Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beadnád zaciba az ékszert...

Beadnád zaciba az ékszert amit családtagtól kaptál?

Figyelt kérdés
Van egy pár aranyfülbevalóm, nagyon régen kaptam anyukámtól, ő már nem is emlékszik rá hogy vette nekem. Egy ideig használtam, még középiskolában, de csak mert nem volt másik. Sosem tetszett igazán, az arany ékszereket meg alapból nem szeretem, nem használok aranyat, mert nem tetszik. Ezüstöt vagy bizsut hordok. Anyagilag most meg vagyok szorulva, jön a karácsony és jól jönne a pénz. Beadnátok így zaciba? Anyumnak nem mondanám el, minek ha már nem is emlékszik rá?
2011. okt. 17. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt döntsd el te...Lehet hogy később megfogod bánni.
2011. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem ismerem anyukádat, de én attól, hogy nem emlegetném, és nem keresném a füledben minden nap, azért csak emlékeznék rá, hogy vettem a lányomnak aranyfülbevalót.. Pár év múlva, ha kiderül, hogy beadtad a zaciba, nem lennék anyukád helyében:(
2011. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha ennivalóra kell,igen beadnám
2011. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
én adtam már be, ajándékba kapott nyakláncot, karkötőket
2011. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiváltod utána,akkor be lehet adni.Én is adtam már be mikor meg voltam szorulva,persze kiváltottam.
2011. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Inkább eladnék valamit a Vaterán. Pl. nem használt ruhákat, műszaki cikkeket.
2011. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mennyi kamatot kell rá fizetni? én is gondolkodom hogy beadom
2011. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én megkérdezném anyukámat, bár az enyém nagyon jófej :D

viszont rokonoktól kapott aranyakat összeszedtem és becseréltem egy ékszerboltban ezüstökre. számomra a "majdnem" idegenektől kapott ékszerek semmit nem jelentenek, kifejezetten utálok kapni is.

2011. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is megkellett válnom egy családi gyűrűtől mert nagyon rá voltunk szorulva!:-S

Sajnos kiváltani nem tudtam!:-( Nagyon rossz érzés,de nem volt más lehetőség!...Vaterán kutyának se kellettek a cuccaim,pedig nem agyonhasznált rongyok voltak,és nem is drágán adtam!+még idő is míg lebonyolítja az adás vételt!...

2011. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van egy családi örökségem, ha szabad igy mondani. Van egy pecsétgyűrűnk, ami anyáról lányára marad, ha több lány is van akkor az elsőszülöttre. Most az enyém. Régi is, tömörebb is, mint a mai aranyak, súlyos is. Nem hordom, mert nem az én stilusom, de mivel örökség, és már többgenerációs, igy nem szabadulok meg tőle. Nem visz rá a lélek. Beadni beadom a zaciba, ha megszorulok. A zálogos már többször is felajánlotta, hogy megveszi, és nem kis összegeket ajánlott már érte. Beadni beadom, az nem gond. De el nem adom. Amig kiváltod, szerintem nyugodtan beadhatod az ajándék aranyat is.
2011. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!