Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sértés a szülőknek,...

Tényleg sértés a szülőknek, ha mi nem velük, hanem kettesben karácsonyozunk az albérletben a vőlegényemmel?

Figyelt kérdés
Idén költöztünk össze, már az eljegyzés is meg volt, jövőre házasodunk. Most lesz az első olyan karácsony, amit már jegyespárként fogunk együtt tölteni. (Vagy mégsem.) Mind a két részről a szülők abban reménykednek, hogy majd nálunk ünneplünk. De mi szeretnénk együtt tölteni a Szentestét, viszont akármelyik szülőhöz mennénk, a másik két szülőt sértenénk meg, így arra gondoltunk, hogy kettesben karácsonyozunk az albérletünkben, és 25, 26-án látogatjuk meg a szülőket. Ez így jó megoldás? Mert szerintem azt fogják mondani, hogy karácsonyozzunk külön mindketten a saját családunknál, de mi ezt idén már nem szeretnénk. Végre van egy fészkünk, készülünk már a karácsonyra, és tényleg jó lenne ezt együtt megünnepelni, hiszen nemsokára mi egy külön család leszünk. Meg fogják ezt érteni a szülők?
2011. nov. 18. 07:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ha normális felfogásúak, akkor meg kell érteniük, hogy Ti ketten most már összetartoztok, így ennek megfelelően a Szentestét szeretnétek kettesben tölteni.

Egy szülőnek mindig fáj szembesülni azzal, hogy a gyermeke felnőtt és kirepül a családi fészekből, de attól még ez "a természet rendje". :)

Azt megkérdezhetem, hogy mennyi idősek vagytok? (Fiatalok vagytok, hogy ezen így aggódsz, vagy a szülők érzékenyebbek ennyire?)

2011. nov. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Igen! Vagy az, amit te írsz, vagy pedig, hogy Szentestére ti hívjátok meg mindkét részről a szülőket! Ugyanis ettől kezdve ti vagytok az összekötő kapocs.

Az is igaz, hogy akkor ez eléggé sok kiadással jár, mert nem mindegy, hogy ketten, vagy hatan ülitek körbe az asztalt.

Ha ezt egyszer megcsinálod, és "tüntetőleg" szerény keretek közé szorítod a vendéglátás költségeit, legközelebb talán majd nem lesznek annyira követelőzőek.

2011. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Szentestén a szűk családi körben szokás ünnepelni.Ilyenkor nem illik sem vendéget fogadni,sem vendégségbe menni.25-26 azok a napok amikor vendégeket fogadhatunk,mehetünk.

Ti bár nem vagytok házasok,de közös életet éltek.Úgy is lehet mondani,hogy a vőlegényed lett a szűk családod.Ha majd házasok lesztek,gyereketek lesz akkor is egy különálló család lesztek.Teljesen normális dolog,hogy szentestén együtt akartok ünnepelni..

Ezt nyugodtan el lehet mondani a szülőnek,és megbeszélni velük hogy hova mentek 25-én és 26 -án.Idővel megszokják..

2011. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos rengeg szülő van, aki képtelen felfogni, ha a gyereke kirepült, és már nem ők, hanem a párja a "szoros család".

Nálunk tavaly bukott ki ez a dolog, akkor töltöttük először hármasban a szentestét a férjemmel és az akkor pár hónapos kisfiunkkal, anyósomnak természetes volt, de anyukámnak minden voltam, csak úrinő nem. Mindent bevetett a kiabálástól a lelki terrorig ("Ki tudja, nem ez-e az utolsó karácsony, amikor apáddal még mindketten élünk?" stb.), de nem hagytuk magunkat. Idén már fel se merült a téma.

Azt javaslom, hogy ha tényleg így szeretnétek, álljatok a sarkatokra, mert sok későbbi, lakásvásárlással, unokák nevelésével kapcsolatos konfliktus megelőzhető, ha a szülőknek is egyértelművé válik, meddig engeditek be őket a magánéletetekbe.

