Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tul "kemeny" lennek az anyossa...

Tul "kemeny" lennek az anyossal? Mennyit engednetek neki, ha olyan termeszetetek lenne, mint nekem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak rosszabb anyosok, nem tokeletes, de nem is zullott ember. Viszont engem elegge megedzett az elet. Mikor kikerultem a fia orszagaba, a nyelvet se beszeltem, egy lelkileg megtort ember voltam. Hosszu evek munkaja aran mar szinte anyanyelvikent beszelem a nyelvet, elvegeztem egy 6 eves egyetemet, megalapoztam a jovomet. Ez alatt en megtanultam, hogy a jeg hatan is megelek, ha kell, ha kell egyedul. Ebbol az kovetkezik, hogy bar nem itelem el az olyan szuloket, akik folyton lepasszoljak a gyerekuket. De en megtanultam ugy alakitani az eletem, hogy nem folyton, ugy egyaltalan nincs szuksegem nagyszulokre. Nekem nem volt mikor kicsi voltam,csak egy harpia, az is sok volt. Anyum mellettem vegezte el az iskolat, mindenhova vitt magaval. Velem is igy volt, mikor doktoraltam, meg akkor is ott volt mellettem elozo este a kisfiam. Sose ereztem,hogy megfulladok tole,vagy le kellene passzolnom. Az anyosom szoges ellentetem, hisztizik, idonkent kisebb szinhazi jeleneteket rendez, eloaadja a hattyuk tragediajat. Azt is vagy 50x kellett neki elmondani (pedig nem valami idos), miert jo, hogy 3 anyenyelve van a gyereknek, nem erti miert akarom, meg miert beszelek a gyerekhez nemetul a jelenleteben. En azt is anyanyelvemnek erzem, mivel a felmenoim nemetek is voltak,habar nem az anyanyelvvel szivtam magamba, eltem ott jo par evet, es elhataroztam,hogy a gyerek ezt is tudni fogja. Raadasul ezt csak tudatosan lehet csinalni, en csak nemetul es magyarul beszelek hozza, parom csak franciaul. Igy megerti,es tud fejlodni. A parommal arra jutottunk, hogy mivel nekem egyszeruen a szinhazasdi nem megy az anyjaval, mert neki ez leteleme, igy evente 1x latogatom meg max 2 orara, akkor jopofit vagok, mosolygok, mindenben igazat adok neki, hogy ne kezdjen el sirni, es megvan a csaladi beke. De a nagyi kitalalta, hogy minimum havonta, de inkabb hetente a picivel szeretne lenni. Szerintem ez helytelen, mert meg nagyon kicsi, 1 eves, az anyja mellett a helye, mellesleg en 8 evesen se fogom hetente lepasszolni. Az en gyerekem, en csinaltam, en nevelem fel ot. Egyfelol a nagyi tulzasokba esik,es egyfolytaban edesseggel tomne, mint a masik unokat,ha majd nagyobb lesz. Masfelol akarmennyire kemenynek tunok,erzekeny vagyok, es magam mellett akarom tudni. Nem akarom elvalasztani oket, o a nagyanyja, de a masik gyerek is csak elhizott mellette, mert ha 1hetig ott nyaralnak,akkor 1 hetig tomi oket megallas nelkul csokival, aminek eredmenyekent otthon is majd azt akarnak enni. Egyszeruen nem erzem szukseget, hogy a nagymama a minimalisnak jobban beleavatkozzon a csaladi eletbe. Jomagam is azert alltam ilyen hamar a sajat labamra, hogy az eletem ugy alakithassam,ahogy nekem tetszik. Magyarul: Inkabb viszem mindenhova a gyerekem, dolgozom tobbet, minthogy azt kelljen lesnem, hol nem teszek a nagyi kedvere.
2011. dec. 29. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahoz hogy elvigye, még tényleg kicsi. Márha jól értettem, egy éves?
2011. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vihar 1 pohár vízben. A gyerekek nagyon hamar megtanulják, hogy ami a mamánál van, az nem az, ami otthon mindig megengedett. Igazából nem értem a problémádat. Nem akarod a gyereket az anyóshoz vinni, pedig joga van látni. Ebbe a fene nagy "megélek a jég hátán is" elméletbe ne keverd bele a gyereket. Vagy ha majd nagyobb lesz, és a mamájával akar lenni, akkor mit mondasz neki? Hogy te csak azért sem adod oda neki, mert te ugyan nem fogod őt "lepasszolni"? Ne a saját akaratodat erőltesd rá a gyerekre.
2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont azt kezdtem el irni, hogy majd ha nagyobb lesz es akar menni mehet, amig kicsi, addig nelkuleem 6 evesen se megy sehova, mert en felelek erte, a nagyit meg nem tartom egy nagyon felelossegteljes embernek. Evente 1-2x leviszem hozza, ehhez van joga, legalabbis szerintem. Naponta beepiteni a csaladi eletbe ot,vagy hetente, az nekem sok, de meg havonta is. Mert akkor elo kell megint adni a nagy szinhazi jelenetet, egyszeruen a szemelyisege is irrital, minden.
2011. dec. 29. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem abban tökéletesen igazad van, hogy nem adod oda neki hosszabb időre a gyermeket, hiszen ha a nagyi teletömi őt édességgel, akkor ez semmiképpen nem a gyermeked javát szolgálja. Javasolnám, hogy valamiképpen próbáljatok meg kompromisszumot kötni a nagyanyóval. Legyen neki kötelező elfogadni néhány alapszabályt, amelyet Ti szülők fontosnak tartotok. Ha ez sikerül, akár hosszabb időt is tölthetne nála az unoka. Amennyiben azonban nem sikerül vele dűlőre jutni, akkor viszont többször kellene meglátogatni, mert a nagyszülő-unoka viszony is fontos dolog.
2011. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy o ilyesmiket nem tud elfogadni. Nem azt mondom, hogy a gyerek ne egyen csokit, mert orvos letemre imadom,es eszek,de mertekkel. En egyszer mondtam el a masik gyereknel,mert nem az enyem, csak tanacskent, de semmi...A mi arcunkat is megpacskolja, a fiat egyenesen 3 eveskent kezeli,de engem is. Mintha keptelenek lennenk barmit is nelkule megcsinalni, ugy tesz. Egyik fulen be amit mondok, a masikon meg ki.
2011. dec. 29. 10:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent keves gyerek tud kulonbseget tenni,ez sem igaz. A masik kislany is, otthon alig kapott, amig kicsi volt,majd a mami szepen "megnevelte", most 10kg tobbletsullyal kuzd mar, most. Es mar bejott a hiszti is,mert ugye a mami ad, az anyu meg nem... Es ez csak egy dolog, a ferjem csak azert nem lett elkenyeztett,mert az apjaval maradt anno, o valasztotta gyerekkent, apos olyasmi ember, mint en. De meg neki se adom oda hetente majd. Szoval nem csak azon van a hangsuly, hogy nem kedvelem, hanem a nevelesi elveimmel ez utkozik, de ha meg a szemelyiseget is megnezem...
2011. dec. 29. 10:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Megengedném azt hogy hetente lássa,nem elvinni több napra de pár órára levinni simán,vagy nagyi jöhetne hozzá.

