Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem, hogy a férjem...

Nem érzem, hogy a férjem örülne a babának, jogosan érzem így?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül estem teherbe, hanem közös megegyezés alapján álltunk le a védekezésről, bár a vártnál hamarabb összejött, és már a 25.hétben vagyok. Az elején látszott, hogy boldog volt, mikor megtudta, aztán elkezdett hanyatlani ez a lelkesedés és most már nemhogy a babának nem örül, de velem sem túl kedves. Amiben kell, abban segít, de érzelmileg nem nagyon támogat, mindig unott fejet vág, alig akar beszélgetni, és a szeretet jele max annyiban nyilvánul meg, hogy az arcomra ad egy puszit. Persze nem erőltetem a dolgokat, mármint nem lógtam rajta eddig sem minden percben és nem kérem, hogy ne menjen el a barátaival ide-oda, vagy hogy ha én nem iszom, Ő se sörözzön, csupán annyi, hogy picit több odafigyelést igényelnék olyan értelemben, hogy lássam rajta, hogy érdekli, hogy mi van velem, meg osztozzon az örömömben. Már nem vagyunk gyerekek, én 26 vagyok, Ő 28, 5 éve vagyunk együtt. Nagyon furán viselkedik, amiről nyilván kérdeztem, de nem mond semmit ezzel kapcsolatban, csak hogy nincs semmi baja. Mikor megtudtuk, hogy lányunk lesz, akkor kicsit elgondolkodott és láttam, hogy kezd tudatosulni benne, hogy szülők leszünk valóban, de ez sem tartott sokáig. Túlságosan elvan a saját világában, bezárkózott. Mindig is ilyen volt, de most végképp alig beszél az érzéseiről, inkább szabadidejében elmegy itthonról fotózni, vagy kitalál hétvégén valami egész napos programot. Nekem ezek a dolgok nagyon fájnak..rettentően félek, már nem szeret és ezért ilyen. Azt szeretném kérdezni más kismamiktól, vagy már gyakorlott anyukáktól, hogy nektek is viselkedett így a férjetek, ha igen, tudtátok az okát? Persze bárki írhat nyugodtan, csak kiemeltem a hasonló helyzetben levőket, hogy hátha így tudunk egymásnak segíteni. Előre is köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 27. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tapasztalatom, de van gondolatom. Nem lehet, hogy ő még nem kész az apaságra? És úgymond "fél" tőle és nem tudja feldolgozni még, hogy apa lesz?
2011. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem,hogy a mai fiatal várandós anyukák miért hiszik,hogy a férjüknek állandóan kényeztetni kellene őket. Ez egy természetes állapot,és ennyi. Nincs semmi baj a férjeddel.
2011. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Az én férjem is így "viselkedett", de mivel ő már előtte sem volt az az érzelgős típus, sem lelkizős, nekem fel sem tűnt :) A férfiak nem igazán tudják ezt átélni, csak talán mikor már a kezükben van a baba. Emlékszem, a férjemnek szóltam hogy gyere gyorsan, rúg!!! A hasamra tette a kezét, megsimogatta, és már ment is a dolgára.. én meg még hossszú percekig úgy ültem ott, mint aki ufot látott :)) Nekik ez olyan, nem is tudom... Szóval ne aggódj, ha meglesz, akkor jön majd a nagy szerelem apa és lánya között :)


És ne feledd, te, most hormonálisan is kicsit más vagy, érékenyebb, stb. Ha szeretetitek egymást a férjeddel, és amúgy nincs semmi gondotok egymással, akkor ezen most nem aggódnék egy cseppet sem :)

