, mert merészeltem kinyílvánítani a véleményem, elkeserít. És már azt érzem csúszok lefele a lejtőn, nem tudom megállítani ezt az érzést.

Egyébként nem gondoltam volna, hogy testvérek is így meg akarják fúrni egymás kapcsolatát. Megdöbbentő, hogy ennyi embert érint ez a fajta probléma.

Lehutóbbi választ adó hogyan tudtál felülkerekedni kínlódáson?

2012. jan. 7. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy màr ritkàbban talàlkozunk, és kimutattam, hogy én is tudok veletek erõs lenni. Màr nem törekedem arra, hogy jó kapcsolat legyen mindenàron, mert én ràgódtam magamban. A férjemnek is adtam alaposan a fejére, most màr ràjött, de sajnos eléggé késõn az alattomossàgra. A férjemnek is azt mutattam, hogy maradj velük te sem érdekelsz.Szóval a férjjel is meg kell éreztetni, hogy térjen magàhoz.
2012. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a minimálisra korlátozzuk a családi látogatásokat,így nincs anyós, sógornő probléma.Nálunk is konfliktuskerülő a férjem,és 24 éve élünk együtt.A házasságunk elején,közepén nekem is okoztak sok keserűséget, de már már nem foglalkozom velük...
2012. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!