Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Változhat még pozitív irányban?

Figyelt kérdés
A húgom hozzáment egy finn férfihoz, ennek már 3éve, boldogok, sikeresek, tényleg jó emberek,becsülöm őket. Lassan a gyermekvállalást tervezik, viszont a húgomnál valami nagyon furcsa dolgot tapasztalatok. És a legfurcsább,hogy nem indulatból mondja,hanem teljesen nyugodt, és némileg már az évek is megkapotatthatták benne a dolgokat, szóval ezért furcsa. Szeret minket a családját, nem szidja a magyarságot, viszont kiejelentette, hogy felveszi a férje állampolgárságát hamarosan, a gyereknek se akar kettősállampolgárságot. Mondom, ebben az a legfélelmetesebb, hogy nyugodtan mondja ezt,nem indulatból. Tudom, hogy itthon sok jót nem kapott, de akkor is furcsa nekem, persze az ő élete, csak nem tudom aggódnom kellene e érte vagy sem. A gyereknek azt mondta még nem tudja,hogy megtanítja e a magyart, az is elképzelhető, hogy finn-angol lesz az anyanyelve, mivel először azon a nyelven beszélgettek, Angliában ismerkedtek meg stb, és hogy a gyerek azzal úgyis több előnyt szerez majd a gyerek. Csak szerintem túl "hideg", furcsa hozzáállás ez? Viszont legalább elgondolkodott azon, hogy esetleg a magyart is megtanítja, anyanyelvként, tudom, hogy anno -talán most is?- imádta a magyar irodalmat.
2011. nov. 6. 17:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A családból a húgom beszél vagy 5nyelven, én angolul, de a szülők,nagyszülők egy nyelven se a magyaron kívül.
2011. nov. 6. 18:39
 12/21 anonim ***** válasza:

A nyelvet megtanitanám,ettől semmi hátránya nem származik.


Nálunk(Szerbia) egyébként szokás az hogyha az anya magyar az apa szerb akkor a gyerek csak szerbül tud.

Sogornőm magyar a férje szerb az unokaöcséim nem beszélnek egy szót sem,és sajnos ez nem egyedi eset.

2011. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a probléma ezzel.
2011. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
kérdezőnek savanyú a szőlő ennyi...
2011. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hát nem probléma, csak számomra meghökkentő, hogy hányan gondolják azt,hogy nem fontos megtanítani az anyanyelvet, az csak egy plusz nyelv. Angolul meg például ott már mindenki tanul kicsiként is,tehát mire gimnázisták lesznek tökéletesen fogják beszélni. Most ez megint nem a húgom szidása volt,csak gondoltam, hogy ilyenkor szokás megtanítani mindkét fél anyanyelvét, de ezek szerint én vagyok a hülye, azért még várom a véleményeket.
2011. nov. 6. 19:00
 16/21 A kérdező kommentje:
Aki Szerbiában élek, köszönöm, felfogta valaki mire gondolok, illetve az is, aki írta,hogy "nyugalom", igen ezt furcsálom. Miért nem éreznek rá kéztetést? Ez csak egy plusz ajándék, meg azért mégis csak a saját anyanyelvünk,könyörgöm, aki ezt nem érti, arra nem tudok mit mondani,ezért tartunk itt sajnos... Nem azt mondom,hogy kötelező, de azt ne állítsátok már kérlek,hogy nem értitek mit akarok mondani, meg teljesen normális.
2011. nov. 6. 19:04
 17/21 A kérdező kommentje:
*él
2011. nov. 6. 19:05
 18/21 A kérdező kommentje:
Na,akkor tovább pörgtem a gombolyagot. Lehet azért látom így,mert férfi vagyok? Az ismerőseim körében, akik ilyen kapcsolatban élnek, ha nem is a férfi hazájában élnek, megtanulják a férfi anyanyelvét, a nőknél mintha ez nem lenne, vagy csak én tapasztalom ezt? Egyébként férfi vagyok, még mielőtt valaki kitalálná, hogy a húgom férjét irigylem.:D
2011. nov. 6. 19:08
 19/21 anonim ***** válasza:

Szinte mindig a férj nyelvét veszi át a család, akkor meg pláne ha ahol élnek a férj nyelve a többségi nyelv.

A nők ezt nem tartják olyan fontosnak.

2011. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!


En veled ertek egyet, bar ugy tunik, ezzel egyedul vagyok. Nalunk a kovetkezo a helyzet: en magyar vagyok, parom francia, angol nyelvteruleten ismerkedtunk meg. Jelenleg Franciaorszagban elunk, de az angolt megtartottuk 'csaladi' nyelvnek. En termeszetesen magyarul beszelek itthon a gyerekeimhez (januarban szuletik meg a masodik), es bar sajnos felejtek el szavakat, es romlik a helyesirasom (nagy banatomra), attol meg buszke vagyok az anyanyelvemre, mert szerintem csodalatos. Orulok, hogy anyanyelvemnek mondhatom a magyart, es bar az otthoni vezetessel nem ertek egyet, a mentalitas sem a legszimpatikusabb, az anyanyelv ajandekatol nem fosztanam meg a gyermekem. A paromat is nyuzom, hogy tanuljon magyarul, neki is jobb lenne, ha ertene a gyerek elso szavait, es fontosnak tartom, hogy a gyerkocok Magyarorszagon is toltsenek majd idot.


Allampolgarsagot tekintve pedig en is a kettos allampolgarsag hive vagyok, hatranya nem szarmazik belole, es miert kellene szegyellni, hogy magyar az ember?

2011. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!