Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a családi...

Van itt olyan aki a családi helyzete miatt vágdossa a csuklóját?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, nem régen összebarátkoztam egy lánnyal egyszerre visszük a gyerköcöt az óvodába. jÓban lettünk. Tegnap ahogy töltött kávét észrevettem friss sebeket a csúklóján, de nem ilyen karcolások.. mély vágásokat. Rákérdeztem és kiborúlt .. elmesélte, hogy olyan sok a gondja, hogy mikor tetőzik neki a helyzet, és már nem bírja, vágodossa a csúklóját,ahogy folyik ki a vér megnyugtatja... de NEM AKAR MEGHALNI, CSAK EZ MEGNYUGTATJA.. mindig csak ha egyedül van és KIBORÚL akkor csinálja.

nehéz élete van, nem számíthat senkire, egyedül oldja meg az életét, és tényleg csak lesek, hogy hogy képes talpon maradni, de szerintem valahogy segítenem kéne neki...(kislány korában megerőszakolták, egyedül neveli a gyereket, nincs családja, éjjel nappal gürizik, alig van jövedelme ennk ellenére, volt párja folyamatosan terorizálja)

MI AZ OKA ENNEK HOGY IGY VEZETI LE a STRESSZT????

hogy segítsek neki????

más is csinál ilyet?? mert nekem igy elsőre kicsit ilyesztő volt ..


2011. nov. 16. 09:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ma 10:09-nek


Lehet hogy én gondolom rosszul,de szerintem a kérdező is nő,méghozzá fiatal anyuka..Gondolom neki férje van,így a válaszod értelmetlen...

2011. nov. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Tizenévesen,és a huszas éveim elején én is rendszeresen vagdostam a kezemet(a csuklómat nem),én is így vezettem le a feszültséget,ez tényleg megnyugtatja az embert.Lehet,hogy egy kicsit mazohista is vagyok,én kimondottan élveztem a fájdalmat,amit a vágás okozott.Csak a férjem miatt hagytam abba,nagyon nem tetszett neki,és egy idő után már nem volt kedvem a duzzogó képét nézni.Nem mondom,hogy teljesen normális volnék,de annyira nem súlyos dolog ez,mint ahogy egyesek elképzelik.
2011. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

igen én is fiatal anyuka vagyok..

most próbálok neki segíteni, felviditani szemléletváltást hozni az életébe..

hogy lássa meg a jót is ne csak a rosszat..

szörnyü ami történt vele, de van kiút.. arra gondoltam, anonim terápiára megerőszakolt nők számára, (nem tudom holvan ilyen, de pesten biztosan, és támogatnám őt...mert szerintem ez az egész ide vezethető vissza, ahogy beszél róla abból gondolom)

próbálom a nagyobb baráti körbe bevezetni, hogy érezze van társasága nincs egyedül. ma elviszem anyuhoz, (fodrász szalon) mondta szívesen csinál neki bármit.. :) remélem ezek kicsit kimozdítják

2011. nov. 16. 10:53
 14/20 anonim ***** válasza:
A vagdosás helyett a barátnőd adjon rendszeresen vért, annak legalább van haszna is, az önzetlen cselekedet, szemben az öncélú vagdosással.
2011. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a lány csinos?

Hogy néz ki?


Én lehet ,hogy összejönnék vele.

2011. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és hány éves?
2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez a feszültség levezetésének egyik módja.

Van, aki iszik, van, aki drogozik, van, aki magában tartja.

És van, aki a felgyülemlett agressziót önmaga ellen fordítja.


Régen sokszor csináltam, most terápiára járok, és kevesebbszer csinálom, de nehéz abbahagyni, mert olykor ez az egyetlen dolog, amit tenni lehet.

Én a felkaromat és a combomat szoktam, ott nem látja senki.


Én most itthon ülök, a világon semmi dolgom, nem kell izgulnom semmi miatt. Mégis vizsgadrukk van bennem. Állandó feszültség. Nem tudom, mi okozza. De amikor vágom magam, olyan megkönnyebbülést és nyugalmat érzek, ami semmihez nem fogható. És amikor utána alkohollal tisztítom a sebet, és nagyon csíp, utána megint olyan nyugalom-roham tör rám, hogy az nem igaz.


Biológiailag annyi a magyarázat, hogy amikor megsérted magad - akár véletlen, akár direkt - az agyadban endorfin

2011. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hiába mondjátok, hogy keressen más feszültséglevezető módszert, ez nem így megy. Tudom, mert sajnos én is voltam ilyen helyzetben. Régen én is vagdostam a csuklómat, bár nem mélyen, hanem csak "karcolgattam". És való igaz, teljesen megnyugtatott. És más nem is tudott megnyugtatni!


Mondhatjuk ezt talán függőségnek is... Nem tudom. Mindenesetre, én abba tudtam hagyni egyedül, mert pozitív fordulatot vett az életem. Ha viszont a barátnőd nem képes ezt abbahagyni, akkor segíteni kell. Én mindenképpen pszichológust/pszichiátert ajánlanék, akkor is, ha ő nem akarja. Próbálj a lelkére hatni, hogy elmenjen. Pl. hogy ez nem jó példa a kisfia számára... Ilyesmi.

2011. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

[link]

Hozzá kellene fordulnia, lehet kérdezni név nélkül, hogy hová menjen az ilyen idegrendszeri zavarokkal küszködő "anonim" lehetőségről is

2011. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
" jÓban lettünk. " ezért gondoltam, hogy férfi a kérdező, mert félreérthetetlenül így kellett volna írni, hogy összebarátkoztunk. Vagy barátok lettünk, vagy barátnők lettünk
2011. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!