Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez megoldható törvényesen?

Ez megoldható törvényesen?

Figyelt kérdés
Hivatalos papírokon a nemnél nem tudom azt leíni ,hogy férfi mert nem érzem magam annak, azt írnám helyette pl: hím nemiszervvel rendelkező élőlény.
2011. okt. 18. 21:55
1 2
 11/14 ava87 ***** válasza:
Ez érdekes, mert angol nyelvű dokumentumoknál már nem "sex" van, hanem "gender", oda azt írhatod, aminek érzed magad (tudtommal, bár nem töltöttem még ki angol nyelven hivatalos iratokat, és amúgy sem vagyok érintett a témában).
2011. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, és a facebookon is választhatsz, hogy férfi, nő vagy "egyéb" a nemed.


De ettől még a magyar rend szerint jelenlet a kettő közül kell választani.

2011. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem megoldható. A személyidre se az van írva, aminek érzed magad.
2011. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ava87 ***** válasza:
Persze, én ezt értem is, csak a magyar szóhasználatból valójában nem derül ki egyértelműen. Mert pl. ahogy fentebb említettem, az angol "sex" szó a BIOLÓGIAI nemet jelenti, míg a "gender" a TÁRSADALMI nemet. Magyarul viszont csak annyi van odaírva, hogy "neme" vagy "nem". Oké, nem akarok szőrszálhasogatni, csak egy észrevétel volt.
2011. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!