Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bírhatnám a férjem...

Hogyan bírhatnám a férjem felelősségteljesebb viselkedésre?

Figyelt kérdés
5 hónapos mult a kisfiunk, a férjem zenész, tehát elég sokat éjszakázik, ami még nem is lenne gond, csak sokszor kimarad egy-egy koncert után, a pénzt pedig elissza. Rosszul állunk anyagilag, tehát minden forint számít, én az interneten árulom a dolgaimat, hogy a gyereknek vehessek új ruhát, de Ő ezt sem értékeli. Nem segít semmiben, ha nagy nehezen ráveszem, kitereget és felporszívózik, de nem hajlandó sem mosogatni, sem a gyereket pelenkázni. Délután ébred, mert, ha nem is dolgozik, hajnalig ül a gép előtt! Annyira kétségbe vagyok esve és annyira bosszant a viselkedése! Ti mit tennétek a helyemben?
2009. máj. 13. 09:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elgondolkoznék azon, hogy miért vagyok együtt ezzel az emberrel. Egyáltalán miért jöttem össze vele.

Megváltoztatni senkit nem tudsz. Vagy belátja ő maga, hogy hogyan kéne viselkednie, vagy így marad és akkor már csak rajtad múlik, hogy ezt meddig viseled el.

2009. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Például ma is hajnalban jött haza a "munkából" és 200(!!!) forintot hozott haza!!! A multkor meg, megkértem az anyukámat, hogy vigyázzon a fiunkra, amíg én elmegyek egy nagyobb koncertre, ahol ő is játszott, de anyukám, csak éjfélig tudott maradni. Én megkértem a férjem, hogy menjen inkább ő haza, mert én már több, mint 1 éve nem voltam sehol, névnapom is volt és rengeteg barátnőm volt ott! De ő nem volt hajlandó hazamenni, így én csak 2 órát maradtam. Fél 8-ra ért haza, teljesen kiütve. Később az volt a magyarázata, hogy neki ott voltak a barátai!!! Akikkel minden héten találkozik!!!
2009. máj. 13. 09:48
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
hát ha szereted akkor tűrsz, ha enm tűrsz, akkor meg változtatsz, amíg kicis a kics, mert ha később ragaszkodik az apjához, akkor nagyobb fájdalmat okozol neki. ebben így, ahoyg most van felőrlődsz. vagy változtat a férjed... komolyan, vagy otthagyod... aztán lesz valahogy. és ha pénzt hoz haza, ülj rá.
2009. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

szerintem ő egyszerűen nem akarja elfogadni, hogy a gyerek megváltoztatta az életeteket. Attól tartok, hogy megváltozni nem fog. Ráadásul elissza a pénzt, ami egyáltalán nem jó jel. Én a helyedben nagyon elgondolkodnék azon, hogy akarok-e még ezzel az emberrel élni. Adnék neki egy ultimátumot (hogy ne mondja, hogy nem volt még egy esélye), aztán viszlát. Inkább most, mint néhány év múlva, amikor mondjuk bevert fejjel rohansz a sürgősségire, mert a részeg férjed megvert. Édesanyádhoz nem mehetnél a kicsivel? Ő egyébként mit szól a helyzethez?


Most őszintén: mi vesztenivalód van, ha elhagyod? Vagyon nincs, tulajdonképpen neked kell őt is eltartanod, ráadásul nem számíthatsz rá és folyton aggódhatsz miatta. Megéri ez neked? Lehet, hogy ez túl anyagiasnak tűnik így, de miért is lennék önfeláldozó (vele szemben), ha ő téged gyakorlatilag cselédnek tart?

2009. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

Most azt akarod mondani, hogy meglepődtél? Vagy hogy most lett ilyen hirtelen?

Hát te mentél hozzá! Ezt nem láttad volna előre? Nem hiszem! Megváltoztatni nem lehet senkit egykönnyen. Talán majd az évek? De 10-20-30 évben gondolkozz, ne két hónapban!

2009. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

10:28-as!

Képzeld, hogy meglepődtem. Én felnőttem a gyerek mellett, azt gondoltam, hogy ő is fel fog, vagy, hogy érdekelni fogja, ha nincs itthon pénz! Én durvábbnak látnom a helyzetet, mint amilyen régen volt!

2009. máj. 13. 10:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az jutott még eszembe, hogy a gyerek előtt mennyi ideig voltatok együtt? Véletlenül csúszott be? Nem mintha ez felmentené a férjedet (mert a gyereket ketten hoztátok össze, tehát ő is benne volt), csak lehet, hogy ezért lepődtél meg. Egyébként a véleményem nem változott: egy ilyen link alak mellett egy percet sem maradnék.

(10:01-es voltam)

2009. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kb 4 éve voltunk már együtt, a gyerek tényleg véletlen volt, de nem is volt kérdés, hogy marad-e. Ő ugyan úgy tisztában volt vele, hogy becsúszhat. Eddig felelősségteljesebbnek ismertem, de ez most nagyon durva. Bele fogok bolondulni, az biztos, mert, hogy szeretem még mindíg, de ez így nem állapot!
2009. máj. 13. 10:50
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Egyszer elmagyarázhatod neki. Másképp nem hiszem. Ezt magától kellene éreznie. Egyszer érdemes ezt komolyan megbeszélni. Ha nem használ, ismételgetni értelmetlen.

Más eszközöd nincs. Ha egy gyerek léte nem elég neki, mi lenne súlyosabb ennél?

Elválhatsz és akkor kérhetsz gyerektartást.

Vagy feladod a próbálkozást.

Én nem látom olyan súlyosnak, szerintem így mégis több pénzt tud adni, mintha gyerektrtást fizetne. A porszívózás már bónuszban van.

Azért mondd meg neki, hogy te nagyon nyitott vagy , hátha bevonzol egy felelőségteljesebb férfit az életedbe..

2009. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem próbáld kicsit rábízni a babát, hagyd őket kettesben meg ilyenek. Az én férjem se nagyon tudott mit kezdeni egy 5 hónapos babával. Bezzeg most fociznak, bunyóznak stb. Imádja a fiát, most nőtt fel igazán a feladathoz. Gondolom még ti is fiatalok vagytok, az én férjem is csak 25 volt mikor apa lett. De azért az kicsit dúrva hogy elissza a pénzt. Küld el bevásárolni, írd fel, hogy mi minden kell a gyereknek. Mást sajna nem tudok tanácsolni, ha szereted és ő is szeret talán megváltozik, nem szabad ilyen hamar feladni ám:)
2009. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!