Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak neki? Befogadjam?

Mit mondjak neki? Befogadjam?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem úgy kellene elkezdeni a közös életet, hogy hátha nem jön össze. De én sajnos az a típus vagyok, akinek az is eszébe jut, hogy lehet, hogy egy fedél alatt már nem jönnénk ki egymással. És más kérdéseknél is olvastam, hogy nem kötnek egy életre szóló egyezséget, ha nem jön össze, akkor megkérik, hogy költözzön el. Nos, nálunk ez nem így lenne, ugyanis, ha mégsem jönne össze, akkor sem mondhatnám neki, hogy költözzön el. Nincs le saját lakása, se pénze. Saját lakása azért nincs, mert a veje (tudta jól, hogy a párom nem ért a jogi dolgokhoz) szépen kisemmizte. Pénze meg azért nincs, mert amíg élt az anyja, addig szinte mindent hitelre vettek. Addig jól működött, amíg az anyja nyugdíja ezt fedezte, de közben meghalt, így most az összes törlesztést neki kell fizetnie. Egy hónapban marad kb. 35.000 forintja. Most a veje egyik lakásában lakik, de azt is el akarja adni, úgyhogy ki akarja tenni. Így nem tudom, hogy mit csináljak. Szeretem, meg jól kijövök vele, de mi van ha valamiért mégsem jön össze. Úgyhogy most nem tudom, hogy ha azzal áll elő, ami nagyon valószínű, hogy szeretne hozzám költözni, akkor mit mondjak neki? Mert semmi garancia nincs arra, hogy majd egy fedél alatt is ilyen jól kijövünk egymással. Viszont azt sem tudom, hogy mi lesz vele, ha a veje tényleg kiteszi a lakásából? Senki mása nincsen. 30 felettiek vagyunk mindketten. 2 éve ismerjük egymást, úgy 1 éve van komolyabb kapcsolat közöttünk.
2011. okt. 4. 12:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy sajnálod, hogy így alakult, de téged ez hirtelen ért, és úgy érzed, még lelkileg nem vagy készen a közös együtt-élésre.

Ha van munkahelye, akkor mondhatod neki, hogy több ezren élnek albérletben. Keressen ő is magának egyet, tartsa fenn magát. Ha ezt meg tudja tenni, akkor később majd bízol benne annyira, hogy komolyan átgondolod az együttélés gondolatát.

2011. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Bocsi, de a válaszaidból úgy érzem, hogy ő direkt arra játszik, hogy neked lelki-ismeret furdalást okozzon, és érzelmileg zsarol. Lásd már a fától az erdőt! Vedd észre, mire megy ki a játék.

Ezek után majd ugyanúgy te fizeted a rezsit, az egyéb költségeket, mint eddig, és még az is lehet, hogy etetned is neked kell.

Ha ő nem képes saját magának kialakítani egy önálló életet, de nem vagy érte (és senki másért) felelős, csak a saját életedért!!! Ne légy már te is átverhető!!!

2011. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!