Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám miért ilyen? Miért...

Az apám miért ilyen? Miért kivételezett velem? 17/L

Figyelt kérdés

Az apám engem gyerekkoromban mindig babusgatott, kényeztetett.

A bátyámat is szerette, de őt mindig keményen nevelte.


Nekem sosem volt kötelező semmilyen házimunkát végeznem, míg a bátyám mindig be volt fogva valamire.


Engem mindig csak dicsért a külsőm miatt, a bátyám meg csak kritikákat kapott(pl: sovány vagy, erősödjél)


Az én szobámban lévő rendetlenség nem zavarta, viszont a bátyámat leszidta ha nála rendetlenség volt.


Ha a bátyám valami jó tanulmányi vagy sport eredményt ért el, akkor sem ölelte meg, hanem vállon veregette, és mondta ,hogy "büszke vagyok rád fiam".

Ha én értem el jó eredményt akkor kishíján ünnepséget rendezett.


Lelkiismeretfurdalásom van, hogy apánk kivételezett velem.


2011. okt. 1. 00:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%

Végre nem az panaszkodik, akivel a rosszabbik bánásmód van, hanem te, a kivételezés miatt, igazán tisztességes dolog tőled. Mindenekelőtt kárpótold valahogy a bátyádat, legyél hozzá nagyon kedves, tüntesd ki szereteteddel, stb. Sajnos sokan ilyenek a szülők közül, mert hogy ők is csak EMBEREK. Meg olyan is van, hogy az első gyereket agyba főbe kényeztetik, és ettől persze magatartása nehezen elviselhető lesz, és akkor megérkezik az új, ártatlan, tündér kicsi lány, aki majd jó lesz és szófogadó. Még egy ilyen ok lehet, hogy az első gyerek az ellenkező nemű szülőre hasonlít, tehát hafiú, akkor az anyjára, a második gyerek viszont a másik szülőre, tehát ez esetben te hasonlítaasz apukádra, benned látja a vonásait, stb.

Mindez emberi dolog, de mégsem jó, nem lenne szabad, hogy így legyen, de gyakran így van. Ha lesz gyereked, godnolj erre, és kerüld ennek még a látszatát is.

2011. okt. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát, elég piszok az apád. Úgy gondolja, hogy a fiút keményen kell fogni. Beszéld meg vele, ha már olyan megbocsátó veled. Mond meg, hogy ez téged zavar, és azért, mert a tesód fiú, azért még őt is megölelhetné néha-néha. Milyen sz..r lehet szegény gyereknek. Nálatok amúgy a kommunikáció nem mködik?
2011. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!