Azt irod hogyha a gyereked majd menni akar..akkor elengeded.Szerinted akar majd egy olyan emberhez menni akit tulajdonképp nem is ismer?

Hetente jön hozzánk anyosóm,nem rosz ember de kibirnám havonta is ha jönne,de látom hogy szereti a lányom és ő viszont szereti őt és nekem ez a lényeg,nem számit mivel sértett meg,hogy menyire különbözöek vagyunk, a gyereknek az a jó ha minnél többen szeretik.Még kicsi és nem kell hogy napokra odaadd,de ismertesd meg a nagyiékkal,hagyd hogy barátkozanak,ha nagyon magadhoz láncolod azt később sinyli meg a gyerek,mikor tényleg el kell válnia tőled,ovi suli,szerintem sokkal nehezebb egy olyan gyereknek akinek az anyján kivül nincs világ.

2011. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
A gyereknek szüksége van a nagymamára! Havonta többször is. Nem elvinni még, mert kicsi, de igenis lássa minél többet. Minél több inger éri a gyereket, minél többen foglalkoznak vele, annál okosabb lesz. Az meg már ne haragudj, de oltári nagy hülyeség, hogy a másik unoka a nagymama miatt hízott el. Ha én nem akarok édességet venni akkor tőlem a földhöz is vághatja magát, akkor sem adok neki. Az elhízás meg neked ezt tudnod kell, hogy nem csak (sőt nem is igazán) az édességtől van, hanem elsősorban a mozgásszegény életmódtól alakul ki.
2011. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyereknek olyan nagymamára van szüksége, aki a testi-lelki fejlődése érdekében tesz mindent. Kárt okozni a gyerekben én sem hagynám. Milyen szeretetről is beszélünk, amelyik rombol?
2011. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pelda: Anyuka elmond valamit 50x a gyereknek, mikor a gyerek maminal van, 50x elmondja az ellenkezojet, mert a nagymami szerint a gyereknek mindent szabad. Nekem azt senki ne mondja,hogy a gyerekek 99% nem a szamara "kedvezobb" fele fog hajlani, vagyis a nagymami szava fele. Nem azt mondom,hogy katonat nevelek a gyerekembol,de valahogy a vilagot mashogy latjuk. Nem tagadom tole meg az unokat, de valahogy nem tudom elkepzelni,hogy ne lenne ra rossz hatassal hosszu tavon, ha tul sokat lesz vele. Mondanam,hogy feltelezes, es tenyleg nem tudom a szulok,hogy viselkedtek a masik gyerekkel a nap 24 orajaban, de a ferjem szerint is, ott mar "latszik" a mami nevelese, sajnos eleg melyen.
2011. dec. 31. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!