Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lara Petra. Tényleg tömegneve...

Lara Petra. Tényleg tömegneve lenne majd?

Figyelt kérdés
Ez az én formám! Már gyerekkoromban eldöntöttem, ha fiam lesz Bence, ha lányom, Lara lesz. És bizony már elmúltam 30.. szóval nem pár éves elhatározás, és akkoriban egyik név sem volt még ennyire "divatos". Természetesen zavar, hogy most ennyire felkapottak, de mit csináljak, emiatt ne adjam majd a gyerekemnek azt a nevet, amit már kislánykoromban megálmodtam?? Egyébként Bence fiam már megvan, most vágyom a hugicára.:) Szerintetek ne foglalkoztasson ez?
2011. dec. 2. 18:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindég nem olyan elterjedt mint mondjuk a Péter, ez utóbbit mégis ma is előszeretettel használják.

Ne törődj azzal, hogy kicsit talán tucat. Elvégre nem azért választottad a nevet mert ritka, ugye?

2011. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem az a baj, hogy tömegnév, az engem sem érdekelne, de a Lara és a Petra együtt nagyon idétlen.
2011. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Alapvetően ne ez foglalkoztasson, hogy mennyire gyakori vagy nem gyakori a név.

Viszont szerintem a Lara Petra még így a vezetéknév ismerete nélkül is felér egy nyelvtörővel, inkább így gondolnám át a helyedben még egyszer =).

2011. dec. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Idétlen? Nekem/nekünk a férjemmel kifejezetten tetszik együtt!:) De igazság szerint nem is az zavar, hogy kinek tetszik, és kinek nem, (hiszen mindenkinek más az ízlése, és ez így is van jól), hanem hogy akinek eddig elmondtuk, mindenki azzal jön, hogy "szegény, lesz belőle 3 majd az oviban"! És az, hogy "elrontották" azok az anyukák a örömömet ezzel kapcsolatban, akik csak azért adják ezeket a neveket, mert most ez a "sikk", és nem meggyőződésből.
2011. dec. 2. 18:46
 5/22 A kérdező kommentje:
Oh, közben látom, hogy még egy válaszoló írta azt, hogy a két név sok együtt.. hm, és szerintetek hogyan lágyíthatnám?:)
2011. dec. 2. 18:49
 6/22 anonim ***** válasza:
És az miért baj,ha lesz belőle 3 az oviban,mi négyen voltunk ugyanazzal a névvel az oviban,majd sokáig az általánosban is.És?
2011. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele, nekem ritka nevem van és nem is magyar, de ez sem jó mindig, inkább lennék Lara.
2011. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
És ha több van belőle akkor is mi van? Ha nektek tetszik ezt adjátok neki. A mi osztályunkban pl nemcsak egy Máté,Ádám,Vivien,Kinga,Kitti van. Sőtt van olyan vezetéknév amiből 3 is van az osztályban, van amiből "csak" 2, de még sosem volt ebből semmi kellemetlenség vagy kavarodás.:) bnőmék osztályában pl két Tóth Ádám van:D
2011. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem sem baj, csak az, hogy ezzel jön mindenki, meg hogy ezek a nevek akkor már nem az én kiválasztottjaim, hanem tömegnevek, oszt'jóvan:) Nem baj, ma még Katalin bálok vannak, 20 év múlva pedig majd Lara lesz kiírva a virágboltok ablakaira a névnap figyelmeztetésül.:) Amit jelzek, a mai naptárak közül még nem mindegyik jelez.. Meg amúgy is bírom a szöveget, hogy "minden második gyereket így hívnak." Ja, de ezt mondják a Lilikre, az Annákra, a Dórákra, a Rékákra, stb... lassan kiderül, hogy mégis csak minden 10.:)
2011. dec. 2. 18:57
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Logopédusként szeretnék annyit mondani, hogy mi arra is törekedtünk, hogy a 2 választott nevünk artikulációs szempontból könnyen "átgördíthető" legyen, a Lara Petra külön-külön nagyon szép név, együtt a második névben szereplő p-, tr-r miatt talán nem túl "lágy". Csak példának írom, hogy kedvezőbb a hangzás szempontjából pl.: Lara Bella, Lara Kamilla, Lara Izabella, Lara Lilla.

De mindez persze ne befolyásoljon. Amit megálmodtatok, azt-úgy érdemes választani.

2011. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!