Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok kevesebb a...

Miért vagyok kevesebb a családom szemében mint az unokatestvérem mert én szakközép iskolába ő meg gimnáziumba jár?

Figyelt kérdés

A szüleim,nagyszüleim és az unokatestvérem szülei is lenéznek engem,mert én szakközép iskolába járok. Unokatesómról jobb nem is beszélni. Ő aztán nagyon nagyra van magával mert ő gimibe jár,én meg csak sima szakközépbe.

Eléggé idegesít már,és nem tudom hogyan kezeljem mikor nap mint nap hallom h ő mennyivel jobb nálam.

Annak idején én is jelentkeztem gimibe(a szüleim nyomására) de nem voltak olyan jó jegyeim így nem vettek fel. Ma már cseppet se bánom én. Közgazdasági szakközépbe járok. Ha majd tovább tanulok legalább lesz alapom,nem ugy mint annak aki mondjuk gimiből megy ugyanarra a szakra tovább tanulni. Majd a pénzügy-számvitelen szeretnék továbbtanulni. Ilyen órám is van,és jól is állok belőle. Persze van olyan amiből nem teljesítek olyan jól,de azokból amik kellenek majd a tovább tanulásomhoz jó vagyok.

MÉgis mindig megkapom h én miért vagyok mindebből kitünő ha csak sima szakközépbe járok. Unokatesóm gimibe jár ő azért nem teljesít mindenből olyan jól,stb...

Elegem van már belőle,h csak azt hallgatom h milyen hülye vagyok mert nem gimibe járok.

Ugyanazt az érettségit fogom irni mint a az aki gimibe jár,nem értem miért néznek le...

Adnátok vmi tanácsot hogy mivel vághatnék vissza mikor oltanak h csak szakközépbe vettek fel? Már 4 éve csak tűrök :(


2011. dec. 11. 14:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*Érettségire
2011. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

*szakot


(kicsit fáradok)

2011. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

Én gimiből mentem közgáz szakra és képzeld el az egyetemen semmilyen hátrányba nem kerültem. Sőt előnyben voltam, mert egy erős gimiből mentem közgázra és ugyebár gimiben elég sok anyagot kellett megtanulni(majd meglátod egyetemen, hogy a mennyi anyag az annyi...) A tapasztalatom az h aki közgáz szakközépből jött erre a szakra az sincs sokkal előrébb ugyanis az anyagok felépítése nagyon tág kört ölel fel, tehát rengeteg olyan anyag van amit ők se tanultak.

Pl.: mi mikro, makroökonómiát, nemzetgazdaságtant lerendeztük 2 félév alatt és hidd el a közgázos szakközepesek is szenvedtek eleget vele.

Kérlek a leírásodból látszik, hogy te meg lenézed uncsitesódat.

Ám nem értelek: ,, MÉgis mindig megkapom h én miért vagyok mindebből kitünő ha csak sima szakközépbe járok. Unokatesóm gimibe jár ő azért nem teljesít mindenből olyan jól,stb... " A szüleid látják a bizidet, ha minden kítűnő a világon olyan szülő nincs aki ennek nem örülne Ha kitűnő vagy szakközépben akkor az annyira értelmetlen h ezért csesztetnek...Vagy ha van, legyél büszke magadra és akkor szard le őket. Majd az érettséginél úgyis eldől. Az is igaz h érettségi az érettségi, de nem mindegy hogyan sikerül. Amikor még középsuliba jártam összehasonlítottam az anyagot szakközepes barátnőmmel. Hát mit ne mondjak, nekünk sokkal többet kértek számon és sokkal többet okítottak. Akkor utáltam, de visszagondolva jobban jártam, mert fogékonyan tudok tanulni nagy mennyiséget és értem is.

jah és mielőtt lepontoznátok, tisztelem és becsülöm azokat az szakmával (pl.: asztalos, kőműves) rendelkező embereket, akik tényleg értenek a szakmájukhoz. Azt hiszem ezt a tiszteletet azoktól is ellehetne várni akik ilyen munkát végeznek és fikázzák a diplomásokat, mert úgy ahogy szakmunkásban diplomásban is van becsületre méltó, szakmájában helytálló ember.

2011. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Most fogok majd érettségizni én is meg unokatesóm is. Én nem nézem le unokatesómat,ő néz le engem mert ő gimis én meg nem.

Elnézést innen kimaradt egy lényeges szó :MÉgis mindig megkapom h én miért *NEM* vagyok mindebből kitünő ha csak sima szakközépbe járok. Unokatesóm gimibe jár ő azért nem teljesít mindenből olyan jól,stb...


Én a szakközép iskolába is ugyanazt az érettségit fogom irni mint az unokatestvérem a gimnáziumba. nem értem h engem miért csesztetnek állandóan h béna vagyok,mert nem gimibe járok

2011. dec. 11. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!