Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, h lehetne segíten...

Szerintetek, h lehetne segíteni az apukámon?

Figyelt kérdés
Apukám, az édesanyja halála óta teljesen oda van, többi mint egy éve, nagyon sok alkoholt iszik, minden hétvégén lerészegedik.. ha nem iszik akkor ink. dolgozik, túlórázik, h ne kelljen itthon lennie, ha mégis itthon marad akkor megiszik pár sört és elalszik, emiatt anyukám is már teljesen ki van borulva.. folyamatosan veszekednek, de csak szóban.. és emiatt is apa egyre jobban utál itthon lenni.. hiába próbálok nyitni felé mindig elküld, h nincs kedve beszélni, most tvzik hagyjam aludni.. stb.. ha lekiabálom a fejét h szép kis apa vagy mondhatom soha nem látlak, ha igen akkor is részeg vagy lecsesz h mit szólok bele az életébe stb.. ha kedves vagyok elküld.. nem tudom mit tehetnék.. volt valaki hasonló helyzetben? kezd nagyon elviselhetetlen lenni a helyzet :( válaszokat köszönöm (:
2011. okt. 18. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem szörnyű apám van, elviselhetetlen. Neked még mindig jobb, mert a tiéd legalább nem téged cseszeget, hanem inkább magába fordul. Nem tudom, hogy mit tehetnél. Talán próbáld meg rábeszélni, hogy menjetek el közösen egy ilyen családterápiára. Sok sikert kívánok.
2011. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos komoly probléma. Először is türelmesnek kell lenned apukáddal. Igaz, hogy már egy éve történt a dolog, de mindenki másképp gyászol, valakinek sok időre van szüksége. A nagy probléma itt a lerészegedés. Talán beszélgethetnél anyukáddal, hogy együtt oldjátok meg a problémát, együtt segítsetek apukádnak. A kedves közeledéssel ne hagyj fel. Durva dolgokat inkább ne szólj be, szerintem ő is rosszul érzi magát a helyzete miatt. Szerintem pontosan tudja, hogy nem helyes, amit tesz, és nem apához méltó viselkedés, ne hányd a szemére, mert ezzel csak mélyebbre taszíthatod. Inkább az együttérzésedet mutasd ki. Próbálj rájönni mire gondol, és az alapján közelíteni hozzá. Pl. tudom, hogy nagyon nehéz neked, de szükségem van rád... Ilyesmik. Nem tudom, hogy készen áll-e rá, de jót tehet, ha beszélgetsz vele az anyukájáról. De hangsúlyozom, ez nem biztos, hogy jó tanács, lehet, hogy visszafelé sül el, előtte beszélj anyukáddal, mielőtt ezt felhoznád. Biztasd anyukádat is, hogy legyen türelmes. Ha az 1 évet hozza fel érvnek, légy ésszerű, mondd, hogy apukádnak sok dőre van szüksége és ezt nem tudja egyedül feldolgozni. Próbáld meg rávenni apukádat, hogy csináljatok közös programot. De csak kedvesen, ha elutasít, de erőszakoskodj,hanem mond, hogy hiányzik neked és szereted őt, ezért szeretnél vele egy kis időt eltölteni.
2011. okt. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bocsi, úgy akartam, hogy NE erőszakoskodj
2011. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
anyukám nem fog segíteni, mert ő azt mondta,h már nem érdekli ez az egész.., h már nem is szereti aput.. de tudom, h szereti csak akkor is.. :(
2011. okt. 18. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
A halál nem csak kifogás? Előtte nem ivott és azóta ilyen? Mert nem hiszem, hogy egy felnőtt ember ezt nem tudja feldolgozni. Ez az élet rendje, a gyerek eltemeti a szüleit és nem fordítva. Persze irtózatosan fáj, félre ne értsd, de az élet megy tovább...ráadásul ő már felelősséggel tartozik a családjáért.
2011. okt. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Próbáld meg támogatni lelkileg!

Most biztos nagy szüksége van valakire!

Legyél vele türelmes!

Mindenhez idő kell!

Szerintem arról van szó h még nem dolgozta fel a történteket!

Miért kiabálod le amúgy a fejét?

Ha ne adj Istenem anyámat elveszíteném,én jó ideig azt se tudnám hogy dolgozzam fel.

Lehet h neki szakember kellenne,aki segítene feldolgozni

a veszteséget.

2011. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Közel hasonló szituban azt mondtam egy illetőnek:

"Ami történt, azon változtatni nem tudsz! Elég idő eltelt már ahhoz, itt az ideje, hogy azokra figyelj, azokkal foglalkozz, azokat szeresd, akik még melletted vannak!

Becsüld meg őket, köszönd meg nekik, hogy eddig türelmesek voltak veled szemben. Ha nem ezt teszed, egy idő után megnézheted, ki marad melletted?"

Nem szólt egy szót sem, de biztosan elgondolkodott a dolgokon, mert azóta helyreállt a családi béke, és minden rendben van náluk.

2011. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
előtte is volt ivászat, de nem rendszeres.. és nem ilyen mértékű.. szal addig mondjuk havi 1 szer, most havonta, 3-4 szer tuti hullamákon van.. és ez csak amikor durván részeg van, amikor csak legurít párat, és megy aludni (mert ettől ahogy ő mondja: jobban alszom):(
2011. okt. 18. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszhiológus segítene feldolgozni a halálát.
2011. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12:57 vagyok.Az én apukámnak a testvére halt meg,fiatalon.Ő is az alkoholba folytotta bánatát.Neki az idő segített.De ha eltudnád vinni pszhiológushoz az jobb lenne.
2011. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!