Más is így érez?

Figyelt kérdés

Természetesen karácsony.

Egyszerűen nincs rá keret. Egy fizetésből élünk, hitel is van. Egy éves a lányunk. Ha nem lenne az udvaron fenyőfa, akkor karácsonyfánk sem lenne.

Már a sírás határán vagyok. Jönnek ezek a hülye reklámújságok, hogy a "fa alatt dől el a karácsony" minden oldalon ajándékkal boldogan mosolygó kisgyerekek, felnőttek.

Már meg sem nézem, rögtön a kukában landol.

Anyós is folyton cseszeget, hogy mit veszünk a lányunknak, merthogy ajándék nélkül nincs karácsony, miközben negyede annyi pénzből élünk, mint ők.

Eljutottam odáig, hogy lehet, a fát sem vágatom ki, úgyis alig 60 centis, jó lesz jövőre.

Senkinek nem tudok ajándékot adni, a szüleimnek sütünk, hogy könnyebb legyen.


2011. dec. 21. 12:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%

Le leszek pontozva de nem izgat.


A karácsony igenis a karácsonyfáról és az ajándékról szól,szinte mindegy hogy mi.El sem tudom képzelni ennélkül a karácsonyt.Egy egy éves gyerek(miénk tavaly volt ennyi)bárminek örül ami szines,nem az ajándék értéke a fontos.Karácsonyfának szintén örül mert ettől érzi hogy valami más,valami megváltozott más a hangulat más a kinézete a háznak.

A kisfát nem vágnám ki inkább cserépben bevinném,utánna visszaültetheted.

Mi sem élünk fényesen és apró ajándékot kap(egy kinai kisauto)és persze együtt vagyunk egész nap,de valamitől mégis más kell hogy legyen ez a nap mint a többi.

Ne hagyd ki azt az érzést amikor a gyereket meglátja az első karácsonyfáját és alatta a pici ajándékot.

2011. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Nyugodj meg, a Karácsony nem erről szól, csak a média fújja fel. Mi nyugodtak vagyunk erről a részről. A lányunk egy hónapos, ezért nem járunk nagyon sehová, így nincs, aki megkérdezze, mit kap majd. Mert nem veszünk neki semmit, mindene megvan, és ha örömet szeretnék neki szerezni, max a cicire raknék masnit, mert neki most csak az kell, és a mi közelségünk. Egymásnak sem veszünk semmit, pár éve betelt a hócipőnk az egész karácsonyi hajtással, mikor a sok hajszának csak veszekedés lett a vége, és kidobtuk (na jó, elajándékoztuk) a tévét, így nem tömnek minden "jóval", és nem ajándékozunk. A karácsony nálunk tényleg a szeretetről szól, összebújunk a fa alatt, és elmélkedünk, mi is volt jelképes ajándék abban az évben -diploma, jó kereset, hogy mindenki egészséges a családban- vagy mint idén, az ajándék a kislányunk :)

Ne hallgass senkire, aki tárgyakkal akarja kompenzálni a szeretetet.

Boldog Karácsonyt!!!

2011. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

A hitelt muszáj volt felvenni. 50et fizetünk havonta, szerintem az albérlete is ennyi lenne a háznak.

Megszűnt a cég ahol dolgoztam, így nem jár GYED.

Díszek vannak, tavaly vettünk.

Csak érzelmileg kicsit széthúz a sok hyülye reklám, hogy car vagy, ha nem vásárolsz. Vegyél fel hitelt, azzal fizesd ki, csak vegyél, mert senki nem lesz boldog.

Gyerekkoromban nem volt a szülőkön ekkora nyomás.

Apu csinált szánkót, meg csúszkapályát, volt hogy hódombot kaptunk.

2011. dec. 21. 13:14
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
kis pénzből is lehet ajándékokat kihozni. nem kell nagy dologra gondolni. ha az 1 éves gyerekednek veszel a 100 ft-os boltban valami műanyag játékot annak is örülni fog. ha a karácsonyfa meg ott áll a kertben akkor az adott is. akár papírdíszekkel is fel lehet díszíteni. ne vedd el azt az örömöt a gyerekedtől hogy legyen feldíszített fa és egy kis 100 ft-os ajándék. süss mézeskalácsot, nagyon muattós és viszonylag olcsó. ja és azt ne feledd hogy te vagy felelős a sorsodért, ne mást hibáztass.
2011. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%

"A karácsony igenis a karácsonyfáról és az ajándékról szól.."



Tessék, megnézhetitek: ez a konzumtársadalom eredménye.


Szép karácsonyt mindenkinek!

2011. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Allice válasza:
85%

"Csak érzelmileg kicsit széthúz a sok hyülye reklám, hogy car vagy, ha nem vásárolsz. Vegyél fel hitelt, azzal fizesd ki, csak vegyél, mert senki nem lesz boldog."


Látod. Itt a lényeg, magad mondod ki. Tényleg értéktelen vagy, ha nem vásárolsz? Mit érzel te? Ezt? Boldog voltál a hódombbal gyerekkorodban? Miért foglalkozol mások véleményével, mikor van neked saját véleményed is?

2011. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
44%

13-as, engem is lepontoztak, amikor közöltem, hogy rém álszentek :D Ne aggódj, ebből jön le, hogy mennyire igazunk van!


A karácsony bizony az ajándékok, a karácsonyfa, a hóesés. És persze családi együttlét, de én a tágabb családommal is szoktam találkozni máskor, nemcsak karácsonykor, szóval sajnálom, akinek egy fillérje sincs karácsonyra, de ne keressen már önigazolást, hogy "úccse-az-ajándékokról-szól-meg-a-fáról"

Dehogynem.... A karácsonynak ez a lényege. Fát díszítünk, megajándékozzuk egymást, találkozunk a többiekkel is (és nem csak ekkor!), elmegyünk templomba stb stb.

2011. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a karácsony a család ünnepe nem pedig a hű de nagy ajándékozásé.Szerintem se vágasd ki a fát,inkább díszítsd ki a házat.A legjobb ajándék a kislányodnak pedig egy közös családi kép
2011. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk elég szép összeg jut minden hónapra, mégsem veszünk ajándékot. Jutna rá, mégsem. Esetleg pár zoknit, vagy tényleg 100forintos semmiséget. Fa van, csillogás van, családi meleg van. Több nem kell.
2011. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
52%
Az internet előfizetés árából legalább egy helyre kis fát vehetnél. Nem vagytok ti se annyira csórók, csak minden más hülyeségre adjátok ki. Nézzétek meg, hány mobilotok van, milyen TV-tek milyen előfizetéssel, internet, stb... Ha ezekről le tudtok mondani újra mint ez előtt 10 évvel volt, akkor lesz aji, jövőre, meg bódogság. ÉS ez nem csak nektek szól ám, hanem mindenkinek aki nem eszi észre ezt!
2011. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!