Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám miért ilyen? Miért...

Az apám miért ilyen? Miért kivételezett velem? 17/L

Figyelt kérdés

Az apám engem gyerekkoromban mindig babusgatott, kényeztetett.

A bátyámat is szerette, de őt mindig keményen nevelte.


Nekem sosem volt kötelező semmilyen házimunkát végeznem, míg a bátyám mindig be volt fogva valamire.


Engem mindig csak dicsért a külsőm miatt, a bátyám meg csak kritikákat kapott(pl: sovány vagy, erősödjél)


Az én szobámban lévő rendetlenség nem zavarta, viszont a bátyámat leszidta ha nála rendetlenség volt.


Ha a bátyám valami jó tanulmányi vagy sport eredményt ért el, akkor sem ölelte meg, hanem vállon veregette, és mondta ,hogy "büszke vagyok rád fiam".

Ha én értem el jó eredményt akkor kishíján ünnepséget rendezett.


Lelkiismeretfurdalásom van, hogy apánk kivételezett velem.


2011. okt. 1. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg nem szép dolog, nekem van egy fiam is, meg lányom is, igaz még kicsik és ugyanígy a fiam a nagyobb, de én ugyanúgy szeretem mindkettejüket és a fiammal sem bánok keményebben csak azért, mert fiú. Bár én nő vagyok, lehet, hogy egy apa másképp gondolkodik, úgy gondolta, hogy férfiasan kell bánni a fiával, hogy kemény felnőtt legyen belőle.
2011. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk más kategóriába esnek ilyen szempontból... az apák a fiaikkal kevésbé érzelgősek, ez valahol a nevelés részét is képezi. Egy lánnyal teljesen más a helyzet... A lányok több dicséretet kapnak az apáktól, az apák sokkal "érzelmesebben" viselkednek a lányokkal, mint a fiúkkal.


"Ha a bátyám valami jó tanulmányi vagy sport eredményt ért el, akkor sem ölelte meg, hanem vállon veregette, és mondta ,hogy "büszke vagyok rád fiam"." - az enyém talán azt sem mondta ilyen alkalmakkor, hogy büszke rám, de azért mindig tudtam (mert valamilyen formában azért érzékeltette), hogy mégis büszke.

2011. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne legyen lelkifurdalásod. Te majd másképp neveled a gyerkőcöket, ennyi :)
2011. okt. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hát mert egy fiú.

Egy férfi, nem lehet rendetlen, ezért tanítja hogy tartsa rendbe a dolgait. Egy férfi erösnek kell hogy legyen, ezért szólt neki hogy erösödjön.

hogy vállán veregette és mondta hogy büszke az nagyon jó dolog, én örülnék ha az én apám ilyett tett volna értem.

2011. okt. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy azért kivitelezett mert te lány vagy ő meg fiú. Nálunk is így volt, nővérem volt a "jobb" számukra, bár ennyire azért nem kritizáltak de éreztették velem hogy egy senki vagyok. És vagy megannyi ilyet olvasok még most is itt nap mint nap.
2011. okt. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nem kivételezés, csak téged lányként, őt meg fiúként kezelte. Mondjuk én egyedüli gyerek vagyok, és apukám engem csak férfiasan tudott kezelni :) de teljesen úgy bánt velem, mint ahogy leírtad ahogy apukád a bátyáddal :)


Egyébként erről a tesódat kérdezd meg, mert ő azt fogja mondani, hogy nem érezte, hogy veled kivételezett volna.

2011. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

21:40


Ok, majd megkérdezem a bátyámat.

De egy lánynak lehet rendetlen a szobája, egy fiúnak meg nem? :)

2011. okt. 3. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Takaríthatsz majd még eleget :D
2011. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én vagyok a "zseni" a családban (az eszemmel emelkedek ki). A hugom viszont szebb, sokkal. És úgy veszem észre, vele máshogy viselkednek. Ezt meg is értem, van kivel büszkélkedni. Az emberek szeretik a szépet. Remélem csak beképzelem a dolgot, bár úgy érzem hiába reménykedem. Úgyhogy a zseniségemet megpróbálom hasznomra fordítani. Sok pénzt keresni. Aztán elmenni megplasztikáztatni magam. Kissé megkeseredett így az életem, a kinézetem miatt.
2011. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
11%

Tipikus példa a mai világra, hogy egy lánynak elég csak egy mosoly egy kis cici muti és mindent megkap amiért meg sem dolgozott, míg a fiú kemény munkával teremti meg azt a pozíciót amit a lány egy mosollyal elér. Szánalmas egy világ de ez van. Persze miért ne lehetne annak ajándékozni hatalmat, előjogot ami az egyén számára kellemesebb?

Lassan oda jutunk hogy a férfiakat abszolút semmibe veszik. Az évmilliók alatt kialakult felsőbbrendűségi érték megdőlt azzal, hogy a nők akartak egyenértékűvé válni így elnyomják a férfiakat, akik beadják nekik a derekukat, hogy némi kedvességet kaphassanak, mire a nők újjab és újabb hatalmat kapnak.

Élet már rég kifordult önmagából a szerelek felcserélődtek, vegyültek így a végére teljes férfi nép eltipor lásához és rabszolga sorsra vezet, majd a legvégén nem lesz más csak egy igába hajtott álat.

Minek alapja az a vicces népi felfedezés hogy egy férfi milyen univerzális haszonállat ha munkáról van szó.

ha szerelmes, akkor ökör,

ha megházasodik, akkor szamár,

ha nem házasodik meg, akkor magányos farkas,

ha megcsalja a feleségét, akkor hűtlen disznó,

ha nem csalja meg, akkor marha,

ha a felesége csalja meg, akkor szarvasmarha,

ha elválik, akkor kivert kutya,

ha megnősül ... akkor nincs mihez hasonlítani.

És mint tudjuk mindegyik felsorolt állatfaj valamit hozzátesz a nő kényelméért. Az életben maradást, és kellemesebb lelki állapot elérését segíti és szolgálja.


Válaszolva a kérdés feltevőjének: Fiú(ka)t apaként nem lehet úgy szeretni mint lány(oka)t.

2011. okt. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!