2011. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy gondolom, hogy Szenteste a legszűkebb értelemben vett családé (apa-anya-gyerek/ek), nálatok a párodé és a tiéd. Ti már külön család vagytok (lesztek), szerintem is 2 megoldás a jó: 1)24-én kettesben után valamelyik napokon a szülőkhöz 2) meghívni a szülőket 24-re.

Azt semmiképpen sem tudnám elképzelni, hogy külön legyetek a régi családotoknál...az nagyon furcsa lenne, ezt igazán el sem várhatják.

Nem sértés, ez az Élet rendje!

23N

2011. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

elvileg meg kellene érteniük.. de ha nem akkor itt egy tipp:

Töltsétek együtt a Szent estét. a 2 család együtt :) és akkor senki sem sértődik meg :DD

2011. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Valóban nehéz lehet elfogadni egy szülőnek, ha ő már nem tartozik a legszűkebb családi körbe, hiszen eljön az idő, mikor a "gyerek" saját családot alapít, ahogy ti is, és evidens, hogy már ez a család a legfontosabb a világon.

Ne engedjetek ebből, úgy karácsonyozzatok, ahogy nektek a legjobb, legmeghittebb. Szenteste hívd fel őket, mutasd meg, hogy nem felejtetted el őket, de ti már külön család vagytok, ez így normális.

Eddig mi is minden évben rettegtünk a karácsonytól, mert mindenki elvárja, hogy hozzá menjünk látogatóba, próbálunk mindenkihez eljutni, de ez azt jelenti, hogy fél óra, és menni kell tovább, amiből csak még nagyobb a sértődés. Két nap alatt lezavartunk 9 rokont, 350 kilométert, teljeseb kikészültünk, mi is, a gyerkőc is. Most december elején fogok szülni, így nem tudunk menni sehova, szerencsére, legalább együtt leszünk, pihenünk, zabálunk, és babázunk. Aki jön, szívesen látjuk, aki nem jön, az lemarad :)

2011. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Anyósomnak is ez a dilihoppja, hogy senteste náluk legyünk. Van egy egyéves kislányom, nem is tudom ott altatni.

Mindez azért, mert tavaly ott laktunk még, és lemenekültünk anyukámhoz, mert a férjem is én is kikészültünk.

Idén mi is albérletben leszünk, de végre igazi kiscsaládos karácsonyunk lesz.

2011. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, megsértődni meg lehet bármin, de attól egy cselekedet még nem feltétlenül sértés. A tiétek sem az. Természetes, hogy a szentestét önállóan és egyedül akarjátok tölteni.


Használjátok a saját akaratotokat, azért van: egyszerűen közölni kell, hogy így és így döntöttetek, pont. Ha ti ezt szeretnétek, akkor ezt teszitek - ilyen egyszerű. Aki pedig ezt nem érti meg, annak egyébként sem a Szeretetről szól a Szenteste, hanem a saját önzéséről. Ő eldönötte, hogy ezt így akarja, és addig veri a palévert (addig hisztizik), amíg be nem hajolnak az akartának. Na ezt nem szabad engedni.


Meg kell mondnai, hogy mit akartok, és nem kell törődni azzal, hogy bárki is megsértődik - mert aki meg akar sértődni mindenáron (csak azért, mert nem tudja átverni rajtatok a saját akaratát) az úgyis meg fog sértődni.


Élvezzétek együtt a szentestét. A kedves szülőknek ideje volna felfogni, hogy már ti vagytok egymásnak az elsők, egy leendő család, és ők a második/sokadik helyre szorulnak. Normális szülő ezt tudomásul veszi és nem cirkuszol.

2011. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Na látod, jövő ilyenkor nekem is ez lesz a problémám:-S

Én nem hagynám magam. Otthon maradnék vagy odahívnék mindenkit, vagy nem mennék senkihez. 25-26-án lehet menni,..

2011. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!