Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki a családi...

Van itt olyan aki a családi helyzete miatt vágdossa a csuklóját?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, nem régen összebarátkoztam egy lánnyal egyszerre visszük a gyerköcöt az óvodába. jÓban lettünk. Tegnap ahogy töltött kávét észrevettem friss sebeket a csúklóján, de nem ilyen karcolások.. mély vágásokat. Rákérdeztem és kiborúlt .. elmesélte, hogy olyan sok a gondja, hogy mikor tetőzik neki a helyzet, és már nem bírja, vágodossa a csúklóját,ahogy folyik ki a vér megnyugtatja... de NEM AKAR MEGHALNI, CSAK EZ MEGNYUGTATJA.. mindig csak ha egyedül van és KIBORÚL akkor csinálja.

nehéz élete van, nem számíthat senkire, egyedül oldja meg az életét, és tényleg csak lesek, hogy hogy képes talpon maradni, de szerintem valahogy segítenem kéne neki...(kislány korában megerőszakolták, egyedül neveli a gyereket, nincs családja, éjjel nappal gürizik, alig van jövedelme ennk ellenére, volt párja folyamatosan terorizálja)

MI AZ OKA ENNEK HOGY IGY VEZETI LE a STRESSZT????

hogy segítsek neki????

más is csinál ilyet?? mert nekem igy elsőre kicsit ilyesztő volt ..


2011. nov. 16. 09:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem, hogy a leirtak ellenére, KIVÁLÓ SZÜLŐ, ÉS LÁTSZIK A FIÁN, HOGY MILYEN JÓL NEVELI!!
2011. nov. 16. 09:42
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg te vagy ez a szemely.

Azert van, mert felkegyelmu vagy.

2011. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%

első :D

ha nem is ő, a félkegyelmű az tuti. én is majdnem pengét ragadtam ettől a helyesírástól.

2011. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Te meg utolsó egy szemét bunkó!


Van ismerősöm aki régen ezt csinálta, ma napig látszanak a hegek neki. Ő egy könyvet olvasott el, ami megváltoztatta az életét. Szerintem a barátnődnek kellene keresnie egy könyvet ami talán segít megoldani a problémáját (bár az ilyenben nem hiszek) de a barátnőmnek bejött ez a könyves dolog.


Esetleg beszélgethetnél vele sokat, és lehetnél a lelki támasza :)

2011. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolom, hogy a kérdező lenne. Ha ő lenne, az azt jelentené, hogy felismerte, hogy baj van és nem itt a gyk-n kérdezősködne, hanem szakember segítségét kérné.


Beszélgess vele sokat. A mindennapi gondokat is mondja el neked, talán ha ezt megteszi, nem gyülemlik fel benne.

Bár szerintem szakember segítségére lenne szükség!

2011. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes hozzászólást kedves 3. válaszoló!

előzőknek..

nem én vagyok az, tényleg egy barátnőm, mivel névtelen az oldal ha én lennék akkor miért kéne sztori, anonim az oldal... banyek..

én arra gondoltam elvinném pszihológushoz... de nem akar...

2011. nov. 16. 09:54
 7/20 A kérdező kommentje:

Alexandra, köszi, én is erre gondoltam..

vannak még ötletek, hogy segíthetnék??

2011. nov. 16. 09:55
 8/20 anonim ***** válasza:
15%
Ördögi kör. Tipikus. Ha vér folyik ott, ahol nem kellene, mindig újabb konfliktusok okozója. Démon. Van egy kis gubanc, folyik egy kis vér, megnyugszik, aztán teremt újabb gubancot, hogy újra vér folyjon. Ha megszüntetjük az egyiket, automatikusan megszűnik a másik. Tehát akarattal a vagdosást tudjuk megszüntetni, akkor tegyük azt és a dolgok helyükre kerülnek. Ne várj változást a jövőben, ha mindent úgy csinálsz, mint eddig. Mondja a bölcs. Ezt te is megmondhatod a barátnődnek. Negatív szokás felhagyásával a bőség és a harmónia újra rátalál. Én személyesen annyit üzennék, hogy a szenvedés nem természetes állapota a léleknek. És ölellek mindkettőtöket.Üdv.
2011. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy betegség,és sürgősen orvosi segítségre van szüksége..

Másrészről pedig egy ostoba tyúknak is tartom,mert a feszültség levezetésének nem ez a módja.Ha ki van borulva menjen fusson 2 km-t vagy zuhanyozzon le hideg vízzel vagy menjen egy kondi terembe és emeljen súlyokat..Vagy oldja meg a gondjait.

1. "volt párja folyamatosan terorizálja) "

Menjen el egy önvédelmi tanfolyamra(ez is jó idegi feszültség levezetésére) és tanulja meg hogy védheti meg magát..Ha jön a párja akkor mondja meg neki,hogy ha még egyszer zaklatja feljelenti.Ha neki akarna menni,már meg is védte magát..(tudod csak azt az embert lehet zaklatni aki hagyja is magát)

2." kislány korában megerőszakolták,"

Ezzel el kell menni a dokihoz,aki segít abban hogy éljen a múltjával..

3. " nem számíthat senkire" Nem ő az egyetlen aki egyedül van..De ha vannak barátai akkor már nincs is egyedül,és ott van a fia is..erre miért nem gondol?

4. " egyedül neveli a gyereket, nincs családja,"

Nem kell élőhalottként élni.Menjen időnként szórakozni,ismerkedjen meg emberekkel.Idővel meg fogja találni az élete páráját ha tesz is érte lépéseket.

5. "éjjel nappal gürizik, alig van jövedelme ennk ellenére"

Ha ennyire rosszul fizetik keressen egy másik állást.A barátnőm például nyomdában dolgozik,igaz sokat ő is de mégis haza visz 160 ezreket..(8 ált végzettsége van csak) HA nem jó a munkahely ,váltani kell..

2011. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezném tőled, de azt hiszem felesleges, neked van feleséged, és csak kikacsingattál. Mert ha nem így lenne, akkor javasolnád neki, hogy cuccoljatok össze, és mindjárt jobb lenne a helyzet, nem lenne egyedül. Valóban párt kellene találnia. Nagyon nehéz teher egyedül, minden támasz nélkül nevelni a gyereket és még egy durva ex is
2011. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!