Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sértés a szülőknek,...

Tényleg sértés a szülőknek, ha mi nem velük, hanem kettesben karácsonyozunk az albérletben a vőlegényemmel?

Figyelt kérdés
Idén költöztünk össze, már az eljegyzés is meg volt, jövőre házasodunk. Most lesz az első olyan karácsony, amit már jegyespárként fogunk együtt tölteni. (Vagy mégsem.) Mind a két részről a szülők abban reménykednek, hogy majd nálunk ünneplünk. De mi szeretnénk együtt tölteni a Szentestét, viszont akármelyik szülőhöz mennénk, a másik két szülőt sértenénk meg, így arra gondoltunk, hogy kettesben karácsonyozunk az albérletünkben, és 25, 26-án látogatjuk meg a szülőket. Ez így jó megoldás? Mert szerintem azt fogják mondani, hogy karácsonyozzunk külön mindketten a saját családunknál, de mi ezt idén már nem szeretnénk. Végre van egy fészkünk, készülünk már a karácsonyra, és tényleg jó lenne ezt együtt megünnepelni, hiszen nemsokára mi egy külön család leszünk. Meg fogják ezt érteni a szülők?
2011. nov. 18. 07:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Azt még hozzátenném, szigorúan csak magánvéleményként, hogy szerintem ha valakinek kisgyerekei vannak, akkor normális szülőnek eszébe sem jut az, hogy őket cibáltassa magához, hanem felpakolja a cekkert, a garabolyt, a hátizsákot vagy a nagyládát és fülön fogja apjukomat, felszállnak az első buszra vagy vonatra (vagy repülőre!) és ők utaznak el a gyerekeikhez, az unokáikhoz.


Persze, rengeteg olyan ember van, aki mindenből versenyt csinál és ez alól a Karácsony sem kivétel. Nem az számít neki, hogy a Szeretet Ünnepe, hanem az, hogy az akaratát mindenáron átverje a másikon, bármi áron. Méghogy ő megemelje a hátsóját és egy lépést is tegyen? Azt már nem! HOZZÁ jöjjenek! Hogy dicsekedhessen a főztjével, hogy dicsekedhessen a szomszédok előtt a gyereke autójával, az unokájával stb. Mert egy önző dög - aki csk azt adja Karácsonykor is, mint az év többi napján: önmagát.

2011. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, kicsit olyan hangulatú a válaszod, mintha Csernust olvasnék :)
2011. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes, hogy mennyire le lett pontozva az összes válasz, viszont ellenvéleményt senki nem mert megfogalmazni. Szóval rosszul gondoljuk, de azt nem tudjuk, hogyan kellene. :P
2011. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Mi ezt úgy csináltuk anno, hogy mondjuk négyre átmentünk párom szüleihez, ott voltunk kicsit, aztán hat körül az én szüleimhez.

Én nem akartam kettesben ünnepelni, a Karácsony nem a romantika ünnepe, nekem az a Valentin nap, vagy az évforduló. Karácsonykor én annak örülök, hogy van szerető családom, akikkel megosztom ezt a napot, és nekem fontos a családi karácsonyozás. Az is megoldható lehet, ha egyikhez ebéd, másikhoz vacsora.


Most, hogy már gyerek is van, Szenteste egyik nagyszülők, 25-én másik. 26-án meg dédszülők.

2011. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
MÉg annyit, hogy szerintem az eljegyzéssel, gyerekkel nem elkülönöl az ember a saját szüleitől, hanem BŐVÜL a család. Nekem legalábbis így szép, engem ilyen szellemben neveltek.
2011. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szentestén a szűk családi körben szokás ünnepelni.Ilyenkor nem illik sem vendéget fogadni,sem vendégségbe menni"


Hát ne haragudjon meg, aki írta, de még soha életemben ekkora állatságot nem olvastam itt, pedig a gyk-n összegyűlik ám az IQ-fighterek apraja-nagyja. Mondjuk vannak olyan családok, ahol az illető anyukája és apukája már pusztán csak "vendég" státuszban van, de szerencsére nem ismerek ilyeneket.

2011. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 eee333 válasza:
én maximálisan megértem a kérdezőt igenis maradjanak kettesben az albiban 24 -én és 25, 26 án lehet menni egyik majd másik szülőkhöz.ehhez képest jelenlegi párom ment a mutterjához én meg a saját mutteromhoz,majd késő este tali otthon a közös albiban.
2011. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

"igenis maradjanak kettesben"

De miért? Mármint, a Karácsony nem Valentin-nap...legalábbis ideális esetben, ahol szerető és jó család van, ott örülnek az emberek, ha együtt lehetnek.

2011. dec. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!