Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben ha...

Mit tennétek a helyemben ha el akarnátok költözni otthonról?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. A problémám a következő:

Nem nagyon bírok 1ütt élni a szüleimmel mert mindig van valami problémájuk velem. Apró dolgokon mindig fennakadnak és belém kötnek. Folymataosan a pénzhiányról megy a rizsázás és mindenki (apám meg anyám) állandóan tiszta ideges. Apám 7-15 ig dolgozik úgyhogy csak amikor megjön akkor szokott rámszálni minden hülyeséggel. Anyám munkanélküli és ha otthon vagyok akkor szintén csak kiabál velem. Néha azt veszem észre hogy mindkettőjük idegrencere kivan. De szerintem ezt nem rajtam kéne levezetni. Ha pedig elmondom a véleményemet akkor szét üvöltik a fejem és azt mondják:

"Ha nem tetszik valami akkor el lehet menni innen!"

Semmit nem lehet velük megbeszélni! De már nem is akarok! Szeretnék elköltözni itt a környéken egy albérletbe, vagy pedig külföldre menni dolgozni. Egy vidéki város mellett élek 10km-re. Jelenleg ebbe a városba járok be dolgozni minden nap. A barátnőm kicsit messzebb lakik (kb 20-25km-re) de elég sűrűn találkozunk. Ő épp munkát keres és szívesen költözne velem albérletbe ebbe a városba.

Igazából csak arra várok hogy felvegyék valahova és mennénk is.

Az én fizetésem nettó 100e Ft +10e étkezési.

Ha a barátnőm is megkapna kb. ennyi pénzt akkor pláne simán bevállalnám a költözést.

Mit tennétek a helyemben? A biztos munkahely + albérlet helyben, vagy pedig külföldre a bizonytalanságba?


2011. szept. 29. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A biztos munkahely + albérlet helyben.


Külföldön sem könnyű az élet.Ha nincs jó nyelvtudásod,nincs egy kis anyagi tőkéd,és egy kis külföldi segítséged akkor külföldön nagyon nehéz a kezdés.Arról nem is beszélve,hogy nem biztos hogy itt kint is kapsz melót még akkor sem ha tudod a nyelvet.Én 5 hónapig voltam munka nélkül itt kint is,mire végre kaptam munkát..

Neked legalább van egy biztos állásod,van egy barátnőd akit szeretsz,és akár ketten új életet is kezdhetnétek.

HA újra kezdhetném semmi pénzért nem jönnék ki Angliába.Inkább otthon maradtam volna,hiszen van lakásom,és volt biztos állásom..

(JA.az albérlet itt kint is drága)

2011. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként mindenképpen a biztos munkahely + albérlet kombinációt választanám.
2011. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az elsőt választanám, a biztosat, és gyűjtögetnék előbb kicsit.
2011. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos munkahely + albi a baratnovel, aztan kozos nyelv- es szakmanyelv-tanulas, es munkahelyek megpalyazasa kulfoldon, es amikor osszejott, akkor koltozni kulfoldre (ez a munkahely-megpalyazas akkor muxik, ha valami felsofoku vegzettseged es olyan szakmad van).
2011. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Először az elsőt,aztán amikor van alaptőkét,jó szakmád és jó nyelvtudásod akkor külföld.
2011. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először albi a barátnőddel :) Nagyon szép dolog,ha összeköltöztök,gratulálok,hogy kitartotok egymás mellett:) Próbáljatok feljebb kerülni a ranglétrán,és gyűjtögetni,tervezgetni aztán ha szeretnétek később menjetek ki együtt külföldre is!
2011. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!