Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadhatok 26 évesen...

Örökbefogadhatok 26 évesen egy kisgyereket, ha nem vagyok házas?

Figyelt kérdés

A barátommal élek együtt, de még nem vagyunk házasok, jól fizető munkahelyem van, házunk, megfelelő körülmények. Felelősségteljesek vagyunk, de mégis fiatalos gondolkodásúak, én nagyon szeretnék egy gyereket, de nem akarok sajátot. Azt szeretném, hogy egy gyereket befogadhassak, segíthessek rajta, megtanítsam dolgokra, jó példát mutassak neki, gondoskodjam róla és szeretetet biztosítsak.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e esélye annak, hogy ennyi idősen is örökbefogadhatok úgy, hogy nem vagyok házas? Nem gondolnának felelőtlennek, vagy túl fiatalnak?


2011. okt. 1. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

nem fognak felelőtlennek gondolni, élettársak is örökbefogadhatnak. na meg ha újszülöttet szeretnétek akkor jó pár évig várólistán lesztek, így hát már túl fiatalok se lesztek... ;)

érdemes egyébként utánajárni, mert ha lehet babátok csak nem szeretnél szülni akkor hátrakerülhetsz a listán úgy tudom, de mondjuk ha roma babát szeretnétek hazavinni akkor pár hónap csak... szóval ez egy nagyon bonyolult dolog, nem úgy megy, hogy besétáltok és kihoztok egy bébit, borzasztó procedúrán kell keresztülmenni :(

2011. okt. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, hosszú procedúra, de megéri, egyébként nem újszülöttet szeretnénk, hanem egy 3-4-5 éves kicsire gondoltunk.
2011. okt. 1. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Mo-n csak házaspárok fogadhatnak örökbe.
2011. okt. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Lehet csak elenetek szól hogy nem vagytok házasok és hogy lehetne csak nem akarsz.
2011. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég furcsa ötlet. Házasság nincs, elvileg képes lennél szülni, de nem akarsz. Csecsemőt sem akarsz, hanem elszórakozni egy nagyobb gyerekkel, aki valószínűleg elég sokat tapasztalt az élet hátrányos oldalairól. Szerintem Te nem láttál még közelről állami gondozott kisgyereket és elképzeltél egy álmot. Kezdjél inkább egy egyszerűbbel, mondjuk kutyával.
2011. okt. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Állami gondozottként mondom, hogy ne, ne, ne tedd! 3-4-5 évesen ezek a kölykök már javíthatatlanok (mielőtt beszólnátok, én 15 évesen kerültem be, külön kategória). Higgy nekem. Olyanok, mint a vademberek! Tökéletesen kezelhetetlenek, hisztisek, ordítanak, lekáromkodják a kocsisokat az ülésből, senkit nem tisztelnek, szocializálatlanok, ütnek-rúgnak-harapnak, nem egynek ötévesen feketék a kis fogaik... Tiszteletreméltó, hogy segíteni szeretnél rajtuk, de nem hiszem, hogy ez bárkinek sikerülne. Kicsit lehet javítani a viselkedésükön, de sosem lesznek olyanok, mintha családba születtek volna. A legtöbb ilyen pici 10 év múlva a Tököli börtönben fog csücsülni, szomorú de ez van.

Ha örökbe akarsz fogadni mindenképp, inkább kisbabát! Rengeteg pici baba van, akit intézetis tini lányok megszülnek, de nyilván felnevelni nem tudják (csak az én otthonomban ketten szültek múlt hónapban), így csecsemőotthonba kerülnek, és folytatódik a körforgás... Ők még picik, nevelhetőek, én inkább őket fogadnám be.

Bár nem kötekedésből, nem értem miért nem akarsz sajátot :-) Nekem minden vágyam, hogy egyszer majd férjhez menjek és szüljek... 16/l

2011. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
A kolléganőm örökbe vett egy babát, de megbánta egy kezelhetetlen kisgyerek lett belőle. Azt mondták a kórházban sok időt töltött születése után, a nővérek nem értek ráfoglalkozni, később csecsemőotthonba került, ott már foglalkoztak vele, mégis mikor hozzá került már 4 hónaposan még a kezével sem tudott játszani, csak mozdulatlanul feküdt. Az mondták a doki, hogy súllyosan sérült magzati kórban, ezért ezeket a viselkedési zavarokat nem lehet kikezelni.
2011. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!