Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy engedjen meg...

Mit tegyek, hogy engedjen meg nekem egy kutyat?

Figyelt kérdés

Kb egy hete valaki ellopta a cicamat icipici kiscica volt ,masfel honapja en voltam a gazdaja . De valaki ellopta ,rengeteget sirtam erte (most 10 perce is) es ahanyszor vegigmegyek az ures udvaron amelyen nincs ott a kicsicicam ujra kezdem el a sirast . Nagyon hianyzik. Anyukammal beszeltem ,hogy kaphatok-e kutyat ,hogy ne szomorkodjak annyit a macsek miatt ,anyukam beleegyezett . Apukamnak pedig barmennnyit mondom hogy milyen klassz lenne egy kutya mindig ezt mondja : sok foglalkozast igenyel. Hiaba mondom neki ,hogy o hozza se kene nyuljon en elrendeznem ,etetnem ,setaltatnam meg minden .Es egy ujabb macskat engedne.


Hogy ertessem meg vele hogy tudok egy kutyara vigyazni ?? Miert nem enged nekem kutyat ,es macskat igen ???

SEGITSEG ,elore is KOSZONOM !!!!!


2011. okt. 17. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy kutya sokkal nagyobb felelősség mint egy macska és jóval drágább is. A kutyát nevelni kell foglalkozni vele, minden nap sétáltatni, felszereléseket venni.

Miért nem maradsz inkább a cicánál, ha azt mindkét szülő engedné?

2011. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele ,hogy mekkora feleloseg egy kutya. Konnyebb dolgom lenne ,mert a kertben tartanank es az allatorvos is kozel van . Nagyon onallo vagyok egyedul eltudnam randezni es mar van eleg penzem megvanni a kutyat is es a felszereleseket is . Azert nem maradok a macskanal ,mert nekunk van egy szalonunk a szomszedban es a macska ha atmegy es ott kimegy az utra :valaki megint elviszi . Ha meg felenk lenne alig latnam . Macskat nem akarok azert sem mert ha latok egy macskat megint elkenodok nagyon.
2011. okt. 17. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy kutya nagy felelősség. (még akkor is ha egy kis testű kutyus).


Etetni, itatni kell (lényeges drágább, mint egy cica)

Játszani kell vele, vagy sétáltatni, mivel igénylik a mozgást.

Ha oltatni kell vinni azzal is számolj, hogy az bizony pénzbe kerül, (egyáltalán el tudod-e vinni az állatorvoshoz) ha az állatorvos házhoz megy jóval nagyobb költség.

Ha beteg lesz vagy bármi baja, akkor bizony nem olcsó a gyógyszer sem. Nekünk az egyik kutya beteg lett és kijár az állatorvos, mert nem bírjuk ölbe berakni a kocsiba és dokinál kiszedni (nagytestű)Eddig 30 ezer ft-ba van!!!

Persze ezek nem minden napos dolgok, de igen is számolni kell vele. Ha te teszem azt beteg vagy, nincs kedved a hidegbe kimenni éppen, akkor is ennie kell a kutyának, figyelni nyáron hogy mindig legyen vize, télen, hogy ha befagy a víz, újat adni neki, stb.


Gondolom, ha szülők engedélye kell akkor még nagyon fiatal vagy.

Semmiképp se való még úgy kutya, hogy aztán rájössz nem olyan könnyű dolog állatot tartani. A szüleidet pedig megértem, hisz akkor nekik kell gondoskodni róla.


Egy cicának is lehet problémája, de lényegesen olcsóbb, mint egy kutyus és talán kisebb felelősséggel jár.


nekem ez egy kcisit hirtelen felindulásnak tűnik, aki pedig így akar állatot, az nem biztos, hogy jó.

2011. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Az biztos hogy egy kutya sok foglalkozást igényel. De ha már mindenképpen kutyust szeretnél menj el egy menhelyre apukáddal és onnan hozzatok egyet. Mond meg a szüleidnek hogy szeretnél segíteni egy bajbajutott állaton és szeretnéd egy kutya által is megismerni azt mit is jelent a felelősség. Mond meg nekik hogy ez neked egy nagyon jó kiinduló pont lenne :) Sok sikert és azért majd írd meg ha sikerrel jártál :)
2011. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon koszonom !!!!!
2011. okt. 17. 15:28
 6/6 anonim válasza:

vajon ki lophatta el a macskát?

de szemét lehetett...

2011. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!