Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cigarettaproblémák költözéskor...

Cigarettaproblémák költözéskor. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mikor összejöttünk mindketten dohányoztunk és mivel nem volt egyikünk lakásán sem erkély és a családunktól is megszoktuk a lakásban cigiztünk. Azóta én leszoktam a cigiről, mert beteg lettem, muszáj volt letennem, azóta nagyon zavar a füst. Mikor egymásnál voltunk elvonult cigizni mindig viszont most eljött az összeköltözés ideje. Pontosabban, hogy hozzá költözzek. Ő viszont a lakásban dohányzik amit én már gusztustalannak tartok. Mit tegyek? Elvégre az ő lakása, évek szokásai, nem beszélhetek bele, hogy takarodjon ki az utcára vagy szokjon le ő is, csak mert nekem muszáj volt nemrég. Alkalmazkodjak vagy ő alkalmazkodjon? Mit tegyek?
2011. nov. 25. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Mindketten alkalmazkodjatok. pl. kérd meg, hogy csak egy helyiségben dohányozzon, és nyissa ki addig az ablakot. Gondolom vagytok annyira értelmesek, hogy megtudjátok ezt beszélni.
2011. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Így-így alkalmazkodni kell. De miez már hogy "takardjon ki az utcára"? Én 6 éve vagyok a párommal de ilyet nem mondanék neki soha...
2011. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is létezik kompromisszum: pl. a hálóban soha nem cigizik, hanem kinyitja a konyhaablakot és kihajol, vagy lemegy a ház elé. Ha szeret téged és veled akar élni, talán magától is felajánlja ezt.

De neked sem ilyen sarkítva kéne kezelni magadban és elkeseredni ("takarodjon le az utcára vagy szokjon le ő is"), mert nem átformálni vagy támadni, kiutálni akarod, hanem egy egészséges kompromisszumra bírni. Ahhoz igenis jogod van, hogy felvess egy köztes megoldást, azon nem sértődhet meg.

2011. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

természetesen nem úgy közölném vele hogy takarodjon le, csak hát ő is megszokta, hogy kényelmesen a kanapén elszív egy cigit, most meg közölném vele, hogy ez nekem nagyon nem oké.. de lehet igazatok van és magától is felajánl valamit

nem tudom még mi lesz

2011. nov. 25. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

megértelek, én sosem dohányoztam a szüleim viszont igen és benn a lakásban. minden büdös cigiszagú volt, a kabátomat nem hagyhattam az előszobában (egybenyílt a konyhával ahol cigiztek) mert büdös lett pár órán belül. hiába volt nyitva az ablak az egész lakás átvette a szagot. :(

ha nincs erkély akkor az a megoldás van hogy a párod az ablakon kihajolva dohányzik.(mármint ha kompromisszumra törekszünk)

2011. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Kompromisszumot kell kötni.

Én is dohányzom, de soha nem cigiznék máshol, csak a konyhában, vagy az udvaron.

Ezt kibírja a párom is, neki is vannak rossz szokásai, tolerálja az enyémet is.

Mert egyébként szerintem nagyon kedves nő vagyok, csak hát dohányzom, ez van.

De amúgy is gusztustalan a hálóban, vagy a nappaliban cigizni.

Tiszta bűz lesz a lakás, ki sem lehet szellőztetni.

Jobb, ha tényleg leszokik erről.

2011. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
A konyhában is ugyanolyan gusztustalan cigizni....
2011. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

mi megbeszéltük hogy addig nem költözünk össze, míg valamelyikünk cigizik. én csak nagyon ritkán, bulikban szoktam, de neki a napi fél doboz rendszeres volt. az összeköltözésünk kb. fél év múlvára várható, ezért a héten vett magának elektromos cigit, hogy addigra sikerüljön leszokni:)

szerintem te is vesd fel az elektromos cigi ötletet, több felől hallom, hogy hatásos, évtizedes dohányzók állnak át rá mostanában, sikerrel. nem büdös és még olcsóbb is.

2011. nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!