Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a teendő?...

Szerintetek mi a teendő? (anyósos )

Figyelt kérdés
A barátommal fél éve vagyunk együtt.Először kijöttem a szüleivel aztán nagyon megromlott a viszonyunk.Először is:szerinte a fia azóta flegmázik mióta velem van(eme tényt elég érdekes hangnemben tudomásomra is adta.(igen és a fia azóta nem él drogokkal sem,de no problem)aztán:sokat vtam náluk,és amikor volt erőm takarítottam de mivel dolgozok és egyetemre járok volt h h hulla vtam...no ez is baja volt.Állandóan beleszól mindenbe,állandóan bekopog vmi ürügyel,ja és a legnagyobb baj:h nem veszünk részt a család közös programjaiban.Végül azzal telt be a pohár h hozzámvágott egy paplant amiért a nappaliban hagytam...egyébként a fiúknak sosem adnak pénzt,egy fillért se,pedig eddig dolgozott is(most az órabeosztás nem teszi lehetővé)...tuti bennem is van hiba,mert mikor az anyós meg akarta velem beszélni ezt(telefonon)én nem beszéltem vele...most ez a helyzet tarthatatlan,sztem az lenne a legjobb ha külön költözne a párom...de félek h akk még jobban megromlik a viszony,h elveszem a pici fiúkat.ez viszont tűrhetetelen,én már annyira kiborultam h a sakítás is megfordult a fejemben:(főleg rossz mivel az én szüleim imádják a barátom 21/L
2011. nov. 7. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Én megértem az anyukát, a leírás alapján egy kényeskedő lusta p.icsának hangzol, bocs. A saját lakásában hadd szóljon már bele dolgokba és hadd várja már el, hogy ne hagyj szét semmit...
2011. nov. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha kényeskedő p..a lennék 1:nem járnék éjszaki műszakban dolgozni,h eltartsam magam egyetem mellett.2.nem szoktam a cuccaim széthagyni:kizárólag a fia szobájában azt meg én takarítom...3.az ok h rendet kell tartani de én nem szeretném a saját ruháim színek szerint rendberakni,ha emiatt lusta p...a vagyok akk valóban igazad van,kedves kérdező.
2011. nov. 7. 09:54
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Én nem mondok véleményt sem rád,sem az anyósra,mert ahogy mondani szoktam az éremnek is két oldala van,ilyenkor mindig meg kéne hallgatni a másik felet is.(mert ugye én most csak a te verziódat ismerem)

De azt tudom,hogy a helyzet nem lesz jobb,és ahogy írtad talán a külön költözés lenne a legjobb megoldás..Tedd fel magadnak a kérdést.

-Mennyivel lesz rosszabb ha a párod külön él??

-mennyivel lesz jobb a viszonyunk ha minden marad a régiben??

Mérlegelj,és magad is tudni fogod a helyes választ.

sok sikert

2011. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm.sajonos én csak a saját szemszögemből tudom elmesélni a dolgot..szerintem jobb lenne mert már így rengeteget veszekszünk,kizárólag ezen a témán..de nem akarok önző lenni meg kiszakítani a családjából...hmmm
2011. nov. 7. 10:02
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Te vagy a kérdező :)

Egyébként abból amit leírtál ez jött le. Én is dolgozom egyetem mellett, és háztartást is vezetek, tudom mennyire nehéz. Ha valakinél nem vendégségben vagy, akkor illik beleszállni a takarításba, egyszer-egyszer oké, ha nem, de rendszeresen már gáz, én kellemetlenül érezném magam. Az, hogy beleszól mindenbe nem elég konkrét, ez lehet negatív és pozitív is. Lehet, hogy azért kopog be, mert egész nap a szobában kuksoltok ahelyett, hogy a családdal csinálnátok valamit. Engem is zavarna, ha a fiam már nem venne részt a családi programokban, mert inkább valami fruskával a szobájában gubbaszt. Az, hogy nem adnak neki pénzt az ő dolguk, ha a fiút ez zavarja, majd ő szól. Az pedig, hogy nem voltál hajlandó vele megbeszélni a problémát csak olaj a tűzre.. Ha ennyire zavar akkor ne menj hozzájuk, de ne várd el, hogy csak ezért a barátod nehéz helyzetbe sodorja magát. Vagy szerinted ha nem tud dolgozni akkor hogy tartaná el magát?

2011. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Megismerted a csaladod, s leirtad, hogy mik azok amik teged szemely szerint zavarnak, tehat a baratod csaladjat megvaltoztatni nem tudod, nalad pedig betelt a pohar, tehat lepned kell!

Koltozz el, es nem kell turnod, sem alkalmazkodnod! Jelenleg a csalad anyagi helyzetehez sincs beleszolasod, viszont ha mar a paroddal elettarsi viszonyban lesztek,es sajat otthonban, ott mar szamon tudod kerni a parodat arrol, hogy hova teszi a penzet pl.

2011. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát,már nem megyek hozzájuk kb.2 hónapja..Albérletet nem lenne muszáj fizetni...nekem van egy saját(örökölt házam)ezt eladnám,s vehetnék egy lakást.én dolgozom,kapok ösztöndíjat is,meg a szüleim is támogatnak(nem sokkal de jó az is)...takarítani szoktam náluk,írtam h a barátomnál én takarítottam mindig...no de nem tudom...
2011. nov. 7. 10:10
 8/15 A kérdező kommentje:
És egy másik:a barátom azelőtt sem vett részt a programokban(egy évig csak haverok voltunk.)és akkor állandóan panaszkodott a szüleire.Pl.az ország másik részére akart menni egyetemre,h ne lássa a szüleit.Én beszéltem le h mégse kéne.Akk miért én vagyok hibás a rossz viszonyukért?
2011. nov. 7. 10:13
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
10 év múlva nagyon fogod bánni, hogy eladtál egy házat... nem szabadna. Persze ez nem a kérdésedre a válasz, de érdemesnek tartottam megjegyezni. Inkább adj ki ott szobát, hogy beszálljanak a rezsibe, vagy add ki az egész házat, ha van rá mód és akkor te abból a pénzből élhetsz albérletbe.
2011. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem hiszem h bánnám,mert falun van,kihasználni nem tudom...200 lelkes falu,szal nem hiszem h tolonganának érte(már próbáltam kiadni)megvenni inkább vennék hétvégi ház stb...:)
2011. nov. 7. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!