Más is így érez?

Figyelt kérdés

Természetesen karácsony.

Egyszerűen nincs rá keret. Egy fizetésből élünk, hitel is van. Egy éves a lányunk. Ha nem lenne az udvaron fenyőfa, akkor karácsonyfánk sem lenne.

Már a sírás határán vagyok. Jönnek ezek a hülye reklámújságok, hogy a "fa alatt dől el a karácsony" minden oldalon ajándékkal boldogan mosolygó kisgyerekek, felnőttek.

Már meg sem nézem, rögtön a kukában landol.

Anyós is folyton cseszeget, hogy mit veszünk a lányunknak, merthogy ajándék nélkül nincs karácsony, miközben negyede annyi pénzből élünk, mint ők.

Eljutottam odáig, hogy lehet, a fát sem vágatom ki, úgyis alig 60 centis, jó lesz jövőre.

Senkinek nem tudok ajándékot adni, a szüleimnek sütünk, hogy könnyebb legyen.


2011. dec. 21. 12:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk sincs ajándék, csak annyi, amennyit én hoztam haza :) Azok az ajándékok, perig a szülinapomról maradtak meg :D

Így hazahoztam 2 üveg bort a család férfi tagjainak, anyukámnak tusfürdőt, és saját kézzel készített kulcstartót meg karkötőt, anyósnak saját kézzel készített fülbevalót, a barátomra meg ráköltöttem egy ezrest:) vettem neki egy vékony pulcsit abban az üzletben ahol minden félárú. Mennyi minden összejött, és szinte ingyen. Sütök mézeskalácsot, anya aranygaluskát, és kivételesen kivágtuk a kertben a fenyőt, mert túl nagyra nőtt és sok a fenyő a kertben (mert minden évben cserepest díszítettünk).


Egy jó tanács: Ássátok ki a kis fát FÖLDDEL együtt, és tegyétek egy vödörbe. Csomagoló papírral díszítsétek a vödröt, és vigyétek be :) El ne felejtsétek locsolni! A babának meg varrnék egy rongybabát. Mikor egy éves voltam anyukám (igaz vette) vett egy rongybabát, ami mai napig megvan :) Otthon biztos van néhány kidobni való rongy, szétszedsz egy párnát, amiben ott a "töltelék" és megvarrod :) Sok sikert!


ui. Nekem már attól jó kedvem lett, hogy gyertyatartókat kreáltam mindenféle bigyóból.

Pl: találtam egy fél gyertyát, és egy fél kókuszhéjat régről. Eltörtem a kókuszhéjat bele tettem a gyertyát, egy üvegtálra tettem és mellé tettem bogyókat, száraz növényt meg fenyőágat" Te is próbálj meg kézműveskedni, jobb kedved lesz :)

2011. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom anyósodéktól is fog kapni a pici ajándékot, de mindegy mert még úgy se érti. Fa legyen, már csak miattatok is.A 17-es válaszolónak pedig, hogy az ajándék és a hó a fontos, ha nem esik nálatok elmarad a Karácsony. És képzeld nem az ajándék a fontos egy felnőttnek.
2011. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

mért akarod magad belepasszírozni abba a szörnyen torz világképbe, amit a médián keresztül 0-24 próbálnak lenyomni a torkunkon??? ez nem valóság. a fa alatt dől el a karácsony?!?! (hogy van pofájuk ezt így..)

a karácsonyhoz nem kell pénz. csak annyi kell, hogy ott legyetek a házban hármasban. nyugodtan, nem idegeskedve olyan dolgokon, amik nem is fontosak, csak azt kell hinnünk hogy fontosak. (köszi, fogyasztói társadalom)

főzöl egy egyszerű vacsorát, beszélgettek, babáztok, nyugiban.


plusz: 25én már ingyen kapsz fát, és egy 1 éves gyereknek fontosabb, hogy nyugiban játsszon anyuval-apuval, mint hogy új játékkal játsszon miközben anyu-apu idegösszeroppanást kap.

2011. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
27%
ma 14:05 vagyok miért is lettem lepontozva? Menjetek el a ...!
2011. dec. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Nem kap. Pontosabban anyósék lejönnek és az az ajándék. JIPPPI!

Amúgy szó szerint ez volt valamelyik műszaki cikkes újságra írva nagy feltűnő betűkkel!

2011. dec. 21. 17:27
 26/30 anonim ***** válasza:
92%
Hátha anyós jól áll és tudja milyen helyzetben vagytok, inkább szégyellje magát és ne magyarázzon. Fát állítsatok, gyújtsatok egy-két gyertyát, ajándékot még úgy se fogja fel, de ha ti szomorúak lesztek azt megérzi, legyen BOLDOG KARÁCSONYOTOK!
2011. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

LOL.

Szerintem te agymosott vagy. A Karácsonynak semmi fontossága nincsen. Sőt, nem kötelező.

1. egy egyéves gyerek nem nagyon érti mi az az ajándék, hiányolni se fogja, tehát nem kell neki semmi.

2. a fenyőfa-kivágás pazarlás, felesleges ezért kivágni egy fát.


Amit tudtok csinálni: csináltok egy fincsi vacsit két fajta sütit és jól érzitek magatokat...

2011. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Írta, hogy gömbbel viszik be. És ha neked felesleges, ok, de sok millió embernek nem. Én nagyon szomorú lennék nélküle.
2011. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja, van gyereked, mert ok, itt még kicsi, de nézz meg egy 3 évest és magyarázd el neki, hogy felesleges, amikor csillogó szemmel várja.
2011. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Rokonoknak tudsz ajándékozni: vizfesték biztos van,papirlap szintén.


És hogy a gyereknek is jó legyen,pici kezét,lábát összekenitek,és lenyomatokat csináltok.

Képkeretet kartonból (boltból hozol el ingyen),faágból,rá termés,toboz

Nagyimék falán most is ott van,miénken is,a kicsi mindig ahhoz méregeti hogy mennyit nőtt a kis keze :)

2011. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!