Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanàcstalan vagyok....

Tanàcstalan vagyok. Külföldön lakom a pärommal, a kisfiunkkal. De visszahuz a szivem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
amikor összejöttünk réGen,mérlegeltünk hol lenne jobb lakni,ö jön magyarorszägra vagy én ide..végül ennél maradtunk hogy én jövök,megélhetés miatt ,jövö stb.született egy kisfiunk,most lesz 2 éves.a szivem nagyon visszahuz pestre,hiszen ott hagytam mindent.csalädot,barätokat,meg mégiscsak ott nöttem fel..vannak itt ismeröseim,mäszkälok,csinälok programot a kicsivel,de nem az igazi.üresnek érzem az életem.mennék haza,de szeretem a päromat,és nem akarom a kapcsolatunkat felrugni ,ahol gyerek is van csak azéRt mert visszahuz a szivem.tanäcsokat värok:(..
2009. ápr. 23. 20:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet könnyű dolgod, mert sokkal nehezebb úgy beilleszkedni, hogy a nyelvet alig beszéled. Neked kell tudni, hogy tudsz-e hosszútávon így élni.
2009. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Ha a nyelvet tanulod, erted hogy mi folyik korulotted, erted a szomszedot, erted az ujsagokat, erted a hireket a TV-ben, tudsz kommunikalni es nem erzed magadat olyan "szerencsetlennek", ha dolgozni fogsz es emberek kozott leszel Svajcban nagyon jol fogod magadat erezni!

Svajc egy csodalatos es gazdag hely, azt mondjak ott nincs is szegeny ember!

Hat probald pozitivan felfogni a dolgot, orulni annak, hogy ilyen szerencses vagy, es egy ilyen gazdag, es csodalatos modern orszagban nevelheted fel a kisfiadat, aki mindjart tobbnyelvu is lesz egybol!!!

Abszolut nincs okod kesergesre, hajtsd el a gondolatodat amikor jon a honvagy!

2009. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
Sőt, Svájcban a kisfiad nem is csak kétnyelvű, de egyből 3-4 nyelvű is lehet. Mekkora előnye lesz az életben meg hát Svájcot nem lehet más országokhoz hasonlítani sok mindenben...szerencsés vagy, hogy ott élsz. Gondolj erre, ha honvágyad támad.
2009. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ha a nyelvet megtanulod es elkezdesz dolgozni es lesz sajat kereseted es emberek koze fogsz menni nem fogod magad olyan maganyosnak erezni. En 8 eve koltoztem el otthonrol, es az elso 2 ev borzaszto volt allandoan hazavagytam, aztan ez alabb hagyott. eloszor 3 ev utan volt lehetosegem hazamenni hisz en a vilag masik felere jottem min egy nap mig hazautazok tehat csak ugy nem repkedhetek. Igaz en konnyen megtanultam a nyelvet de az akkori parom aki miatt ide vetett a sors eleg rondan bant velem ami a maganyomat megjobban nyomasztotta. aztan mikor hazamentem minden mas volt. nem az amit akkor anno ott hagytam. Es ahogy irod nekem is voltak olyan regi osztalytarsak, baratok akiket nem is erdekelte h otthon vagyok pedig felkerestem oket. talan abbol a sokbol osszesen ketto maradt. ekkor derul ki h ki volt az igaz barat es ki az aki csak volt. igy 8 ev tavlataban h dolgozom, van allasom, hazam es egy remek partnerem akivel varjuk elso babankat mar nincs honvagyam. neha elkap a jo lenne hazamenni erzes de most baba miatt nem pedig tervezve volt egy europai nyar.

hidd el egy ido utan neked is elmulik. megtanulod a nyelvet es mikro tudsz veluk kommunikalni es eljarsz dolgozni a baba meg oviba meg suliba akkor beallnak majd a szurke hetkoznapok es nem is fogod erezni a maganyt. es hidd el megtanulod majd a nyelvet. en pl alig beszeltem angolul, mert mindig nemetes voltam, ma mar nemetul alig tudok es angolul gondolkodom ha angolul beszelek. menni fog, ne keseredj el!! az is lehet megoldas h megprobalsz ottani magyarokkal kapcsolatba lepni. pl itt nalunk van egy kis magyar kozosseg hasnolo koruak es alkalmankent rendezunk BBQ-t es osszejovunk...

2009. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem jókat írtak az előttem szólók, de ha több hónap esetleg egy év múlva is rosszul érzed magad, akkor megoldást jelenthet csak 1 évre hazajönni családostul megtapasztalni mennyire jó vagy rossz itt. biztos megnyugodnál a döntésedben így vagy úgy.
2009. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem könnyű a helyzeted az biztos, de pl. unokatesómnak nehezebb. Ő Brazíliába ment férjhez, szült egy gyereket a férjének és honvágya van. Onnan nem nagyon tud még hazaruccanni sem, mert iszonyú messze van. Neked azért ilyen szempontból könnyebb a helyzeted, mert Svájc nincs annyira messze. Azért ez adjon erőt, illetve én is javaslom, hogy tanuld meg a nyelvet, kezdj el dolgozni, amint tudsz és könnyebb lesz. A férjeddel való kapcsolatoddal minden rendben? Ezt csak azért kérdezem, mert ha minden ok, akkor ott a helyed, ahol ők a családod vannak. És így könnyebb elviselni. Mo-n amúgy is jó szar a helyzet, szerintem jobban jársz (jártok) ha Svájcban éltek.
2009. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
MIERT KELL A VALASOZKAT LEPONTOZNI??? MINDENKI ELMONDJA A TUDASA/TAPASZTALATA SZERINTI LEGJOBBAT ES TESSEK LEPONTOZNAK??? EN EZT NEM ERTEM
2009. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
én nem pontozok soha senkit ezen az oldalon.se le,se fel.egymäst pontozzäk a välaszadok szerintem.
2009. ápr. 25. 12:36
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vki szorakozasbol teszi. Vegig olvastam az osszes valaszt es egyikben sem volt olyan ami kivetnivalo lenne. Lehet h nem olyan valaszok szulettek akkor menjel haza Mo-ra. Szerintem mindenki legjobb tudasa es tapasztalata szerint leirta h o hogyan elte meg a beilleszkedest vagy epp mit gondol rola.
2009. ápr. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
utolsonak:de mondom hogy én nem pontozok soha senit ezen az oldalon!és köszönöm mindnekiek aki irt,hasznosnak talälom mindegyiket!
2009. ápr. 29. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!