Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a tesómmal?

Mit csináljak a tesómmal?

Figyelt kérdés
Ő az idősebb és már nem vagyunk tinik. Én most végeztem a sulival és munkát keresek, addig meg anyukámnak segítek mindenben itthon plusz őt is most operálták meg. Tesóm csak a barátnőjével törődik akivel hazajárnak pár naponta de akkor is csak játszanak a gépen vagy fekszenek. Arra sem képesek, hogy a poharakat kihozzák. Ha merek szólni, hogy lenyírhatná a füvet húzza a száját. Akármire megkérem. Csak ők ketten léteznek nekik ha valamit csinálni kell akkor már nem érnek rá vagy "elfelejtik". Tesóm dolgozik igaz, de ezen kívül semmit nem csinál. Anyu többször beszélt már vele, hogy ez így nem fog menni (sokszor haza se járt, de a pénzt itthonról vitte). Egy két napig oké minden aztán kezdődik minden ugyanonnan. Kicsit lehet összevissza az írásom de már nagyon elegem van. Egyébként 3-an lakunk itthon.
2011. szept. 18. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen ugyanez a helyzet, én vagyok a fiatalabb, mégis én csinálok mindent. Tesóm soha el nem mosogatna, vagy ki nem teregetne, ha reggelizett sem képes elpakolni maga után. Nem tudom én akárhányszor próbáltam jelezni neki h esetleg valamit csinálhatna, mindig csak veszekedés lett belőle. Szóval inkább hagyom a fenébe...


22L

2011. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ez van nálunk is. Az a baj, hogy mellé én kapom a leosztást is ha egyszer tényleg nincs időm megcsinálni valamit.
2011. szept. 18. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a beszélgetés nem használ, akkor ne mosd ki a cuccait, ne főzz neki(k) kaját, ne takarítsd ki a szobáját, aztán csak eszébe jut, hogy le kéne szállni a földre.
2011. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt is ugyan ez a helyzet, csak itt húgom játsza a lustát. Többször beszéltünk a fejével hogy ő is csinálhatna valamit, de csak a disznó ól van a konyhába. Főzni képes de mosogatni nem. Szennyesét csak kidobálja a mosógép mellé és kiteregetní sem hajlandó. Anyum 3 műszakban dolgozik. Én meg egy PC szervizben dolgozok napi 7-8 órát hulla fáradtan jövök mindig haza, mindig a rendetlenség fogad engem a konyhába, plusz még fa vágás mivel kell készülni a télre és azt már májusban el kezdjük, mert akkor jó árban van. Húgomnak megmondtuk neki májusba, ha 3 asnál rosszabb jegyei lesznek akkor egész nyáron büntetés plusz a házimunka jelentős része is rá fog esni. Mivel a kifogás mindig az volt hogy tanulnia kell holott egész nap a neten lóg vagy eljárkál valamerre. A büntetést meg kapta mivel megbukott. Mondtuk neki ha a büntetést nem szegi meg és a magántanárhoz is becsületesen jár akkor augusztusban enyhítjük a büntetést, ezzel élt is de még is megbukott a pótvizsgán mert itthon cseszett a tanulásra. Internetet is megvontuk már tőle így csak szombatonként kapcsolom be neki. Legalább hatott rá mert a házimunkát úgy végzi mint a kis angyal plusz segít anyukámnak főzni és mosni, és a szobájába is végre rend van. Nekünk ez bevállt bár nagyon sokat téptük a szánkat miatta de ez volt a biztos megoldás. Én 24/F Húgom 17 éves.
2011. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dehogy írtam én :D 22 éves vagyok ő pedig 26. Rá nem hat semmi akármit mondunk neki. Elköltözni nem fog, bár megtenné ha a barátnőjének lenne külön szobája. Persze azt gondolja ott semmit nem kellene csinálni.
2011. szept. 18. 12:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt 11:53-nak linkeltem, bocsi ha félreérthető volt.


Egyébként tesód mindig is lusta volt (még ha nem is ennyire), vagy csak most hogy már te is felnőtt vagy, lett ilyen?

2011. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát mondhatnám, hogy mindig lusta volt de mióta ezzel a barátnőjével van 3-szor rosszabb a dolog. Nem is egy két hónapja járnak szóval nem a kezdeti dologról van szó. Amit a csaj mond az van, mellé lusták mind a ketten. A csaj átjön és megvan mit eszik meg, persze ha nem ez van inkább "éhezik", fekszik egész nap az ágyban. A tesóm gépezik reggeltől estig akkor jön ki a szobából ha eszik vagy wc-re megy. Ha meg van kérve vagy rászólunk ő van megsértődve.
2011. szept. 18. 16:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem csak az maradt, hogy az ő cuccaival nem foglalkozol, kaját pedig csak magadnak és anyudnak csinálsz, mivel őt már nem lehet zsarolni a nincs net dologgal.
2011. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!