Mit érezhet az a szülő, akinek a gyereke nem elég okos? Érzi a gyerek vajon, hogy tegyük fel az apja csalódott, elégedetlen vele?
Tegyük fel, hogy az apuka, de az egész családja is tudományos beállítottságú, műszaki érdeklődésű, mérnökök vannak a családban, orvosok is, és akkor kiderül, hogy nem megy a fiúgyereknek a matek...
Vagyis nagy valószínűség szerint később a fizika, kémia sem lesz a kedvence. És mérnök sem igen lesz belőle.
Vajon hogyan élik meg ezt a szülők?
Attól, hogy a reál dolgok nem jönnek be neki, még nyugodtan lehet okos ember. Olyan nincs, akinek minden fekszik.
Lehet belőle régész, jogász, geológus, meteorológus, logopédus, akármi.
Szóval ez nem ezen a pár tantárgyon múlik. Egyébként attól, hogy a matek nem megy, a kémia meg a fizika mehet. Mindkettőben kell számolni, de azért nagyon nem egy kategória :)
Egyetértek az elsővel. Amúgy szerintem ez nem okosság, hanem inkább érzék kérdése. És nem hinném, hogy az számít okosnak, akinek megy a matek meg a fizika.. Szerintem pl. a magas szintű biológia sokkal nehezebb.
És egyáltalán nem gond, hogy a gyerek nem követi a család példáját és más irányba megy. Hagyjátok kibontakozni, fogadjátok el, hogy esetleg ő nem orvos vagy mérnők lesz. Ettől még nem számít butának. És ne legyetek emiatt csalódottak, biztosítsatok minden lehetőséget a számára, segítsetek neki, hogy megtalálja a saját útját.
Szerintem nem az a kérdés hogy éli meg a szülő,hanem hogy éli meg a gyerek?!Hogy éli meg azt a tényt,hogy adott esetben az édesapja csalódott,vagy elégedetlen!?Akkor,amikor még csak a pocakban van,mit mondanak a szülők?:-Csak egészséges legyen,a többi nem számít!-Na de,ha a gyerekbe olyan érzéseket keltünk,hogy ő nem felel meg az elvárásainknak,csalódottak és elégedetlenek vagyunk vele,ő maga el is hiszi majd mindezt,és amiben pedig jól teljesítene,esetleg kiemelkedő lenne a tudása bármiben is,félve attól,hogy mit szólnak majd otthon,meg sem próbálkozik vele,feladja!
Nem tudom milyen idős a gyermek,de bizony tanára is válogatja,milyenek a diákok!
Röviden:Fiam szeptemberben iskolát váltott,alsós.Előző suliban sem az olvasás,sem az írás nem ment neki.Mint kiderült,szorongott az előző tanártól,és pont a teljesíteni akarása gátolta abban,hogy jól teljesítsen.Azóta itthon többször is,magától előveszi a könyveket,és bizony van úgy,hogy 2-3 oldalt is elolvas,és vissza tudja mondani a tartalmát.
A másik dolog meg az,hogy férjem szerette volna,ha olyasmik érdeklik a fiunkat,mint őt.Ő egy tipikus macsó,nagy orgánomú stb....A fiunk ezzel szemben addig kérlelt bennünket,míg beírattuk a művészeti,és zenesuliba.Ennek 3 éve,és élvezi,mellette matekversenyre jár,mert nyugodt közegben még a matekot is megszerette,de zenét nem akarja feladni!(Legtöbbször a hugának játszik itthon,és olyankor még az a nagy macsó is ellágyul!)
Annyi a titka -szerintem- ,hogy tiszteletben kell tartani a gyermekünk képességeit,és hagyni kibontakozni abban,amit szívesen csinál,és érzéke van hozzá!
Bocs,hogy ilyen hosszúra sikerült!
Volt matektanárom családjában mindenki zenész volt, több közöttük Erkel-díjas.
Ő meg színjelessel diplomázott az ELTE-n matek szakon. Szóval, öröklődött a tehetség, csak másik területen mutatkozott ki.
Meg kell várni, mi lesz a gyerekből, miben jó. Sosem szabad "lemondani" a gyerekről!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!