Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezted már ezt a kapcsolatodban?

Érezted már ezt a kapcsolatodban?

Figyelt kérdés
Szerelem elmúlt,csak a szeretet van ,vagy inkább megszokás.Szerelem nincs.5év után
2011. dec. 13. 16:55
 1/7 LadyLee ***** válasza:
Van ilyen. Ha már tényleg úgy érzed, hogy még csak nem is szeretet, hanem megszokás, akkor lehet, hogy lépni kellene...
2011. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü válasza:

Rossz esetben úgy van, ahogy mondod. Jó esetben a párod az életed fontos és szerver részévé válik. Én úgy látom, hogy ehhez az kell, hogy a pároddal legyen valami közös és legyen valami, amiben különböztök, de mégis inspirálni tudjátok egymást. Nagyon fontos, hogy legyen mindkettőtöknek saját jól meghatározott célja és legyen közös célotok is. Ezeknek olyan céloknak kell lenniük, amiért igazán tudtok lelkesedni. Ha ez így van, akkor mindig lesz témátok beszélgetni, tudtok erőt, inspirációt meríteni a másikból, illetve tudjátok segíteni egymást.


A párkapcsolatok többsége ott fullad ki, hogy az egyik – vagy mindkét – fél elkezdi valamiért nem jól érezni magát a bőrében és a másiktól várja a boldogságot, azt várja, hogy ugyanolyan boldogságot adjon a másik, mint amit az elején. Szerintem sok párkapcsolat nem is a párkapcsolat hiányából, hanem a egyszemélyes életcél és lelkesedés hiányából megy át megszokásba, közönybe, unalomba. Ha valaki nem találja meg azt, amiért érdemes minden reggel felkelni, küzdeni, amiért igazán tud lelkesedni, nem tud önmaga boldog lenni, akkor egyrészt mást sem tud boldoggá tenni, másrészt más sem tudja boldoggá tenni.

2011. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü válasza:
#1 : Ezt helyzete válogatja. Ha valóban nem ő az igazi társad, nem tudod elképzelni, hogy együtt öregedjetek meg, akkor talán. De sokan pont az előbb leírt okokból menekülnek egy új párkapcsolatba. De közben nem oldják meg a saját egyéni problémájukat és pár év múlva ugyanolyan helyzetben találják magukat. És ez ismétlődik újra, meg újra, meg újra.
2011. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem szabad hagyni hogy el laposodjon egy kapcsolat,a másik ha valakit igazán szeretsz úgy mint az elöt senkit akkor nem hiszem hogy a szerelem elmulik.
2011. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pont így vagyok egy ideje. Vagyis inkább hullámzónak mondanám az érzéseimet: Mintha próbálnám magam rábeszélni hogy de,de szeretem és jó vele...de közbe meg azon kapom magam hogy sajnos már csak a rossz tulajdonságait látom, amiért közbe szégyellem magam, de ez van...És nem tudom mi lenne a jó..:S
2011. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bussika válasza:

Próbáljatok valami különleges programot csinálni kettesben, legyetek sokat együtt!


Kívánom hogy minden oldódjon meg!

2011. dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Páran írjátok, hogy legyen közös cél, de legyen külön életünk is. Nálunk van még szeretet. De szerintem tönkre fog menni. Napi egy órát találkozunk este a hét minden napján. Akárki akármit mond, nem hiszem, hogy húú de jót tesz nekünk, hogy alig látjuk egymást. Szeretem, de megmondtam neki, ha ellaposodik megint, én már nem fogok érte küzdeni. (mert ebben a kapcsolatban ketten vagyunk). Amúgy mi 2 éve vagyunk egytt lassan. És igen, valahol el vagyok keseredve, mert már előre tudom, mi lesz, nem szeretném elveszíteni. Sajnos más munkalehetőség nincsen.
2011. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!