Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 17 éves lány szerintetek...

Egy 17 éves lány szerintetek mennyit költhetne magára?

Figyelt kérdés

Kicsit (kicsit nagyon) bűntudatom van mert most így Karácsony alatt elég sok dolgot vettem,magamnak is,másnak is. Igazából egy bizonyos elköltött összeg fölött iszonyúan érzem magam,még akkor is ha van még bőven zsebpénzem. Azzal nyugtatom magam hogy amiket vettem hosszú ideig lesznek használva,szóval ha leosztanám az árat annyi hónappal amennyi ideig jók,valami nevetséges összeg jönne ki.


Egyébként nem szoktam venni magamnak sok mindent,kaját vesznek nekem a szüleim,a szekrényem dugig van ruhával,sminkelni nem sminkelek sokat,moziba,piálni stb. nem járok.


Tehát szerintetek mennyi pénz mondható normálisnak,havi szinten,amit egy alapszükségletekkel ellátott kamaszlány költhet magára?


2011. dec. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
30 ezer körül szerintem.
2011. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez az anyagi helyzettől függ. A pénz arra van, hogy költsék, nem azért, hogy üljenek rajta. Gondolj arra, hogy minden egyes elköltött forinttal valakinek jót teszel, miattad nem megy csődbe egyetlen üzlet sem. Élvezd az életet, ne görcsölj elméleteken!
2011. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit és hány emberre, határokat csak az anyagi helyzetetek szabhat. Egyébként jó, hogy már ennyi idősen tudod, hol van az a határ, amit lehet, és hol van az, amit nem, gratula :)
2011. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Havi szinten bőven elég 5-10.000.- ezer (kaja nélkül).

A többi már sok,akkor is,ha most megengedheted magadnak a szüleid pénzéből.

2011. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Én havonta kapok ruhát, szerintem a havi 10-15 ezer belefér kaja nélkül.
2011. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Nem vagyunk túlságosan eleresztve anyagilag,de ha lennénk,szerintem akkor se tudnék sokat költekezni mert nem szeretem a luxust.
2011. dec. 28. 18:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem nem lehet így leosztani hónapokra.

Kamaszkoromban néha semmit sem költöttem pár hónapig, aztán meg 10ezer forintot is valamire.


Most van saját keresetem is, nem sok, most sem költöm el, ha nincs semmi, ami kell, de ha hirtelen szükségem van több mindenre, mittudomén miért, akkor elköltöm.


Különben: annyit költhetsz magadra, amennyi pénzed van. :D Annál többet semmiképp.

2011. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: a mai világban már megoldható hogy úgy költekezz hogy ne legyen pénzed :D csak aztán gyorsan el kell tűnni az uzsorás behajtói elől :D
2011. dec. 28. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Változó. Én is veled egykorú vagyok, nyáron végig dolgoztam, úgyhogy elég sok pénzem összegyűlt, emellett a szüleimtől és mamámtól közösen kapok havonta 10 ezer forintot. Ennyi bevételem van összesen. (Mondjuk ha kérek ruhát, cipőt, pénzt mozira, akkor még ezen felül kapok általában.) Én szeptember óta nagyjából 30-50 ezer ft-ot költöttem el havonta. Ebből nem csak magamra, hanem voltak szülinapok, meg ugye itt volt a karácsony, szóval ajándékokra is ment. Ha azt nézzük magamra mennyit költöttem, kb. 20-30 ezer havonta. Ebből vettem ruhákat, sminket, kiegészítőket, főleg olyanokat amiket a szüleim úgy gondoltak, hogy nincs rá akkora szükségem, de ha akarom akkor vegyem meg magamnak. Még így is maradt annyi pénzem, hogy kitartson nyárig, míg újra mehetek dolgozni.
2011. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó neked hogy tudtál dolgozni,nekem novemberben jöttek össze hozzá a feltételek és hát,nem jött össze idén meló. Pedig nagyon kellene mert az is idegesít hogy a szüleim pénzét szórom. A sajátomat nyugodtabb lélekkel költeném el,hisz én dolgoztam meg érte,azt teszek vele amit akarok :D
2011. dec. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!