Más is így érez?

Figyelt kérdés

Természetesen karácsony.

Egyszerűen nincs rá keret. Egy fizetésből élünk, hitel is van. Egy éves a lányunk. Ha nem lenne az udvaron fenyőfa, akkor karácsonyfánk sem lenne.

Már a sírás határán vagyok. Jönnek ezek a hülye reklámújságok, hogy a "fa alatt dől el a karácsony" minden oldalon ajándékkal boldogan mosolygó kisgyerekek, felnőttek.

Már meg sem nézem, rögtön a kukában landol.

Anyós is folyton cseszeget, hogy mit veszünk a lányunknak, merthogy ajándék nélkül nincs karácsony, miközben negyede annyi pénzből élünk, mint ők.

Eljutottam odáig, hogy lehet, a fát sem vágatom ki, úgyis alig 60 centis, jó lesz jövőre.

Senkinek nem tudok ajándékot adni, a szüleimnek sütünk, hogy könnyebb legyen.


2011. dec. 21. 12:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Miért? Te hogy érzel? Vagy én voltam figyelmetlen? Ez nem igazán derült ki a siralom halmazból...
2011. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

szomorú, hogy a Karácsony sokak számára abban van mérve, hogy mennyi ajándék van a fa alatt. Azon a reklámon én is felvesztem, mit mondjak, nekünk fánk sem lesz. Mondjuk, megengedhetnénk magunknak, de én már ilyen vagyok, nekem ne vágjanak ki fát. Amióta elköltöztem a szülői házból, ezt csinálom. Jövőre cserepes fánk lesz amit majd elültetünk, mert addig meglesz a baba, de az idén még csak bennem mocorog :) kell ennél szebb ajándék?

Már ezen az oldalon is le voltam pontozva, amikor azt mondtam, a közelieknek magam készítek ajándékot. Nem értem, mi van abban, ha az ember nem összeget akar ajándékozni, hanem gesztust? Nem az összegben merül ki a szeretet.

Úgyhogy szerintem ne érdekeljen anyósod és más okos akinek a karácsony ennyi, hogy minél többet költsön, hogy ezzel majd megmutatja. Nem ezzel mutatja meg...azzal mutatná meg, hogy ha már tudja, milyen a helyzetetetk, legalább ne piszkálna. Ha meg piszkál, akkor ő az a kategória, akivel nem érdemes foglalkozni.

2011. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sem derült ki, hogy hogy érez, mondjuk nyilván elkeseredett. A hitelt meg kellett volna gondolni anno, most annyival több pénz lenne a kasszában...
2011. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

tudom, hogy "száraz" válasznak hangzik, de

1. szerencsére egy egyéves gyermekben nem marad meg "emlék", kb 2 éves kortól raktározónak el.


2. ne vágd ki szegény fát... hány millió fát vágnak ki évente, ami pár nap után a szemétdombra kerül :-( szerintem inkább díszítsétek fel a kertben. a díszek nayon olcsók, 1-2száz forintért lehet venni olcsó égősort, meg gömbdíszeket. miért ne állhatna a kertben a fa? a neve is ÖRÖKzöld...


3. nézz olcsó recepteket az interneten... a párod sem vár el valószínűleg ajándékot, de egy saját kezűleg készített dolognak biztosan örülne nagyon. például: s.k. készített kuponok (masszázs, akármi, amit beválthat nálad), kézzel készített mézeskalács vagy süti ami neki szól, dekoráció (a szögletes fa keretű ikea tükör 4-500 ft és nagyon jó festési alapnak), ilyesmik.


4. egy ilyen pici gyereknek meg MINDEGY valami színes, kreatív játék, akármi, természetesen lehet nagyon nagyon olcsó is, de az sem baj, ha egy ekkora babának nem veszel semmit. ő nem fog rá emlékezni.


és, a szeretet a lényeg, nem az ajándékozási őrület! nekünk sem lesz karácsonyfánk és akkor mi van.

2011. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt ez a kapitalista költsünk minél többet féle karácsony nagy sz@r!Tehát e miatt nem kell szomorkodni.Szerintem a szabadnapnak kell örülni,hogy együtt vagytok.Lehet együtt tvzni stb.Nálunk ugyan vannak ajándékok,de igazából olyan marhanagy ünneplés nicns mint a reklámba meg az ujságokba :D


Boldogabb új évet és azért ennek ellenére boldog karácsonyt neked és a családnak.


Üdv!

2011. dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%

Ha azt írja, hogy "már a sírás határán vagyok", akkor nem kell nagy intelligencia kitalálni, hogyan érezhet..


"ajándék nélkül nincs karácsony"


De igen, van! Nem az ajándékon fog múlni, hogy hogy érzitek magatokat ünnepekkor. A karácsony a szeretet ünnepe, és nem az ajándékoké.

Legyen együtt a család, süssetek-fözzetek, beszélgessetek jókat, hülyéskedjetek stb. Ez az élmény minden ajándéknál többet ér.

2011. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Allice válasza:
83%

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.


A karácsony nem a reklámújságok és a plázák ünnepe, bár ők azt hiszik magukról. Nem kell ezeknek bedőlni. Nem a külsőségektől kell függővé tenni magunkat.


És a fát szerintem se vágjátok ki.

2011. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%

Annyira álszent, hogy nem kell karácsonyfa sem, és ajándék sem, csak legyen együtt a család. Az év többi napján is lehet együtt lenni, de a karácsonyhoz bizonyos szertartások hozzátartoznak, pl ajándék, karácsonyfa. Ezek nélkül nem több egy sima hétköznapnál. Jöhetnek a negatívok, annál inkább tudom, hogy igazam van.

De egy egyéves gyereket pont nem érdekli, hogy mit kap karácsonyra, a fát nem érdemes kivágni, inkább kint díszítsd fel.

2011. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

25 éves vagyok, még soha nem kaptam karácsonyi ajándékot, nálunk ez nem divat, sőt, nem emlékszem, hogy gyerekkoromban bárki a barátaim közül kapott volna ajándékot - a karácsonyi ajándék maga a feldíszített karácsonyfa volt, élvezettel és a legnagyobb örömmel csodáltuk nap mint nap, és eszegettük le róla a csokit. Ennyi.

Ja, és soha nem éreztem úgy, hogy az eddigi 25 karácsonyom rossz lett volna, sőt.

Az ilyen "fa alatt dől el a karácsony" szöveget meg egyenesen undorítónak tartom, és sajnálom azokat az embereket, akik az utolsó percig - meg még azután is az ajándékokon stresszelnek, és észre sem veszik, hogy ezzel pont ők teszik tönkre a saját karácsonyukat.

2011. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

"Annyira álszent, hogy nem kell karácsonyfa sem, és ajándék sem, csak legyen együtt a család."


Nem az az álszent, aki a szeretetről ír és a család fontosságáról, hanem az, aki erről papol, de nem e szerint cselekszik. érzed a különbséget?



"Az év többi napján is lehet együtt lenni.."


Aha.. szóval, Te az év minden napját a tág családi köröddel töltöd, beleértve minden rokont, ugye?

Szerencsés vagy.

2011. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!