Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyáék ne...

Mit tegyek, hogy anyáék ne rakják be mellém a tesómat?

Figyelt kérdés

Pár hete derült ki,hogy lesz egy testvérem...

Eléggé megrázott,mert nem nagyon bírom a kisgyerekeket,rosszul vagyok a sírásoktól meg úgy alapjaiban véve,valamiért taszítanak.

De mindegy,úgy voltam vele,hogy megpróbálok együtt élni a gondolattal,úgysem kell majd a sírását hallgatnom,mert nem hallatszik át nagyon semmi a falakon a házban.

Anya viszont közölte,hogy Ő úgy gondolta,hogy majd az én szobámban lesz a kicsi is,mert ez így sokkal jobb,én is tudok rá vigyázni(ha Ők akartak gyereket,akkor miért én vigyázzak rá???!!!).


Én ennek nem örülök...


Imádom a szobámat,igazi csajos szoba,ahová még a takarítónőt sem szívesen engedem be,hogy pakolásszon,inkább ülök a "koszban"(mert rengeteg koszt tudok csinálni anya szerint,de szerintem mindig ugyanolyan a szobám).

Szóval most anya oda akar mellém tenni egy gyereket,aki sír egész álló nap és éjszaka is.


Nekem tanulnom kell és ez nem hiszem,hogy működhet úgy,hogy ott van egy üvöltő gyerek pár méterre tőlem.

Meg egyébként is...

Ha ott van a barátom,akkor mindig a szobámban vagyunk és nem örülne egyikünk sem egy babának még pluszba.


Nem is helyhiány miatt akarja anya,mert 3-an vagyunk(hamarosan 4-en ...) egy 5 hálószobás családi házra,csak elférne valahol a testvérem,nem értem,hogy miért kell hozzám bepaterolni.


2011. nov. 9. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Mond meg anyudnak,hogy Te ezt nem szeretnéd! Én se tartanám jó ötletnek. Gondolom Te már kamaszodsz, ilyenkor tényleg nehéz tolerálni egy kisbabát.

Azonban még az is lehet, hogy ha meglátod a kis jövevényt, Te fogsz foggal körömmel ragaszkodni hozzá, és önszántadból fogsz vigyázni rá.

2011. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
14 vagyok és még attól is rosszul vagyok,ha az utcán/boltban/étteremben hallom,hogy egy gyerek sír,de azt is csak pár percig...nem tudom mi lenne,ha egész nap azt kellene hallgatnom.
2011. nov. 9. 18:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
5 hálószobás lakás? Miért nem lesz egy gyerekszoba? Beszéld meg a szüleiddel, hogy neked sokat kell tanulni, jön hozzád a barátod, így a picinek nem lesz jó helye veled. Biztos találtok egy mindenkinek megfelelő megoldást. Üljetek le beszélni, csak arra vigyázz, hogy ne követelőző hangnemben menj oda hozzájuk.
2011. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Megértelek,de változni fog a véleményed a bébiről

viszont anyudat nem értem, hogy ha van lehetőség külön szobára,akkor miért akarja hozzád tenni.

Ne hisztizve,hanem higgadtan mond el nekik,hogy nem szeretnéd,hanem csináljanak neki külön egy igazi kis babaszobát!

2011. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy miért nem akarnak egy normális gyerekszobát,de az biztos,hogy én megfogok őrülni egy gyerekkel a szobámban.

Az éjszaka is felkel,sír,nekem éjjel aludni kell,így is hulla vagyok reggelente,gondolom akkor nem is tudok majd normálisan tv-zni,zenét hallgatni.

2011. nov. 9. 18:51
 6/15 joci23 ***** válasza:
87%

A takarítónő mellé elkelhet egy dada is.

Viccet félre téve. Amíg anyatejen él addig ez úgysem nagyon kivitelezhető. Aztán meg mire leszokik a tejről már azért nem mert nehezen válik el az anyjától.

Meglátja majd anyukád, hogy Ő hiába akarja, a legkisebb sokkal jobban fogja ellenezni mint Te.

2011. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Ijesztgetnek, nagylány! És jól csinálják, mert lám elhitted. Nézd, ha telik takarítónőre, akkor futja majd nörszre is(ó, milyen disztingváltan fogalmazokDDD), te pedig nyugodtan szórakozz a barátoddal, fiatal vagy még, nehogy a testvéredre pazarold a drága idődet. Aztán a gyereknevelés fortélyait könyvből is meg lehet tanulni.
2011. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezt ők sem gondolták komolyan! Egy kisbabának is nyugalomra, csendre van szüksége. Az első hetekben rengetegszer kell éjjel is szoptatni, nagyon sokáig örülhetnek, ha 5 órát alszik egy huzamban. Ha éjjel felébred, az anyukája közelségére van szüksége, nem a nővéréére!

El sem tudom képzelni, hogy miért tennék be hozzád?! Ilyenkor a saját hálójukba szokták tenni a szülők, ha nincs lehetőség külön szobát kialakítani neki (nálatok lenne).


Nekem 9 hónapos a babám, garantáltan nem lehet vele egy légtérben tanulni! Az oké, hogy néha majd vigyázol rá (úgyis el fog bűvölni, ha meglesz), de a Te személyes zugodba nem szabad őt is betenni. Pont kamaszkorban ez nagyon rosszat tenne.


Próbáld meggyőzni a szüleidet, hogy nem tudnál állandóan csendben lenni, csak zavarnád a babát és ő is téged. Ajánld fel, hogy heti 2x pár órát vigyázol rá (ezt tisztázzátok le előre, nehogy tényleg Te legyél örökké a dada), hogy lássák, nem a baba ellen van kifogásod, csak szeretnéd a szobád így megtartani.


Legrosszabb esetben ha be is költöztetik, 2 nap után látni fogják, mennyire buta ötlet volt!

2011. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem úgy néztek ki,mint akik poénkodnak...Bár apa az meg sem szólalt,tévézett,csak anya beszélt.

Én nem akarok rá egy percet sem vigyázni,nekik kellett a gyerek,hát ne az én nyakamba varrják.

Nekem megvan a saját életem,van jobb dolgom is,minthogy itthon üljek egy gyerekkel.

2011. nov. 9. 19:19
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

1-1 órát szerintem nyugodtan vigyázhatsz rá egy héten. Ha úgy jelented ki nekik, hogy nem segítesz, ahogy itt leírtad, azon nagyon be fognak rágni, szemtelenségnek veszik. Persze, igazad van a tartalmat illetően, de csomagold be szebben és legyél kicsit kompromisszum-készebb, mert ha Te semmiben nem engedsz, cserébe is csak ellenállást, lenyomást várhatsz. Hidd el, a szüleidnek sem lesz könnyű 14 év után újra babázni.


A feje tetejére fog állni az eddig megszokott rend, de sok jó is lesz benne. Neked is muszáj alkalmazkodnod, és akkor talán a szüleid sem csesztetnek túl elszállt kérésekkel.

2011. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!