Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok kevesebb a...

Miért vagyok kevesebb a családom szemében mint az unokatestvérem mert én szakközép iskolába ő meg gimnáziumba jár?

Figyelt kérdés

A szüleim,nagyszüleim és az unokatestvérem szülei is lenéznek engem,mert én szakközép iskolába járok. Unokatesómról jobb nem is beszélni. Ő aztán nagyon nagyra van magával mert ő gimibe jár,én meg csak sima szakközépbe.

Eléggé idegesít már,és nem tudom hogyan kezeljem mikor nap mint nap hallom h ő mennyivel jobb nálam.

Annak idején én is jelentkeztem gimibe(a szüleim nyomására) de nem voltak olyan jó jegyeim így nem vettek fel. Ma már cseppet se bánom én. Közgazdasági szakközépbe járok. Ha majd tovább tanulok legalább lesz alapom,nem ugy mint annak aki mondjuk gimiből megy ugyanarra a szakra tovább tanulni. Majd a pénzügy-számvitelen szeretnék továbbtanulni. Ilyen órám is van,és jól is állok belőle. Persze van olyan amiből nem teljesítek olyan jól,de azokból amik kellenek majd a tovább tanulásomhoz jó vagyok.

MÉgis mindig megkapom h én miért vagyok mindebből kitünő ha csak sima szakközépbe járok. Unokatesóm gimibe jár ő azért nem teljesít mindenből olyan jól,stb...

Elegem van már belőle,h csak azt hallgatom h milyen hülye vagyok mert nem gimibe járok.

Ugyanazt az érettségit fogom irni mint a az aki gimibe jár,nem értem miért néznek le...

Adnátok vmi tanácsot hogy mivel vághatnék vissza mikor oltanak h csak szakközépbe vettek fel? Már 4 éve csak tűrök :(


2011. dec. 11. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Mikor Te vegzel, Neked lesz egy szakmad, amit felhasznalhatsz. Unokatestverednek lesz egy papirja, amivel kitorulheti a s...t. Ha dolgozni akar, meg mindig kell Neki valamit tanulni.
2011. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Kitűnő voltam általánosban, de eszembe sem jutott volna gimibe menni. Szakközépben egy csomó alapozó ismeretet megszerzel, én is közgazdaságiba jártam, fősulin jól jött a közgát, könyvvitel, pedig nem is ebbe az irányba tanultam tovább. Örülj neki, hogy nem gimibe vettek fel. Ha innen nem tanulsz tovább, akkor is ha megcsinálod 5-6-od évet, tök jó szakmád lesz, neki meg semmi.


Szóval ha még egyszer mondják, mondd el nekik, hogy te jobban jársz a szakközéppel, mint ha gimibe kerültél volna, mert akik pénzügyi-közgáz területen tanulnak tovább, (amit te is szeretnél), azoknak elengedhetetlen az ilyán irányú ismeretek megléte, akik meg gimiből mennek, azoknak (de komolyan) szenvedés az egész, és általában ritka, hogy a lemaradásukat be tudják pótolni. Azok aztán semmire sem mennek a kémiával, biosszal, földrajzzal ezen a szakon, amit te szeretnél.

2011. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem lesz szakmám ha végzek,csak érettségim. A szakma plussz 2 év,de én főiskolára szeretnék menni. Bár lehet jobb lenne azután menni ha megvan a szakmám a plusszpontok miatt.

A családom azonban úgy csinál mintha én a szakközépbe nem is kapnék érettségit úgy mint az unokatesóm... tökre le vagyok nézve ez miatt. Nagyon rosszul esik,és ilyenkor nem is tudok mit reagálni. Köpni-nyelni nem tudok.

2011. dec. 11. 14:25
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan ahogy az első írja!A szakközépes ért egy szakmához és dolgozni tud benne míg a másik semmihez nem ért
2011. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ha én vmilyen tantárgyból kapok egy rosszabb jegyet pl 2-es,3as,vagy netalántán becsúszik egy karó akkor már rögtön korreptanárt kell fogadni,urosten de hülye vagy h a sima szakközépbe se tudsz normélis jegyet szerezni stb.. ha unokatesóm sz.ar jegyet kap akkor meg az van h a gimibe nem kell ugyanolyan jól teljesíteni,ott a 2es is nagyon jó jegy,stb...
2011. dec. 11. 14:29
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

hányadikos vagy? szerintem tarts ki, majd a főiskolán kiderül mi lesz :)

csak akkor meg nehogy az legyen hogy te főiskolára jelentkezel, ő meg egyetemre és hogy az is de más... pedig nem

2011. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Ezt nevezik kivételezésnek! Ne foglalkozz velük, ha nekik az unokatesód a menő, akkor nyugodtan, te meg majd büszke lehetsz magadra,hogy letettél egy szakmát+érettségit az asztalra :)) Lány vagy, vagy fiú?
2011. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Engem azért néztek le, mert gimis voltam, ami csak egy sz*r érettségit adott ugyebár, míg unokatesóm szakközépbe járt, és menő volt, mert hú, neki lesz szakmája. Nos mindkettőnknek van egy semmitérő érettségije, csak az enyémben egy hármas van, a többi ötös, az övéről meg nagy a hallgatás. Én most egyetemre kerültem. Ő meg mehetett másik szakközépbe, hogy legyen szakmája. Az egyetem 3 év, a szakma 2. És hogy kinek lesz munkája és kinek mennyi lesz a fizetése? SENKI nem tudja megmondani előre.


Tanulság: Mindegy mit mondanak, senki nem tudja mi lesz belőletek 10 év múlva. Ne foglalkozz vele.

2011. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

''A szakközépes ért egy szakmához és dolgozni tud benne míg a másik semmihez nem ért''


Talán te még abban az időben jártál szakközépbe, amikor volt rendes gyakorlati oktatás. Kicsit légy tisztában a mai helyzettel is, nem véletlen, hogy még plusz két évet le kell húzni a szakközépben ahhoz, hogy legyen szakmád.

A gimnázium miért is van? Azért mert egy 14 éves gyerek még nem feltétlenül tudja, hogy mit is akar egész életében csinálni, ezért egy jobb érettségire hajt, ami megadja a lehetőséget, hogy egyetemre is bekerüljön vagy ha nem akar, még mindig elmehet szakmát tanulni, ami neki is ugyanúgy két év.

2011. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Éretségire rágyúrsz, és irány a fősuli. Ha jól választasz szakor pl. pénzügy, jó fizud lesz.


Én most 2 éves képzésen vagyok egy rakat emberrel, akik a város egyik legerősebb gimijébe jártak. Hát maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül nem vették fel őket sehova, és most is rezeg alattuk a léc (annyit hiányoztak már egyesek közülük, hogy ki fogják őket rúgni).


Szóval az, hogy v.ki gimibe jár(t), még nem garantálja a jobb iskolát és jobb képzettséget, azt meg főleg nem, hogy az illető értelmesebb.

2011. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!