Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a későbbiekben ha...

Mi lesz a későbbiekben ha babát vállalok?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos félelmeim, ami lehet, hogy nem teljesen normális, vagy butaság, csak ezt érzem. Van egy párom, mindennél jobban szeretem, nem szeretnék mást, tudom, hogy ő is nagyon szeret. Neki előző kapcsolatából van egy kislánya. Nagyon szereti és tudom, hogy jó apa, de az anyával már nem voltak együtt mikor párom megtudta, hogy a hölgy terhes. Ezután terhesen összeköltöztek, a baba miatt. De az anyuka az utolsó terheshónapokban összejött az exével... Az exet aki már a jelenlegi partnere őt nem zavarja a gyerek. Engem sem, csak a párom nem a két hetente hétvégés apuka, hanem próbál heti 3szor biztos menni. Rossz érzés mikor nem elhozza, hanem ott van... De amin igazán gondolkozom, ha egyszer nekünk lesz babánk, akkor heti 3szor ugyanúgy nem jön majd haza késő estig? Vagy majd akkoris ilyen rendszerességgel jön vagy lesz vele? Félek, mert nekem még nincs gyerekem, de szeretnék olyan embernek szülni akivel tudom leélem az életem. Félek, hogy az első gyereket még, ha butaságnak is hangzik jobban fogja szeretni, mert ő általa lett apa?! Sokszor mikor olyan aranyosan beszél a kislányról elszorul a torkom, mert fáj, hogy más szült neki, olyan aki meg se érdemelte volna a párom... Kérdeztem páromat is erről, ha közös gyerek születik témával kapcs. Ő konkrét dolgot nem tudott mondani, hogy akkor mi lesz, mert most még nincs. És rosszul esett neki, hogy azt mondtam az enyémet nem szeretné annyira.

Szerintetek? (Remélem olyan is ír aki esetleg hasonló helyzetben van és a párjának szintén van más nőtől gyereke.)


2011. nov. 8. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szokj le arról, hogy ilyen hülyeségeken agyalsz, mert ha így folytatod, nem lesz kinek szülni. Az a kislány mindig a gyereke lesz, nagyon dicséretes, hogy nem akar hétvégi apuka lenni, nem tudom, az nem jut eszedbe, hogy ez egy jó referencia az apai kvalitásait illetően?


Lehet, hogy hetente 3x pár órára nélkülözni fogja őt a közös gyereketek, de vele szemben az a kislány a hét összes többi napján nem lehet az apukájával. Ha lesz gyereketek, akkor biztos gyakrabban fogja inkább hozzátok vinni a kislányt, hogy a tesók együtt lehessenek.


De mivel a kérdésből nekem úgy jön le, hogy még nem vagytok családtervezésben, nagyon korai máris ezen kattogni, főleg, hogy nettó hülyeség az egész.

2011. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, de a leírásodból azt szűrtem le, hogy jól megvagy a párod kislányával, de féltékeny vagy rá.

Szerintem a párod csak azért nem tud konkrét válaszokat adni a kérdéseidre ezzel kapcsolatban, mert ő sem tudja, mi lesz akkor és fél egy kicsit, hogy örlődni fog az exétől született gyereke és közted. Pontosabban inkább attól fél, hogy megmondod majd neki, kerek-perec, hogy ne menjen olyan sűrűn a kislányához, mert már van egy közös gyermeketek is. De ne légy önző. A kislány ugyanúgy az ő gyermeke, tehát nem kívánhatod tőle, hogy bármelyikőjüket is jobban szeresse vagy hogy a másik gyerkőcöt "hanyagolja".

Amikor összejöttél a pároddal, tudtad, hogy van az előző kapcsolatából egy kislánya, vele együtt fogadtad el, ehhez továbbra is tartanod kell magad.

2011. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy rosszat vélsz felfedezni bennem. Én becsülöm a párom és tudom, hogy jó apa. 7i 7nap a másikkal? Ő ugyanúgy dolgozik majd és mikor megy a kislányához (munka után) kb este 6-ra ér oda. Ált 9re vagy kicsit később ér haza. Utána fáradt. Attól félek, hogy majd 7i 3nap egyedül maradok.

A másik az érzés, hogy ő már szülő, attól félek, ő akkor már nem lesz olyan boldog mint elsőre.

2011. nov. 8. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Tény, hogy ő kicsit máshogy fogja megélni a babavárást és a szülést, de ezt te nagyon jól tudod, tudtad, mikor belementél a kapcsolatba. Ha ez neked nem tetszik, akkor nem kell neki szülni, de a gyereke az mindig a gyereke marad, egyenrangúan a többi gyerekével, akárki is az anyja.


Igen, heti 3 nap talán egyedül lennél (odébb van, nem tudhatod), az a kislánynak heti 3x 2-3 óra, nagyon kevés. Igazából szerintem az sem véletlen, hogy a párod nem hozzátok viszi a gyerekét, pedig készülj fel, hogy ha babátok lesz, sokkal gyakoribb vendég lesz a kislány. Elvégre a testvére.


Ezeket dolgozd fel szépen.

2011. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

13:12-es válaszoló!

Nem véletlen hogy nem ide hozza? Hétfőtől-szombat du-ig dolgozik... Nem megy el X helyre hogy hazahozza, hogy aztán késő este vagy másnap reggel hazavigye. Ő dolgozik én dolgozom, ki vigyázna a gyerekre?


És érdekes, hogy ezzel a témával kapcsolatban mennyi rosszindulatú mondat hangzik el. Nekem semmi bajom a párom gyerekével se a párommal. És jó lenne ha nem más mondaná meg, hogy kinek szüljek és kinek nem. Érzésekről félelmekről szólt a kérdés. Ha a páromnak nem lenne gyereke és úgy aggódnék, hogy esetleg más okok miatt lennék egyedül a babával akkoris félnék. Sajnálom ha vkit zavar, hogy mielőtt belevágnék a babázásba előtte szeretném, tudni mi, hogy lesz, hogy a későbbiekben könnyebb legyen.

2011. nov. 8. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

" ha egyszer nekünk lesz babánk, akkor heti 3szor ugyanúgy nem jön majd haza késő estig? Vagy majd akkoris ilyen rendszerességgel jön vagy lesz vele"


Nos ha vele szeretnél gyermeket vállalni,akkor szerinted hogy jönne már az ki,ha ezentúl csak a közös babátokkal foglalkozna a másik gyerekének meg csak hétvégi apukája lenne?Gondolj ebbe bele...


Szerintem ha már most ilyen kételyeid vannak,akkor jobb ha nem vállalsz babát.Védekezz én azt mondom...Egyedülálló,gyermektelen férfi lenne az ideális,csak hát na...Nem tudom mennyi idős vagy,de ha nem 30-on felül vagy,akkor még ráérsz ezzel,pláne ha 25 vagy fiatalabb vagy!

2011. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
"Attól félek, hogy majd 7i 3nap egyedül maradok." Na itt meg van minden válaszolva.
2011. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

" ha egyszer nekünk lesz babánk, akkor heti 3szor ugyanúgy nem jön majd haza késő estig? Vagy majd akkoris ilyen rendszerességgel jön vagy lesz vele"


IGEN. Mégis, milyen másik opció van még?

2011. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Bocs kérdező de te csak ki akkarod sajátitani a párod mert a kapcsolatotok nem stabil

a gyerekkel örök kapcsolatba lesz míg te bármikor kieshetsz a kapcsolatból.

2011. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!