Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van, akinek nem fontosa...

Más is van, akinek nem fontosak a barátok és a család?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Bár a családom fizikailag egyben van, szeretetet, odafigyelést sosem kaptam. Nem élünk rossz körülmények közt, bőven jut pénz a dolgokra: jó minőúségű ételek, étterem, drága fodrász stb.. Nyaralni életemben kétszer voltam, azt is még kiskoromban, nem a pénz miatt, hanem mert nem bírjuk egymást elviselni a családdal. Ha elmegyünk valahova együtt pár órára, abból is ordibálás, szitkozódás, sértődés lesz. Egyszerűen utáljuk egymást. A húgom egy züllött kis ***, agyilag úgy 10 éves szinten van, minden nap csak próbáljuk egymást túlkiabálni, állandóan lopja a drága cuccaim, a szüleimnek a pénzét is, ebből is rengeteg konfliktus adódik. Ráadásul ő még le is néz azért, mert az összes barátommal megszakadt a kapcsolat.

Én mindig is szerettem volna egy jó családot, de látom, hogy ez a szüleimmel és a húgommal halott ügy.

Most az egyetemmel és a nyelvtanulással azon vagyok, hogy minél előbb és minél stabilabb háttérrel tudjak elköltözni még az országból is, hogy ne is lássam őket. A napi stresszmennyiségem 70-80%-át ők teszik ki!

A másik dolog a barátok... anyám mindig is mindentől visszatartott, nem járhattam sehova sokáig, nem sportolhattam, csak a tanulás és a színötös bizonyítvány érdekelte. Persze, hogy egy visszahúzódó, önbizalomhiányos gyerek lettem, évekbe telt, míg ezt magam leküzdöttem. A megszerzett önbizalmamat a családom a mai napig elég aktívan és durván igyekszik megtörni. Olyan 15-6 éves voltam, mire elkezdtem barátkozni, sok ismerősöm és haverom lett néhány év alatt. Sokat buliztam velük, nagyon sok időt töltöttem ezekkel az emberekkel és élveztem is, de idővel minden kapcsolat megszakadt, az egyetemmel teljesen, az összes. Próbáltam tartani a kapcsolatot legalább a legjobb barátnőimmel, de őket sem érdekeltem már. Most már, a legjobb barátaim elvesztése után úgy vagyok vele, hogy senki nem érdekel. Lassan, az utóbbi 1-2 évben sikeresen érzéketlen emberré váltam a környezetem irányába. Nem érdekelnek az ismerőseim problémái, nem bízom meg bennük, sokan átvertek, kihasználtak ("ha ló nincs, jó a szamár is"), kibeszéltek, szóval most már csak élem a kis életem a párommal és a cicámmal, ők azok egyedül, akiket még szeretek és akikhez ragaszkodom. Már nincs szükségem sem barátokra, sem a családomra, jól érzem magam egyedül is, sőt jobban érzem magam nélkülük. Néha 1-1 volt baráttal ejtek egy bájcsevejt személyesen vagy a facebookon, de én már nem könyörgök senkinek, mint régen, hogy jöjjön el velem ide-oda. Úgy vagyok vele, hogy jövőre úgyis mehetek ki külföldre, ha minden sikerül, akkor meg úgyis mindegy. A bajban úgyis mindig csak magamra számíthattam.

Van még más is így, akinek nem számítanak a körülötte lévők? Aki annyi sérelmet kapott a családjától és a volt barátaitól, hogy most már úgy érzi, jobb egyedül?


2011. nov. 26. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanez a csalad. En mar ki is jottem, az itteni parommal. Most teljesen uj eletem van, mondhatom, hogy a stresszmennyisegem kb 1%-ra csokkent. Az emberek mentalitasa is mas, jol erzem magam. Viszont azota eretebb lettem. Belattam,hogy egyeseknek meg rosszabb, igy kesobb anyagilag tamogatom majd a csaladom, hisz anyagilag sokat kaptam toluk. Anyukamat viszont nem tudom nem szeretni,vele tartom a kapcsolatot, viszont mas magyarokkal nem.
2011. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én szeretem a családomat, nem érzem hogy jobb egyedül.De ha a helyedben lennék és észrevettem volna hogy mit csinál a húgom először szóltam volna a szüleimnek ha semmit se csináltak volna jól megvertem volna, de ha nem tudnám megverni fognám az ő cuccait, én lopnám el és kidobnám a francba.de nem tudom hogy lehet ilyenekkel együtt élni én megkattannék és 1 vascsővel nekimennék 1 idő után mindnek.
2011. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy tervezem, hogy ha sikerül kijutnom (bár ők nem támogatnak ebben, anyám kimondottan ellenem van ebben), de anyagilag támogatni szeretném őket (csak a szüleimet, a húgomat értelemszerűen nem, hisz ő csak elissza meg elbagózza a pénzt már most, 16 évesen is). Hazaadnék havi x Eurot, ez biztos. Azonban többet nem várhatnak tőlem.

