Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másik városba költözéskor mit...

Másik városba költözéskor mit hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy otthonról el kell költöznöm. Most Debrecenben élek édesanyámmal de barátommal most fogunk összeköltözni Nyíregyházán. (ALBÉRLETBE) Mivel még ide vagyok bejelentve, így a kérdésem is ezzel kapcsolatos lenne. Pl hogy megy az orvosváltás? Hogy kerülhetek át Nyíregyi orvoshoz?

Első költözésem még egy másik városba így nem nagyon tudom hogy működik ez. =(

A válaszokat előre is köszönöm!


(20/L)


2011. máj. 1. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

hát ha bejelentett lesz a lakcímed,akkor csak be kell jelentkezned mindenhová az új lakcímkártyáddal,és ha tartósan maradsz ott,akkor átkérik az orvosi kartonodat.


ha viszont nem lesz bejelentett a lakcím,akkor nem tudom h van sajnálom..:(

2011. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is gratula én is ilyen fiatal voltam,és annyira jó volt...azt nem tudom hogy vannak e kerületfélék ahol már eleve rendel valaki de mi kikértük a saját dokinktól magunkat hogy költözünk kezembe nyomta a pakkomat és helló aztán már én választom kihez akarok járni ki a szinpi mit mondanak mások hogyan rendel és hogy hol mennyire messze attól ahol lakom vagy inkább a munkahelyhez legyen közel hogy tudsz odamenni csak kocsi vagy busz,azt nem tudom meg kell-e kérdezni a dokit vállal e még beteget,milyen betegségeid voltak különleges kezelés stb,esetleg leendő szomszédok sokat tudnak segíteni egyszerűen csengess be hozzájuk.a lakcímátjelentés nem függvénye azt hiszem mert szabad orvosválasztás van ilyenkor,a szomszédom pl nem viszi a helyi orvosunkhoz (ahova be vannak jelentve helyileg)a gyerekeit mert minden betegséget calciummal kezel 1hétig ha meg nem javul akkor jön valami komolyabb és inkább elvitte máshova a gyerek kartonját.csak az fontos ha már kijelentkeztél a dokidtól még aznap menj az új dokihoz vele mert neki még aznap jó hogy fel vagy e nála véve hátha elüt valami.sok sikert.
2011. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. máj. 3. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 2 éve költöztünk Debrecenből Téglásra.

A szomszédoktól érdeklődtem mindenről, bár egy kisváros nekem nagyon furcsa volt elsőnek, itt egy kicsit másképp működnek a dolgok, mint egy nagyvárosba, nem költöznék vissza.

Szomszédoktól érdeklődj. Amúgy szabad orvosválasztás van így végülis oda mégy ahova akarsz.

Én a gyerekeimet Debrecenbe viszem orvoshoz, mert nem volt szimpi az itteni gyerekdoki. (Bár szerencsére ritkán van rá szükség.) Mi viszont átjelentkeztünk ide, mert a felnőtt orvos meg itt jobb.

Átjelentkezel a lakcímre és a lakcímkártyával meg bejelentkezel a dokihoz.

2011. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen változtathatod a lakcímedet.

Az egyik lehetőség az, hogy az állandó debreceni címedet cserélteted le a nyíregyházira. A másik az, hogy a nyíregyházi csak egy ideiglenes lakcím (ún. tartózkodási hely) lesz a lakcímkártyádon, fölötte az állandó megmarad. Bemész a helyi okmányirodába, kérsz egy kitöltendő lapot. Szükség lesz a régi lakcímkártyádra és a személyigazolványodra, illetve a lakás tulajdonosának vagy főbérlőjének aláírására, igazolásra (bérleti szerződés, ilyesmi, majd ott megmondják).

Az orvosváltás elég egyszerű, mert ha megvan a lakcímkártyád, elmész egy orvoshoz és bejelentkezel hozzá. Érdemes előtte kérdezősködni, milyen háziorvosok vannak, mifélék. :)

Ennyi. (Legalábbis én ezt csináltam Székesfehérvárról Budapestre, onnan pedig Érdre.)

2011. máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!