Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért teszik tönkre...

A szüleim miért teszik tönkre az életemet?

Figyelt kérdés
A szüleim bezárnak, most arra vagyok kényszerítve hogy két semmitsem érő diploma után, megint egyetemre kell járnom, úgyhogy semmit sem tudok, semmi előképzettségem nincs olyan szakra. Borzasztóan érzem magam, mert egy kisvárosban lakunk és annak az egyetemén csinálom ezt a sokadik szakot is. Soha nem láttam még semmit a világból, soha nem voltam még nyaralni, sohasem voltam még külföldön (a balatonon sem), amit tudok azt csak mások elmondásából ismerem, vagy a tvből, és amit nem ismerek attól félek. Teljesen belebetegszem abba hogy itt kell élnem már 20 éve, mindenkit ismerek látásból, ugyanazok a fejek a buszon, borzasztó. Külföldre akarok menni dolgozni, de "nem engednek" el. Borzasztóan érzem magam hogy már x ideje a szüleim vágyait kell teljesítenem, ráadásul itthon élek velük és még azt is végigkellnéznem, hogy ölik egymást mindenen. Rokonok nincsennek, vagy meghaltak vagy eltűntek. Nem bírom már tovább sem a várost, sem a szüleimet, sem saját magamat. Semmi önállóságnincs bennem, félek mindentől, védett környezetben élek, ami csak leépít. Minden vágyam, hogy elutazhassak, van rá fedezetem, nem bírom már ahogy rámerőszakolják a dolgokat. Betelt a pohár. A sarkamra akarok állni, és úgy élni mint a barátnőm, le akarom küzdeni az összes fóbiámat, amik egyébként nagy részben azért alakultak mi mert a szüleim belémnevelték őket, ne simogasd meg a kutyát mert megharap, stb.
2011. nov. 22. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá kereted,mire vársz,nincs szükséged az engedélyükre!

Menj intézz magadnak munkát,szervezd le az utazást és jövő héten már mehetsz is!

2011. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Felnőtt ember vagy!A szüleid nem tilthatnak meg neked semmit.Persze ha ők tartanak el,akkor van joguk beleszólni az életedbe,de te nem vagy köteles örökre velük élni és megfelelni nekik.Azt mondod lenne pénzed,hogy kezdj magaddal valamit,akkor hajrá!
2011. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
20 évesen, hogy lehet 2 diplomád. Pénzt tőlük kaptad, bár lényegtelen, felnőtt vagy, kapd össze magad és menj.
2011. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyi eszed van huszonsok évesen, csak szenvedj!
2011. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magad is meg írtad, hogy a sarkadra akarsz állni. Hát tedd azt. Szerintem fejben rendezz el mindent, merj egyedül tervezni. Ha tényleg van rá kereted, és minden kivitelezhető, már csak közölni kell, hogy lépsz.
2011. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!