Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lara Petra. Tényleg tömegneve...

Lara Petra. Tényleg tömegneve lenne majd?

Figyelt kérdés
Ez az én formám! Már gyerekkoromban eldöntöttem, ha fiam lesz Bence, ha lányom, Lara lesz. És bizony már elmúltam 30.. szóval nem pár éves elhatározás, és akkoriban egyik név sem volt még ennyire "divatos". Természetesen zavar, hogy most ennyire felkapottak, de mit csináljak, emiatt ne adjam majd a gyerekemnek azt a nevet, amit már kislánykoromban megálmodtam?? Egyébként Bence fiam már megvan, most vágyom a hugicára.:) Szerintetek ne foglalkoztasson ez?
2011. dec. 2. 18:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy "tömegnév" - habár én ezt még nem mondanám, vannak ennél sokkal gyakoribb nevek - ne érdekeljen, ha Te már gyermekkorodban megálmodtad, hogy Lara legyen a lányod neve. Ugyanúgy 3 lesz az oviban Ágiból, Vikiből, Hannából, stb. Nagy ügy...


Viszont így, hogy Lara Petra tényleg kissé nyelvtörős, kicsit kínlódni fog a gyerek, mire megtanulja kimondani a saját nevét... Pl. az előző hozzászóló írta a Lara Izabellát, az szerintem nagyon szép. :)

2011. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A kb. 150 fős/év vizsgálati anyagomban egyébként egy Lara sincs évek óta, Petra sem túl sok.:)
2011. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég népszerű nevek, de ha ennyire régóta dédelgeted ezeket a neveket, ne törődj azzal, tömegnevek -e vagy sem. A ti vezetéknevetekkel valószínű úgyis egyedi névkombinációja lesz. Olyan keresztnevet nem fogsz találni, ami senki másnak nem lesz a gyerek környezetében. Pl. adhatsz neki ritka nevet, és lehet, hogy pont az ő ovijába uolyan ritka nevű gyerek is lesz még egy vagy kettő.


Kisfiadnál bezavar, hogy a Bence tömegnév? Szerintem semmi hátránya nem származik belőle, szép neve van, ahogy sok más hasonló korú kisfiúnak is, és kész.


Személyes véleményem: nekem is túl sok együtt a kettő.

Egyébként meg lehet, hogy másodiknak is kisfiad születne :)

2011. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
nálam ugyanez a helyzett a Nikolettel. Én már gyerekkoromban tudtam, hogy ez lesz a lányom neve, akkor még alig volt ismert, csak filmekben lehetett hallani. Ráadásul egy barát házaspár is Nikinek keresztelte a lányát. Engem nem érdekel, ez lesz a neve és kész!
2011. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kisfiamnál is "csak" az zavar, ha megkérdezik a játszótéren, hogy mi a neve, sokszor kapok vmi epés megjegyzést.. De nem bántam meg! Kapott Ő is második nevet, a Zsombort. Na igen, ha újra kisfiunk születne, fogalmam sincs, mit adnánk! :) Viszont arra tényleg nem gondoltam, hogy ennyire sokan inkább azt fogjátok mondani, hogy a két név nem illik össze. Lehet, hogy még akkor kombinálunk. Ha már L betűnél maradunk, Lina, és Liza is szóba jöhet. A Petra a férjem választása.
2011. dec. 2. 19:27
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem tetszik a Lara Petra, csak reménykedjünk, hogy nem fog raccsolni a kicsi.
2011. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Lina Petra, Liza Petra - mindkét variáció szuper, de legalábbis sokkal jobb, mint a Larás (ami egyébként a Petra nélkül szép név, csak együtt nem). A Liza Petra különösen jól hangzik.
2011. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ne zavarjon, ha nekem ennyire a kedvencem lenne a név, biztos nem mondanék le róla, csak azért mert felkapott lett. Nekem amúgy tetszik mindkét név.
2011. dec. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves Logopédus Válaszoló, nekem meg a Lara Bella, és Lara Lilla sokkal nyelvtörősebben hangzik, de természetesen köszönöm a Te válaszod is, és az ötleteket is.:)
2011. dec. 2. 19:41
 20/22 anonim ***** válasza:
A Petra nem túl gyakori, de a Lara most lett felkapott.
2011. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!