Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor karácsonyozhatnék egyedül?

Mikor karácsonyozhatnék egyedül?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tavaly szeptember költöztem el otthonról. Akkor nagyon sok vitám volt a szüleimmel, azért. Egy barátnőmhöz mentem, utána vele, és még egy barátnőnkkel összeköltöztünk közös albérletbe. Anyámékhoz nagyon ritkán járok haza, beszélni sem szoktunk gyakran, ezért is mindig piszkálnak. Pici húgomat mondjuk elhoztam múltkor is lovagolni, vele nagyon jóban vagyok, de a család többi tagjára nem nagyon vagyok kíváncsi.

Viszont nálunk nagyon nagy dolog maga a család, meg az ünnepek. Úgy szokott lenni, hogy szenteste a szűk család, vagyis anyám, apám, két húgom, két öcsém, és én. Majd 25-én egyik szülő anyukájánál vagyunk, meg az a család többi tagjával, másik nap, 26-án pedig a másik szülőm családjával. Apámnak mondjuk csak egy tesója van, de neki 7 gyereke, anyámnak pedig 3 testvére, de ott már unokák is vannak, meg párok, meg minden, szóval sokan vagyunk. Ez a két nap alól nem is akarnám kihúzni magam.

Viszont szenteste szeretnék a barátnőmmel itthon lenni. Úgy vagyunk amúgy, hogy az egyik lány van az egyik szobában, én meg legjobb barátnőmmel a másikban. És van egy macskánk. Szóval jelenleg nekem ők a családom, párom nincs most. Barátnőmnek sem, család sem számottevő, szóval így állunk.


Szerintetek mennyire lehetne nagy balhé, ha közölném, hogy nem akarok otthon lenni, nálunk 24-én?

És még egy kérdés: augusztusban kezdtem dolgozni, a fizetésem nem a legjobb. Nem tudom, hogy mennyire várják el az ajándékozást. Tudják, hogy húzósan jövök ki, főleg, hogy van egy lovunk is, akit fizetni kell.

Adjatok tanácsot, hogy mit csináljak!

Nekem nem jelent sokat a karácsony, nem érdekelnek az ajándékok, nem érdekel a "szeretetben, együtt a család" duma, én jól elvagyok a barátnőmmel, szeretem a cicát, és ez nekem elég. Velük lennék inkább csak. Megennénk egy grillcsirkét, meg főznénk, tv-znénk.

Szerintetek?


2011. dec. 4. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha el akarsz szakadni érzelmileg, vagy legalábbis lazítani a kötöttsége, akkor nyugodtan maradj a barátaiddal.

Én sosem mertem megpróbálni, mert mindig azt gondoltam, nagy sértődés lesz.

Pedig az sem volt ritka, hogy karácsonykor ment a szülő közt a veszekedés.Akkor mindig megfogadta, hogy erre nekem jövőre nem lesz szükségem.

De persze mindig otthon kötöttem ki:)

Ez egy nehéz dolog

2011. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen érthető a helyzeted. Attól, hogy valaki megszült, még nem lesz a családod. Sajnálatos, hogy így érzel. Az viszont jó, hogy a nagycsaládos együttlétet élvezed:)

Az viszont biztos, hogy oltári nagy patália lesz, ha nem mész "haza". Manapság az az elfogadott, ha a gyerek csak akkor nem karácsonyozik otthon szenteste, ha házas. Csak rajtad múlik, hogy bevállalsz e egy óriási veszekedést. De csak 1x vagy 2x kell kiállni, aztán belenyugodnak, hogy a szentestét nem velük akarod tölteni.

20 éves vagy már, feltehetően nem puszta kamaszos lázadás amit leírtál, hanem komoly alapja van.

2011. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem vagyok jóban igazából szüleimmel. Azért is jöttem el onnan. De annak már lassan másfél éve. Tavaly velük voltam, de nem éreztem jól magam.

Amikor elköltöztem, az is nagyon kemény volt, azt hitték majd két hét múlva megyek haza, de nem. Szóval nem tudom... de ott is volt balhé, hogy eljöttem.

A válaszokat köszönöm, de második, kijavítanálak: a szüleim élvezik a nagycsaládos életet. Én nagyon utálom. Nem bírom a sok embert, tömegiszonyom van, az emberiséget elítélem, az embereket nem szeretem. Sok ember nincs is, akivel mondhatni, hogy kapcsolatom van.


De köszönöm. Azt hiszem, hogy bevállalom. És ha igen, akkor megírom mi volt, hátha valakit érdekel, vagy valakinek jó példa vagy ellenpélda lesz.

2011. dec. 4. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Háát, jobb helyzetben vagy mint én :D

Elég nagylány lehetsz már, ha különszakadtál a családtól :)

Nyugodtan maradj otthon a barátnőddel, érezd jól magad. Valószínűleg a szüleid gyorsan megbékélnek majd. Próbáld meg elmagyarázni nekik, hogy a barátnőd egyedül maradna karácsonyra, neki nagyobb szüksége van most rád.


Nálunk lesz nagy galiba :/ Engem (hasonló okokból) nemes egyszerűséggel kitagadott anyám, így a párommal karácsonyozok itthon. Viszont anyósékkal egy telken élünk átmenetileg. A párom nem szeretne engem egyedül hagyni, viszont az anyja biztosan 5percenként telefonálgatni fog, hogy menjünk át (már tudálékoskkodott is hogy mit vegyen nekünk karácsonyra, megsértődött mikor mondtuk hogy semmit...) Én nem igazán szeretem őket, ráadásul elrontják mindenki hangulatát, nekik a karácsony a soron kívüli piálásból áll főleg, meg a soron kívüli kipletykálásból...

Biztos hogy be nem teszem a lábam hozzájuk, majd kapnak szép képeslapot a kis postaládájukba :D


Szóval vigasztaljon, és adjon erőt, lehetne rosszabb is :D

Sok sikert majd a dologhoz :)

2011. dec. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, most mi, válaszolók azt mondjuk, hogy persze, nyugodtan maradj a barátnőddel. De mit szól ehhez a családod? Nem haragszanak?

És a barátnőd is tuti az albérletben marad az ünnepekre?

(Amúgy én sem a családommal ünnepelek, egyedül leszek és leszarom a karácsonyt)

2011. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát. Átmentem anyámékhoz, és megmondtam. Nem örült, csalódott volt, de elfogadja azt mondta. Még csak kiabálás sem volt.

Viszont megkaptam, hogy már alapból csalódást okozok nekik, hogy nem tanultam tovább, és "szar senki maradtam, mert nincs diplomám".

Szóval, itthon fogok karácsonyozni.

És utolsó: egyetértek. Nem akarok nagy felhajtást. Eszünk egy jót, filmet nézünk, ilyenek. Csak egy nyugis este lesz :)

2011. dec. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!