Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen anyáról?

Mit gondoltok egy ilyen anyáról?

Figyelt kérdés
A 16 éves lányának szinte mindent megenged, elmehet bulizni ahová, akikkel és amikor akar, nincs megszabva, hogy mikorra legyen otthon, ihat alkoholt és cigizhet is otthon. Pasizhat, sőt haza is hordhatja őket. Mindent megkap amit akar, nem mondja meg a lányának, hogy hogy nézzen ki és hagyja, hogy a saját hibájából tanuljon, ezért semmit nem tilt meg neki. Nagyon szereti a lányát és barátnői kapcsolat van köztük.
2011. okt. 1. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát szerintem egy anyának az édesanya szerepet kellene betölteni, nem egy barátnő szerepét...
2011. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
nekem hasonló anyám van, csak én már 19 vagyok de régen is ilyen volt. nem drogozok, nem cigizek, ritkán iszok és mértékkel, nem pasizok orrba-szájba, és elég jó tanuló vagyok. nálam bevált a módszer.
2011. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nézd meg az anyját, vedd el a lányát"- nekem ez jutott elsőre eszembe.

Gondolom, az anya is ilyen volt lánykorában.

Szerintem nem jó a túlzott engedékenység.

2011. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet azt hiszi az anyuka, hogy így a szeme előtt zajlik minden és nem titokban. Pedig szerintem ez tévedés, mert az az igazság, hogy én is cigizhettem anyukám előtt, sőt néha még 1-1 pohár bort is ittam, de a durvább dolgokról soha nem tudott.
2011. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

én anyukám is ilyen. bár összesen eddig két srácot vittem haza, mindkettő tartós kapcsolat, egyszer gyújtottam rá anyu előtt, mikor közölte h válnak apuval. azon kívül tudja, hogy mikor mennyit iszok, beszámolok neki mindenről, megbízik bennem, így nem is félt. úgy lettem nevelve, olyan erkölcsöket és alapszabályokat tanultam, hogy tudom, hol a határ. és anyukám amellett h tisztelem, szeretem, a legjobb barátnőm is egyben.

persze nem tudom h az ismerősödéknél ez hogy megy, de én mindenféleképpen hasonló kapcsolatot szeretnék majd a gyermekemmel, ha lesz.

18L

2011. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Ehhez ismerni kéne a lányt is. Ha a lány normális keretek között marad, akkor semmi baj nincs vele. Ha nem él vissza vele, és normális marad, akkor nem hiszem, hogy olyan rossz lenne ez az engedékenység. Inkább az anyja tudomásával csinálja mindezt, mint sok kortársa, akiknek ugyan nincs megengedve, de titokban ugyan úgy csinálják, és mivel nem szabad, és ki tudja mikor lesz a következő alkalom, ezért nem ismernek megállást. Attól, hogy "minden" meg van neki engedve, nem lesz feltétlenül egy elzüllött, alja ember. Sőt, több olyan embert ismerek, akinek fiatal korában semmi nem volt megengedve, mégis csinálta, mint akinek meg volt, de mértékkel csinálta.
2011. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

egyet értek az elsővel


nem a barátnője hanem az anyja...

2011. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó szülő az életkorának megfelelően kezeli a gyereket. Ez azt jelenti, hogy ahogy nő a gyerek, egyre nagyobb szabadságot enged neki. Tehát egy kisgyereket nevelni kell, egy 16-18 évest már nem lehet tiltással nevelni, a tiltás inkább árthat ilyen szempontból, nem egy nagy ribancot ismerek, akinek a dolgairól 16 évesen nem tudtak semmit, mert mindent tiltottak, és mindent titokban csinált.


Az más kérdés, hogy a legengedékenyebb szülő sem tudja meg a legdurvább dolgokat, de ebbe a szülőnek bele kell törődnie.

2011. okt. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

háát, el kell hogy keserítselek, de igenis van olyan anya-lánya kapcsolat ahol elég bizalmas a kapcsolat és igenis tudja az anya a legdurvábbakat is. és itt nem csak magunkról beszélek.

barátnőm is elmesélte anyujának h igen anyu kipróbáltam a füvet de nem dobtam tőle hanyatt magam.

anyukája bár nem örült, de nem is akadt ki. legalább tudja h a kicsilány nem fog többet ilyet csinálni:D

2011. okt. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!