Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért cseszeget a férjem?

Miért cseszeget a férjem?

Figyelt kérdés
Lassan már élni sem tudok mellette. Mindig valamivel betalál. Tegnap este felkapcsoltam a villanyt, mert a fiamat úgy szoktam megnézni, hogy nem nála, hanem az előszobában kapcsolom fel. Erre a párom: miért ég az előszobában a villany? Vagy pl.délután sétálni indulnánk és mondom, hogy akkor indulhatunk, de közben megláttam, hogy végzett a mosógép, gyorsan elkezdtem kipakolni, erre: most akkor nem megyünk? Meg pl.este: mikor mész már fürödni? Vagy: már rég elmosogathattál volna..ezeket miért csinálja? Nekem eszembe nem jutna, hogy ilyeneket beszóljak! ..hogy miért kapcsolsz villanyt? hát biztos valami dolga van..néha már a sírógörcs kerülget..vagy elküldeném melegebb éghajlatra. Na nem komolyan, csakhogy észrevegye magát. A lányommal ugyanezt csinálja! Segítsetek! Mi a fenét csináljak vele, hogy leszokjon ezekről?
2011. nov. 12. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Hááát, ilyenkor általában legkevésbé arról van szó, amiért konkrétan szól.

Ez sima kötekedés és mélyebb okok húzódnak meg mögötte.


Nem lehet, hogy egyszerűen valamiért már nem akarja ezt a házasságot, de így tör felszínre az érzés?

Legalábbis én magamon akkor vettem észre ilyen viselkedést, amikor az adott partnertől menekülni akartam, de még bennem sem tudatosult az egész.

2011. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ez már az az állapot, amikor nem tudsz jó lenni. Amikor bármit teszel, az a párod szemébe ellenérzést vált ki.

Kérdezd meg tőle, hogy mi az igazi problémája. Ha azt mondja, hogy nincs gondja, akkor mond el neki Te a tiédet, mert neked ha jól sejtem sok van.

Mond meg neki, ha menni akar menjen, ha maradni akar akkor változtasson.

2011. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
A cseszegetésen kívüli része a házasságotoknak milyen? Egyébként jó férj, jó apa? Mióta változott meg a viselkedése?
2011. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Én azt hittem valami durvábbról van szó.

Egyszerűen szólj vissza neki mosolyogva és mondd el miért ég a villany, miért szaladtál vissza stb.

2011. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a férjed gyerekként kezel téged. Írtad is, hogy a lányotokkal is ugyan ezt csinálja. Szerintem próbáld meg, hogy ugyan így beszólogatsz neki, mintha egy gyerekkel beszélnél. Pl este ha megy lefeküdni kérdezd meg tőle, hogy mosott e fogat, vagy ha jön ki a vécéről kérdezd meg, hogy megmosta e a kezét. Azért írom ezt, és nem azt, hogy üljetek le megbeszélni, mert valószínűleg észre sem veszi, hogy ezt csinálja. Így még te lennél a rossz, hogy miket gondolsz róla. De ha úgymond tükröt mutatsz neki, hogy hogy viselkedik, talán észre veszi magát, és akkor már meg lehet beszélni. Sok szerencsét.
2011. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. először ezt tettem, megmagyaráztam mindent, de a hangsúly amivel mondja, flegmán, mint amikor egy rossz gyerekre szól rá az idegbeteg apja. Kérdeztem tőle már, miért csinálja és azt is mondtam, biztos már nem úgy szeret, mint rég. Azt is, hogy velem nem viselkedett még így senki. Igazából a fiúnkat imádja, ő is az apját, de néha vele is türelmetlen. Pedig mégcsak 2 éves. 4 éve vagyunk együtt, jó a házasságunk, illetve mostanában, talán egy fél éve van ez..teher neki ez az egész, azt érzem. Hazajön munkából, 3-kor legkésőbb itthon van, mire képben van 4 óra, menni kell boltba, bankba, gyerekkel..szerintem ő nem bírja ezt, fárasztó neki. Csak feküdne munka után, x-boxozna stb..pedig a barátai este járnak haza munkából, látja ezt, ő mégis ilyen. Egyébként külvárosban lakunk, busz nincs, ezért kell együtt intézni a dolgokat. Jogsim nincs, kocsival Ö megy dolgozni. Viszont itthon nem kell semmit csinálnia. Úgy értem nem várom el. Még ágyat sem vetett soha :)
2011. nov. 12. 12:31
 7/9 A kérdező kommentje:
12:18 ez az! Úgy kezel! A gáz az, hogy ő fiatalabb nálam 2 évvel és hát néha nem mos kezet wc után vagy csak a csap alá dugja. A helyzet az, hogy ő munka után, 3-kor lezuhanyozik, este már nem. Én meg este pörgök, mert akkor alszik a baba, tudok mosogatni..vasalni stb..ő meg fekszik, közben azt lesi én mit csinálok és beszól :) De nem tudom mit szólna hozzá, ha itthagynám egyedül? A fizetése nem elég a kifizetnivalóra havi kb.300. Bátor nagyon! :)
2011. nov. 12. 12:39
 8/9 anonim válasza:

Erre én is ugrok, ha nem mos rendesen kezet a férjem. Ő mondjuk szappannal teszi, de épphogy.

A WC-t sem képes rendes lehúzni. Már többször ott maradt alul az "anyag", ami nagyon gáz. Szóltam, de nem változik semmi. Hazajön, képtelen megtörölni a lábát a lábtörlőben, ha együtt jövünk fel, akkor sem, én érzem magam kellemetlenül,hogy megint szólnom kell. Persze nem tetszik Neki.

Ő későn jön haza---vendéglátós--- sokszor leül mellém még zuhany előtt. Hát,nem kellemes az illata. Az sem zavarja, ha én közben épp eszem.(Zokniszag, hónalj, hadd ne soroljam.)Ha megemlítem sértetten kivonul és napokig képes duzzogni. Nem értem. Nem az Óvodában vagyunk!

Azért is szólnom kellet többször,ha belép az ajtón,köszönjön. Azt mondja Ő előbb levetkőzik, kezet mos és majd akkor köszön, ha belép abba a szobába, ahol vagyok. Akkor is hallanám, ha belép. Iszonyat bosszantó!

Na, ezen már változtatott. Miért kell ezért szólni? Fura!

2019. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, kiderült, hogy mi volt a kiváltó ok? Meg tudtátok oldani?
2022. jún. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!