A stressz mennyisége nálam is szinte nullára csökkenne, ha nem ebben a családban kellene vesződnöm. Az egyetemi vizsgák közepette nem vagyok olyan ideges, mint amikor valamelyikük elkezd beszólogatni, ócsárolni engem, valami mindig bajukra van, tudják, hogy rajtam levezethetik a mérgüket, mert én nem beszélek csúnyán és nem vagy agresszív, max pityergek egyet a szemétségeiken, az meg nem hatja meg őket. Szóval igen, az éelt alapvető gondjai nem súlytanak le, több betegségem van, 2 féle diétát kell tartanom (liszt- és tejmenteset) emellett meg persze adódik néha-néha más betegség is, magam intézek szinte mindent, az Isten háta mögül járok be, minden nap 3-4 órát utazom az egyetemig, de mindez semmi ahhoz képest, amit rosszat a családomtól kapok nap mint nap. A barátoktól is sok rosszat kaptam, épp ezért száműztem mindenkit az életemből, 1-2 felületes barátság maradt csak meg az egyetemen. De már nincs szükségem senkire.

2011. nov. 26. 14:22
 4/9 anonim ***** válasza:
írj ha akarsz barátkozni,lány vagyok :)
2011. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként kedves első válaszoló! Melyik országban élsz, ha szabad kérdeznem? :) Én Ausztriába készülök.

Kedves második pedig, én szóltam a szüleimnek, beszéltek a tanáraival, pszichológussal, próbáltak sokmindent, büntetések, több zsebpénz, hogy vegye meg magának, amit akar, de akkor is lop, egyre többet és többet. Ráadásul letagadja, meggyőződése, hogy ő semmi rosszat nem tett, teljesen elmebeteg! Ráadásul egy agresszív állat, ma azért elmondott engem, a nővérét mindennek, mert kicsit sokat voltam a zuhanyzóban és neki készülnie kell szórakozni! Mindennek elkiabált...

2011. nov. 26. 14:26
 6/9 Problem? ***** válasza:
Én 14éves korom óta csak magamnak élek mindenki ott hagyott a bajban én azóta nem tudok megbízni senkiben sem.20F
2011. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor hasonlóak vagyunk. :)

Az érdekes számomra az, hogy a legtöbb hozzám hasonló ember ellenére abszolút nem vagyok megkeseredett! Egyszerűen csak nem érdekel a dolog... ha 1-2 ismerősöm tanácsot kérne, nem a rossz, gonosz emberekből indulok ki, soha senkit nem biztatok bizalmatlanságra vagy rosszindulatra, sőt. Én senkinek nem kívánok rosszat, bármit is tett velem. Én csak annyit kívánok, hogy mindenki világosodjon meg egyszer és jöjjön rá, mit tett és próbáljon meg jobb ember lenni. Bár néhány embernél még ez is képtelenség...

Ha találkoznak velem, csak egy normális, kedves, gyakran mosolygós lányt látnak, minden idegennel igyekszem kedves, udvarias lenni, soha nem vagyok ok nélkül lehangolt vagy bunkó. Legbelül fáj az egész, de abszolút nem keserített meg. Talán egyszer majd magamnak sikerül egy boldog, összetartó családot alapítanom és jó barátokat szereznem.

2011. nov. 26. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Tisztara ugyanazok vagyunk! Nekem is liszterzekenysegem van,meg meg jo par betegsegem. Egyebket en Eszak-Europaban elek, de Nemetorszagban kezdtem.
2011. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ejj, ismerős téma :)

Én az anyósomékhoz költöztem, anyám abban a percben ki is tagadott. Azóta tiltja tőlem az öcsémet meg a húgomat.

Eddig ők voltak az egyetlenek akik hiányoztak, egyedül a nővéremmel tartottam személyesen a kapcsolatot, aki rég elköltözött anyámtól.

Aztán egyik nővéremmel folytatott beszélgetés során rájöttem, hogy olyan dolgokat tud, amiket csak az öcsémnek, húgomnak mondtam el msnen.

Tehát ők mindent továbbadnak anyámnak, amit mondok nekik.

Itt végleg elszakadt a cérna, azóta begubózok a kis házamba (anyósék telkén lakunk külön házban).

Hetek óta nem beszéltem senkivel, képtelen vagyok kitenni a lábam a házból. Anyósom teljesen meg van sértődve, vele hónapok óta nem beszéltem, kezdetben jó volt a kapcsolatunk, de kiderült hogy ő is kibeszél és hazudozik a hátam mögött.

Egyedül a páromban bízom, ha ő is becsap, én szerintem megőrülök végleg :(

Barátom egyetlen egy van, de mióta itthon vagyok nem keresett fel, így ő is csak annyira bartáom úgy tűnik, mint az évek során mindeki :( 21/L

2011. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!