2011. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez egy közös döntés volt, amire Ő is vállalkozott, az nem rajtam múlik, ha időközben mégis meggondolta magát, ez nem egy hibás TV, amit vissza lehet vinni. Kedves második, nem írtam olyat, hogy azt szeretném, hogy különös odafigyeléssel bánjon velem, vagy bármi nagy erőfeszítést is szeretnék tőle, nem értem, miért írtál általánosságban. Leírtam a problémámat, nincs kedvem mégegyszer. Sajnos előtte nem volt ilyen rideg, elég jól el tudja rejteni az érzéseit, de most még csak nem is beszélget velem mélyebb dolgokról, teljesen magamra hagy emészteni ezeket a kétségeket. Nem lehet vele semmit megbeszélni, mert olyan, mintha itt se lenne, közömbös, sőt, bunkó is néha, egy mosoly nem jön ki az arcán, idegessé válik, ha nem sikerül valami, csapkod stb. Nem ilyennek ismertem meg és fáj, hogy pont most csinálja ezeket azt éreztetve, hogy egyáltalán nem örül. Én nem vagyok egy megszállott kismama, aki már gyerekkora óta arról álmodozott, hogy férjhez menjen és gyereke legyen, egészen idáig tanultam és karriert építettem, világot láttam, nekem rengeteg más témám is van, mint a gyerek. Így hát próbálok vele azokról beszélgetni, amikről régen, a közös élményekről stb, de a beszélgetés egy idő után egyoldalúvá válik és nem értem az okát.
2011. szept. 27. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Én úgy érzem, így a második kommented alapján, hogy a férjed inkább fél.. hogy most mi lesz, hogy lesz. Nagy dolog ám egy gyerek, életre szóló döntés :) Lehet, hogy ideges, hogy el tud-e majd tartani titeket, ha te esetleg csak GYES-t kapsz (akár most, akár a Tgyás, GYED után, nem tudom mi fog járni neked), meg fogtok e élni, meglesz-e mindenetek.


Néha azért próbálj vele beszélgetést kezdeményezni a félelmeiről, de ne akkor, amikor csapkod, vagy rossz kedve van. Alapjaiban nem látom olyan nagy problémának amiket leírsz.. Akkor gondolnám annak, ha a baba megszületése után (is) bunkó lenne, érzéketlen, befelé forduló.

2011. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt szorong, hogy mi lesz, másrészt egy kismamával való beszélgetés elég necces, mert előbb utóbb tuti eljut a mekkora a baba, jajj de fáradékony vagyok, most hova kell menni vizsgálatra című témákhoz, ami persze nem baj, tök természetes, de egy pasinak egy idő után teljesen érdektelen.

26L és van gyerekem

2011. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne várd el, hogy a férfi ugyanolyan érzelmi súllyal várja a babát, ők nem így működnek. Ilyen csak a szirupos am. filmekben van, hogy a kispapa könnyes szemmel gügyörészik az anyuka hasának... A valóság az, hogy a férfiak teljesen másként élik meg a gyerek születését és emellé az is társul, hogy akármilyen hihetetlen, a gyermekszületés is egy komoly életkrízis sé ezt is fel kell dolgozni.


25 N

2011. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem, nem a gyerek az egyetlen témám, főleg, mivel a környezetemben alig van olyan barátom, akinek már lenne gyereke, így nincs is igényem erről beszélni állandóan. És engem is megvisel a helyzet, mert néha nagyon szarul érzem magam, mégsem vagyok bunkó. De persze még most is nekem kell mások lelkét ápolni, azzal senki sem törődik igazán, hogy én hogy vagyok, úgy érzem magam, mintha bűnös lennék, amiért nem szabad velem beszélgetni. Nagyon rosszul esik a viselkedése, egy kedves szava nincs (hozzám, nem az állapotomhoz).
2011. szept. 28. 10:37
 9/11 anonim ***** válasza:
tudom hogy amit most fogok írni az galád dolog, de lehet hogy van köze a dolognak hozzá, én is így viselkedem ha jó ideje nincs sex. Nem lehet hogy sex hiánya van? Orvosold és rendbe jön minden. :)
2011. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a szex körül? Van? És milyen minőségban? (Elnézést az intimitás megsértéséért, de szerintem innen fúj a szél)
2011. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!